Parę pytań w związku z wycieczką na Kanary

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
MichalGdansk
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: wt, 11 wrz 2012, 11:53

Parę pytań w związku z wycieczką na Kanary

Post autor: MichalGdansk » wt, 11 wrz 2012, 18:26

Witam,

tak jak już pisałem wcześniej chciałbym Was zamęczyć paroma pytaniami :)

Otóż:
1) W jaki sposób najtaniej poruszać się po wyspach? Przylatujemy na Teneryfę, dalej uderzamy na Fuerventurę i na koniec Gran Canaria z której wracamy do domu.
2) Po wyspach chcemy poruszać się wypożyczonym samochodem - jaką wypożyczalnię polecacie? I jaki wariant Waszym zdaniem będzie najlepszy - wypożyczyć raz samochód na 10 dni, i promem poruszać się razem z nim po wyspach, czy też na każdej z 3 wysp brać osobno samochód? Obiło mi się o uszy że problem jest z wypożyczeniem auta na jednej wyspie i oddanie go na innej, ale ile w tym prawdy?
3) Z Agnieszką nastawiamy się raczej na jak najbardziej aktywny wypoczynek (plaża, opalanie itd. max 5 godzin na cały wyjazd pewnie przeznaczymy :P) - głównie myślimy o takich miejscach z tych 3 wysp, jak trekking po górach w Parku Teida, piramidy, zwiedzenie wydm Maspalomas, koniecznie jakiś park rozrywki zahaczyć - co jeszcze polecacie?
4) Czy jest możliwość wypożyczenia kajaków na miejscu? Albo może polecicie jakieś gotowe rejsy wokół wysp, może jakieś biuro zajmujące się organizacją atrakcji na wyspach?
5) Czy możecie polecić jakieś fajne noclegi na wyspach w rozsądnych cenach (fajne znaczy tanie z dachem nad głową - bo tyle nam wystarczy w sumie :), ogólnie wychodzą 3 noclegi na Teneryfie, 3 Fuerventurze i 3 na Gran Canaria). Znalazłem noclegi na booking.com w hotelach w pokoju 2 osobowym, ok. 130 pln/dobę za pokój - to dużo/mało waszym zdaniem jak na wyspy? Nie wydaje się przesadnie dużo.
6) Czy jest na wyspach jakaś knajpa prowadzona przez Polaków? Zawsze łatwiej się dogadać, jak będziemy mieli na miejscu pytania ;)

Ogólnie na razie tyle, jak coś mi jeszcze przyjedzie do zapytania, to dam znać :)

dzięki z góry za odpowiedzi,
być może do zobaczenia na Wyspach :)

pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Parę pytań w związku z wycieczką na Kanary

Post autor: LiveYourLife » śr, 12 wrz 2012, 08:05

Cześć

ad1. ]Najtaniej będzie promami jednak weźcie pod uwagę że promy płyną długo ( Tene-Fuerte ok 9 godzin, Fuerte-GC ok 4,5 godziny) i czasem ciężko jest dograć transport ponieważ niektóre kierunki nie są dostępne codziennie, polecam również linie lotnicze bintercanarias.com ceny czasem identyczne z promem ( pod warunkiem że macie tylko bagaż podręczny ) dodatkowo wygoda i oszczędność czasu lot Tene-Fuerte 90 min, lot Fuerte-GC 40min kilkanaście połączeń każdego dnia

ad2. Według mnie lepiej jest poruszać się samochodem na danej wyspie, zobacz np http://www.cicar.com mają przedstawicielstwa na lotniskach oraz w portach ,bierzesz samochód na jednej wyspie oddajesz na lotnisku/porcie po zmianie wyspy bierzesz następny lub liczysz się z kosztem przeprawy samochodu i dopłaty związanej ze zwrotem w innej lokalizacji

ad3. 3 dni na każdej z wysp to nie za wiele, na Teneryfie macie najwięcej do zobaczenia na 3 dni polecam, 1 dzień okolice południa - Masca, Teide + okolice, 1 dzień Puerto de la Cruz , Loro Park, Villaflor, Punta Teno, 1 dzień północ nocleg w St Cruz: La Laguna + stolica i potem prom na Fuerte , Fuerteventura to głównie natura plaże i wydmy ciekawsze niż na GC jak pływacie na surfie, windsurfie lub kite rewelacyjne warunki, polecam jednodniową wyprawę na Lanzarote - zupełnie inna wyspa, natomiast GC to wg mnie najbardziej turystyczna wyspa polecam Puerto Mogan - Kanaryjską Wenecję - jak lubicie lokalne klimaty to uciekajcie z dala od miejsc turystycznych, mieszkający tam pewnie powiedzą co warto zaliczyć

ad4. Co do kajaków to jak najbardziej, biur organizujących wycieczki znajdziecie na każdej wyspie pełno

ad5. Jak nie straszne wam biwakowanie to polecam kupić namiot w Decathlonie, a jeśli nie to na booking znajdziecie dobre oferty noclegu szczególnie z dnia na dzień bez najmniejszego problemu

ad6. Na Teneryfie obiło mi się o uszy że gdzieś w LC oraz Las Galletas poszukaj w necie ja niestety nie wiem gdzie dokładnie się znajdują

pozdrawiam

LiveYourLife

MichalGdansk
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: wt, 11 wrz 2012, 11:53

Re: Parę pytań w związku z wycieczką na Kanary

Post autor: MichalGdansk » czw, 13 wrz 2012, 07:42

hej,

dzięki za bardzo szybką odpowiedź, w szczególności dzięki za ciekawe miejsca godne zobaczenia :)

ad 1. Hmm, właśnie będziemy podróżować z 1 bagażem nadawanym + 2 podręczne. Ale chyba i tak wybierzemy samolot, jednak nie chcemy tracić całego dnia na podróż morską (przynajmniej na trasę Tener - Fuerta). Ewentualnie Fuerte - GC można się pokusić na prom.
Odnośnie jeszcze komunikacji zbiorowej typu samoloty, promy itd. Czy istnieją jakieś zniżki dla studentów? Jeśli tak, to jakie legitymacje tam respektują - ISIC, Euro 26, a może zwykłą legitkę Politechniki Gdańskiej?

Ad 2. Faktycznie chyba najlepiej tak wychodzi, suma sumarum ok 25-30 euro/dzień, tak więc nie tak najgorzej wychodzi.

Ad 3. Spokojnie, my damy radę - całą Barcelonę w zeszłym roku zrobiliśmy w 2,5 dnia :) Wycieczki które polecasz, jeszcze skoreluje z mapą, tak żeby wszystko się zgrało z noclegami dojazdami itd. Odnośnie jeszcze atrakcji - polecacie jakieś miejsca z fajnymi, klimatycznymi wodospadami?

pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Parę pytań w związku z wycieczką na Kanary

Post autor: LiveYourLife » czw, 13 wrz 2012, 08:54

ad1. z bagażem rejestrowanym już nie będzie tanio tak jak zakładaliście, posprawdzajcie lokalne linie być może uda się wam coś trafić w okazyjnej taryfie, istnieją zniżki dla rezydentów 50%, na temat zniżek studenckich niestety się nie wypowiem, mam nadzieję że ktoś ze studiujących się wypowie

ad3. napiszę tak, mieszkamy na Tene ponad 9 miesięcy i co tydzień odkrywamy coś nowego, np. góry Anaga można zatracić się na kilka tygodni, a klimaty porównywalne do Peru czy Boliwii, uwierz mi 3 dni to naprawdę niewiele, spędziliśmy ostatnio prawie miesiąc na Fuercie i też zostało nam wiele do zobaczenia, co do wodospadów na Tene jest ich kilka na północy właśnie w górach Anaga jednak nie jest to ani Salto Angel ani też Niagara :) , polecam wyprawę do Barranco del Infierno - bardzo klimatyczna trasa zwieńczona wodospadem a właściwie wodospadzikiem, podczas planowania logistyki pomocna będzie strona www.navieraarmas.com/

powodzenia

LiveYourLife

Garka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt, 17 lut 2012, 08:22
Lokalizacja: Fuerteventura

Re: Parę pytań w związku z wycieczką na Kanary

Post autor: Garka » ndz, 16 wrz 2012, 18:50

Chciałabym sprostować wypowiedź LiveYourLife. Po pierwsze lot z Teneryfy na Fuerteventure trwa 50 minut samolotem a nie 90 minut. Bagaż główny do 20 kg w BinterCanarias jest wliczony w cenę biletu.Możesz to sprawdzić na ich stronie internetowej.Miłego pobytu na wyspach.

MichalGdansk
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: wt, 11 wrz 2012, 11:53

Re: Parę pytań w związku z wycieczką na Kanary

Post autor: MichalGdansk » wt, 18 wrz 2012, 10:03

LiveYourLife pisze:ad1. z bagażem rejestrowanym już nie będzie tanio tak jak zakładaliście, posprawdzajcie lokalne linie być może uda się wam coś trafić w okazyjnej taryfie, istnieją zniżki dla rezydentów 50%, na temat zniżek studenckich niestety się nie wypowiem, mam nadzieję że ktoś ze studiujących się wypowie

ad3. napiszę tak, mieszkamy na Tene ponad 9 miesięcy i co tydzień odkrywamy coś nowego, np. góry Anaga można zatracić się na kilka tygodni, a klimaty porównywalne do Peru czy Boliwii, uwierz mi 3 dni to naprawdę niewiele, spędziliśmy ostatnio prawie miesiąc na Fuercie i też zostało nam wiele do zobaczenia, co do wodospadów na Tene jest ich kilka na północy właśnie w górach Anaga jednak nie jest to ani Salto Angel ani też Niagara :) , polecam wyprawę do Barranco del Infierno - bardzo klimatyczna trasa zwieńczona wodospadem a właściwie wodospadzikiem, podczas planowania logistyki pomocna będzie strona http://www.navieraarmas.com/

powodzenia

LiveYourLife
Jestem coraz lepszej myśli odnośnie wyjazdu :) Wulkany, pustynia, teraz także wodospady, super :)
Z tymi zniżkami niestety do rezydentów nie możemy się zaliczać, z bagażem mnie uspokoiłeś, z tymi 20 kg.
A takie pytanie jeszcze odnośnie noclegów. Tak sobie pomyślałem, że fajnie by było spędzić jedną noc przynajmniej w domku nad samą plażą - mam na myśli tutaj coś typu albo mały bungalow, albo coś w rodzaju domku drewnianego dla 2 osób, albo na maxymalnym wypasie byłby domek na balach w samym morzu :) znacie tego typu miejsca?

Lunita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt, 12 mar 2010, 14:58

Re: Parę pytań w związku z wycieczką na Kanary

Post autor: Lunita » wt, 18 wrz 2012, 12:51

Przepraszam ale mysle ze Kanary to nie Malediwy - za duza biurokracja itd, watpie bys znalazl domek na plazy :) Tutaj nawet np rowerami, skikami itp na plazy nie mozna sie poruszac - tylko policja moze,a co dopiero postawic sobie domek na plazy. Fajnie byloby. Tutaj nawet nie mozna postawic sobie knajpki (beach bar) na plazy tak jak np w Chorwacji itd. Wszystie piaski sa chronione jako zabytek itd.
Ale jak znajdziesz taki domek to daj znac, sama bym sobie krotki urlop w takim zrobila.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości