hiszpanskie obywatelstwo

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

hiszpanskie obywatelstwo

Post autor: robmarkro » pn, 31 sie 2015, 12:56

Obecnie po 10 latach rezydencji mozna sie ubiegac w sadzie o nadanie obywatelstwa hiszpanskiego. jednoczesnie trzeba sie pozbyc polskiego. Podobno jednak wkrotce procedura ma sie skomplikowac i ma byc wprowadzony egzamin z jezyka i historii. Czy ktos z was przechodzi procedure uzyskania obywatelstwa ? Ja mam 6 lat rezydencji i toretycznie za 4 lata moge sie ubiegac

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: hiszpanskie obywatelstwo

Post autor: camilozeta » pn, 31 sie 2015, 13:12

robmarkro pisze:jednoczesnie trzeba sie pozbyc polskiego
Absolutna nieprawda, w Hiszpanii nie trzeba się zrzekać poprzednich obywatelstw.

http://www.mjusticia.gob.es/cs/Satellit ... residencia

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: hiszpanskie obywatelstwo

Post autor: robmarkro » pn, 31 sie 2015, 23:28

dzieki za informacje, gdzie indziej czytalem ze obywatele unii musza pozbyc sie poprzedniego obywatelstwa chyba ze maja przodkow z hiszpaqnii albo sa ozenieni z hiszpanem /ka

boreckislawek
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw, 18 maja 2017, 11:12

Re: hiszpanskie obywatelstwo

Post autor: boreckislawek » pn, 22 maja 2017, 08:30

Takie porady prawne najlepiej załatwiać u adwokatów, oni się na tym znają i masz pewność, że nie wprowadzą w błąd. Ja ze swoim obywatelstwem i swojej żony (która nie mogła zmienić z pewnych powodów) ogarnialiśmy to w Polsce w kancelarii Cejrowski, bo z Tczewa jesteśmy i tam najłatwiej było to załatwić. Z tego co słyszałem to w Hiszpanii o wiele dłużej to sie wszystko ciągnie, nawet miesiącami :/

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: hiszpanskie obywatelstwo

Post autor: robmarkro » pn, 22 maja 2017, 09:33

dzieki ale mieszkam 8 lat na gran canarii i jezdzic do Tczewa zeby zalatwiac hiszpanskie obywatelstwo byloby mi trudno

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości