Kupno villi + nowe zeycie

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
djzakrzak
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2012, 09:41

Kupno villi + nowe zeycie

Post autor: djzakrzak » ndz, 9 wrz 2012, 10:07

Witam od dłuższego czasu zastanawiam się nad przeprowadzką na wyspy kanaryjskie , jak narazie bez wiekszego znaczenia gdzie. Szukam nieruchomości które można zakupić , ceny są przeważnie kosmiczne i nie adekwatne do budynku-takie znalazłem w sieci . Czy ktoś zna lokalne biuro nieruchomości, z normalnymi cenami ? Co moge znalesc w cenie okolo 300 tys euro ? Jak wyglada budowa ? czy ktoś z forumowiczów budował na własną rękę , widziałem że koszty działek nie są aż takie wielkie, jakie są koszty materiałów budowlanych?

Pytanie nr. 2 :) Jaki jest koszt internetu + jakie prędkości . Czy są operatorzy sieci bezprzewodowych na wyspach ? Temat był opisany z tego co widziałem ale 8 lat temu. Jestem ciekaw jak wygląda teraz poziom cen.

Lunita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt, 12 mar 2010, 14:58

Re: Kupno villi + nowe zeycie

Post autor: Lunita » ndz, 9 wrz 2012, 17:22

A wiec, jezeli chodzi o kupno villi, to wszystko zalezy na jakiej wyspie chcialbys mieszkac i w jakim regionie wyspy, dlatego iz sa regiony gdzie mieszkaja tubylcy (i tam ceny moga byc mniejsze) oraz regiony bardziej turystyczne (i tam sa zazwyczaj ceny kosmiczne). Dlatego wazne bys wiedzial na jaka wyspe chcesz wywedrowac.
Pomocna moze byc dla ciebie strona www.segundamano.es tam znajdziesz ogloszenia prywatne i z biur nieruchomosci. Jest jednak w jezyku hiszpanskim.

Co do kosztu internetu. Ceny takze sa rozne w zaleznosci od operatora oraz zakupionych mb.
Operatorzy to Movistar, Vodafone, Orange, ONO, Jazztel i inne. Najwieksza siecia jest movistar i tez chyba najdrozsza, ale z tego wzgledu iz maja najwiecej satelit i wiele innych siec wyporzycza od nich satelity. Poza tym trzeba wybrac czy chce sie ADSL czy swiatlowod (drozszy)
np Internet ADSL
Movistar - 10 mb+ darmowe rozmowy do Hiszpanii + 50 min na komorke - 24,90 + cena za linie telefoniczna 14 euro
ONO - 30 mb + darmowe rozmowy do H + 60 min na komorke - 21,90 + cena za linie tel. 15 euro
Pozdrawiam

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Kupno villi + nowe zeycie

Post autor: tatko » wt, 11 wrz 2012, 14:30

Nie kupuj!!
Przyjedź zrób sobie 2 tygodnie objazdowego poznawania wybranej wyspy i każdy wieczór spędzaj w innej kafejce,
Co za sens kupić dom w miejscu gdzie nie chcesz mieszkać?
albo gdzie nie ma w okolicy dobrych słodyczy albo ładnych miejsc do nurkowania, albo plaży albo tego co akurat Ciebie kręci.
Ceny spadły tak że nawet Kanarki nie znają ich prawdziwego poziomu.
W czerwcu mieszkanie w Los Cristianos sąsiadka naszej Landlordki(nie wiem c zy istnieje Landlady) sprzedała za 40.000e 70m2 2 sypialnie salon kuchnia łazienka w pełni wyposażone. Finki z niezłym kawałkiem ziemi sprzedają się ok 80.000e.
Kanarko ciężko jest przełknąć ten poziom cen ale jak masz gotówkę to jesteś królem.
Nie wiem w jakiej jesteś sytuacji rodzinnej.
Mnie z domu za miastem wyleczyło życie towarzyskie dziecka.
No i na dobre wyszło- ludzie tu są fajniejsi więc nie ma takiej wielkiej potrzeby się odgradzać i alienować jak w Polsce(tam sam się wyniosłem do lasu więc wiem co mówię)
Październik przyjeżdżają anglicy na zimę - okazji bym sie nie spodziewał ale listopad to wydaje sie dobry miesiąc jak już musisz te 300.000e władować.

Awatar użytkownika
el malage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: pt, 5 gru 2008, 13:52
Lokalizacja: Teneryfa Sur

Re: Kupno villi + nowe zeycie

Post autor: el malage » czw, 13 wrz 2012, 22:06

Tak troche sie podpisuje pod tym co napisal Tatko,polecam rozeznanie sie w temacie 5 pokojowy dom mozna kupic juz od 80 tys ,a w dobrym miejscu juz od 250 tys,
Rozsadek i spokojne podejscie zaoszczedzi duzo czasu i pieniedzy.
Pozdrawiam z Teneryfy Sur

Awatar użytkownika
Baden
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw, 2 maja 2013, 18:46

Re: Kupno villi + nowe zeycie

Post autor: Baden » sob, 4 maja 2013, 08:19

Witam,

w zeszłym roku byłem na rejsie Gran Canaria - La Gomera - La Palma - Teneryfa (Radazul) - Gran Canaria. Chciałbym kupić dom, najbardziej na La Gomerze, podoba mi się tamten klimat. Przeglądałem ogłoszenia sprzedazy nieruchomości, ale głównie to były ogłoszenia z Fuerty, w kosmicznych cenach. El Malage, gdzie można kupić dom za 80 tyś. euro z 5 pokojami? Ja chciałbym kupic dom np.: na El Gomera z bezpośrednim dojściem do oceanu (ale mam marzenia... :) ) jakie pieniądze powinienem przeznaczyc na taki zakup?

Pozdrawiam ciepło z "ponurej" Polski

PALOMA
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: ndz, 17 cze 2012, 12:12

Re: Kupno villi + nowe zeycie

Post autor: PALOMA » sob, 4 maja 2013, 23:47

Baden..
zanim poczynisz jakikolwiek krok dobrze sie rozeznaj w aktualnej sytuacjii na wyspach.
Tej ekonomicznej ,socjalnej i kazdej innej.
Nie wystarczaja dobre checi i fakt,ze w Polsce teraz jest zimno i deszczowo.

Najlepiej wskocz do zimnego aktualnie oceanu,posiedz w nim conajmniej 10 minut
a zapewniam Cie ze wyjdziesz z niego ze swiezym spojzeniem ..
Nie wszystko co sie swieci..zlotem jest!! :D ???

Awatar użytkownika
Baden
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw, 2 maja 2013, 18:46

Re: Kupno villi + nowe zeycie

Post autor: Baden » pn, 6 maja 2013, 20:53

Stąd moja wizyta, między innymi, na tym forum. No właśnie Paloma, ty masz ten komfort wejścia do chłodnego oceanu i możesz wyjść z niego ze świeżym spojrzeniem. A ja nie. Jedynie chłodna kąpiel w wannie lub pod prysznicem.

Ja na Kanarach pływałem jak było cieplej.....i może do tej pory mam rozpaloną głowę... :)

Zanim poczynie ostateczne kroki, już mam pewną strategię działania. A jak nie wyjdzie? Przecież Polska to najpiękniejszy kraj na świecie... :D

Pozdrawiam serdecznie

PALOMA
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: ndz, 17 cze 2012, 12:12

Re: Kupno villi + nowe zeycie

Post autor: PALOMA » pn, 6 maja 2013, 22:51

I tego sie trzymaj!!
Polska to piekny kraj.
Tylko termostat trzeba mu podkrecic a wszyscy beda zadowoleni... :shock:

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości