Koszt miesięczny życia na Kanarach

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Romano
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 12:18
Lokalizacja: Gran Canaria/Polska

Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: Romano » śr, 9 sty 2013, 11:10

W związku z niskimi cenami mieszkań planujemy z żoną kupić mieszkanie i osiedlić sie w Las Palmas.Wiem ze czynsz jest śmiesznie niski do 10 eu. ale interesuje mnie reszta tzn.miesieczne utrzymanie jak woda,gaz,prąd i żywność dla dwóch osób (bez szaleństw typu owoce morza itp.) tylko zwykle zakupy w Mercadonie.Planujemy dać sobie około 6 miesięcy na aklimatyzacje i naukę języka a potem szukanie pracy. Chce sie rozeznac ile muszę mieć na to kasy miesiecznie zeby zacząć nowe życie .Wiem ze trochę o tym jest w artykule życie na kanarach ale to informacje z bodajże 2006 roku.

raf8612
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: pt, 13 lip 2012, 09:35
Lokalizacja: Los Cristianos

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: raf8612 » śr, 9 sty 2013, 15:14

moge się wypowiedzieć co do jedzenia na Teneryfie :) miesieczy koszt na 2 osoby to max 200 euro (my przynajmniej tyle wydajemy) srednio po 40/50 euro na tygodniowe zakupy trzeba liczyc. Jedynie co to niektore produkty trzeba kupowac w roznych sklepach bo czasami sa duze roznice w cenach tych samcych produktów np. Platki fitnes w Dino 3,20 a w Trebol 1,95.

Romano
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 12:18
Lokalizacja: Gran Canaria/Polska

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: Romano » śr, 9 sty 2013, 16:09

Dzięki za odpowiedź, jeszcze tylko koszty mediów i będę mógł w przyblizeniu oszacować ile potrzebujemy.

raf8612
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: pt, 13 lip 2012, 09:35
Lokalizacja: Los Cristianos

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: raf8612 » czw, 10 sty 2013, 10:52

ja w umowie wynajmu mam placone za media ale jak przekrocze dana kwote musze doplacac... wiec woda 15euro (i tu nigdt nie przekroczylismy), prad 40euro (tutaj zawsze jest doplata ok 10 euro)

i to tyle na media czyli miesiecznie max na 2 osoby potrzebujesz 65e tylko to sa koszty na Teneryfie poludnie :)

Romano
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 12:18
Lokalizacja: Gran Canaria/Polska

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: Romano » czw, 10 sty 2013, 15:01

Dzięki i Pzdr. ze śnieżnej Polski.

Awatar użytkownika
lucky
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: pn, 7 sty 2013, 10:50

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: lucky » czw, 10 sty 2013, 23:42

raf8612 a mieszkasz u prywatnego właściciela domu, czy wynajmujesz przez agencję?

Awatar użytkownika
el malage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: pt, 5 gru 2008, 13:52
Lokalizacja: Teneryfa Sur

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: el malage » ndz, 13 sty 2013, 02:06

Na 3 osobowa rodzine prad 50-60e miesiecznie, woda 25e miesiecznie.Do kosztow mieszkania musisz doliczyc jezeli chcesz miec swoje wlasne to tzw. comunidad 10-100e w tym czesto jest wywoz smieci,oraz zaplacic roczny podatek od nieruchomosci w zaleznosci od wielkosci i miejsca 100-400 e.Jezeli kupisz mieszkanie co ma 5-15 lat lub starsze , musisz sie liczyc z kosztami remontow klatek schodowych,instalacji itp,
tzw czesci wspolnej.Wydatki sa ustalane na walnych zebraniach , nastepnie glosowane i czasami czy masz pieniadze lub nie musisz doplacic slona sumke,lub tez moze mocno wzrosnac czynsz ,ktory pokryje koszty wspomnianych remontow. Ja bym powiedzial ze na 2 osobowa rodzine z wlasnym nie obciazonym hipoteka mieszkaniem bez samochodu,blisko do pracy i do sklepow potrzebujesz do spokojnego zycia 500-700e miesiecznie .
Pozdrawiam z Teneryfy Sur

Romano
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 12:18
Lokalizacja: Gran Canaria/Polska

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: Romano » ndz, 13 sty 2013, 07:13

Dzięki el malage za wyczerpującą odpowiedz.Te koszty w porównaniu z tym co teraz wydaje na ogrzewanie są do przyjęcia,liczę że zakup mieszkania w tym okresie to dobra inwestycja .Te same mieszkania jeszcze 2 lata temu były warte drugie tyle, teraz są w dobrych cenach.Kiedyś Hiszpania wyjedzie z kryzysu i ceny wrócą do "normy",natomiast w PL dopiero zaczyna sie kryzys który moze potrwać latami.Podobno banco malo ma sprzedawać mieszkania przejęte za długi po atrakcyjnych cenach. Kupić teraz i wynająć komuś wydaje się rozsądne, Hiszpanów nie stać na własne i nie maja gdzie mieszkać jak bank zabrał im mieszkania, więc popyt na wynajem wzrasta.

raf8612
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: pt, 13 lip 2012, 09:35
Lokalizacja: Los Cristianos

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: raf8612 » ndz, 13 sty 2013, 11:09

lucky od agencji a dlaczego pytasz? :)bardziej oplaca sie od prywatnej osoby?

Awatar użytkownika
lucky
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: pn, 7 sty 2013, 10:50

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: lucky » wt, 15 sty 2013, 18:35

raf8612 zapytałam, ponieważ planuję przeprowadzkę z UK i spotkałam się z różnymi opiniami ;) jedni twierdzą, żeby przyjechać i pomieszkać w hotelu i samemu czegoś poszukać, z kolei inni wynajmowali dzwoniąc do agencji i rezerwując konkretne mieszkanie na dzień przyjazdu......
W UK, z mojego doświadczenia, lepiej wynajmować od prywatnych właścicieli. Mam normalny kontrakt jak z agencją, ale uniknęłam opłat agencyjnych-u mnie w Dorset to 150-250 funtów (opłata jednarazowa przy wynajęciu-nie podlegająca zwrotom).
Wiem, ze Kanary to nie UK dlatego pytam, dzięki Waszym opdowiedziom na forum- mamy szerszy obraz jak to "u Was" wygląda, i na co się przygotować :wink:

raf8612
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: pt, 13 lip 2012, 09:35
Lokalizacja: Los Cristianos

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: raf8612 » śr, 16 sty 2013, 10:43

jezeli chodzi o agencje to nie pobieraja oplaty agencyjnej (przynajmniej w moim wypadku). napewno na tym zarabiaja cos dodatkowo :) ja zaplacilem tylko kaucje ktora wynosi miesieczny czynsz... kaucja oczywiscie do zwrotu :)

Awatar użytkownika
lucky
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: pn, 7 sty 2013, 10:50

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: lucky » śr, 16 sty 2013, 14:11

Kaucja w wysokości miesięcznego czynszu- to rzeczywiście dobre warunki wynajmu, nie wiem czy można na forum podawać takie info- jeśli tak to możecie wymienić głowne, najwieksze godne zaufania agencje?
a i jeszcze jedno.... czy można swobodnie dogadać się po angielsku...mojej mamy koleżanka mieszka na Teneryfie i obiecała mi pomóc z hiszpańskimi papierami na początku...ale ja wolałabym "FSYSKO SAMA" :wink: i jeśli tylko znajdę agencje a angielskojęzycznym pracownikiem to sobie poradzę 8)

raf8612
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: pt, 13 lip 2012, 09:35
Lokalizacja: Los Cristianos

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: raf8612 » śr, 16 sty 2013, 15:26

powiem Ci ze wczesniej jak szukalem bardzo duzoposiadalem stron i namiarow na agencje ..ale juz ten plik niestety usunalem ;/ Musisz pamietac ze jak jest jakas oferta na stronie to nie koniecznie maja ta nieruchomosc do wynajmu :( takie dziwne zwyczaje :)
Na tej stronie jest wiele ofert http://www.tenerifeislandrentals.com/ w wiekszosci agencji jest osoba mowiaca po angielsku :)

Awatar użytkownika
lucky
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: pn, 7 sty 2013, 10:50

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: lucky » śr, 16 sty 2013, 15:54

dzięki za szybką odpowiedź :D
cieszę się, że na forum możliwa jest taka pomoc(link z agencjami).....
na forum "obok" wszystkie posty z linkami do nie-Polskich biznesów były usówane przez admina- z upomnieniem, że forum dopuszcza linki tylko do POLSKICH biznesów :oops: dobrze, że na Was trafiłam :D

dla poszukujących i obliczających koszty życia na kanarach- jeszcze kilka agencji:
http://www.enalquiler.com/alquiler-piso ... 1-2-0.html
http://www.pisos.com
http://www.milanuncios.com/alquiler-de- ... -tenerife/
podobno nawet jest Polska agencja-ale nie wiem czy zajmują się wynajmem czy tylko sprzedażą :wink:

elmoo
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pt, 9 lis 2007, 15:40
Lokalizacja: Palm Mar

Re: Koszt miesięczny życia na Kanarach

Post autor: elmoo » pn, 4 lut 2013, 18:54

Kiedy Ja wynajmowalem mieszkanie w Palm-Mar na Teneryfie, a bylo to w 2008r ,agencje pobieraly jednorazowa oplate manipulacyjna w wysokosci miesiecznego czynszu.
Nie wiem czy sie cos zmienilo. Troche bolalo zaplacic 500 euro, ale bylo warto :D

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości