Nowi:)

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
nataliamarcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt, 12 cze 2012, 15:12

Nowi:)

Post autor: nataliamarcin » śr, 13 cze 2012, 14:08

Na początku chcieli byśmy wszystkich przywitać:)
Jakiś czas temu wpadliśmy na pomysł przeprowadzki na Gran Canaria.
I powoli realizujemy swój cel-bycie tam:)
Postanowiliśmy wyjechać pod koniec czerwca- ze względu na problemy z wynajmem mieszkania jeszcze z polski trafiliśmy na kurort o nazwie LAS FALUAS niedaleko plaży Playa del Ingles-około 200m. Zaproponowano nam cene 540euro za sypialnie,pokój dzienny aneks kuchenny łazienkę i darmowe WIFI w kompleksie z basenem. WIęc myślę że nie jest źle za taką cenę:) Bilety już zabukowane na 27.06.

W związku z chęcią życia tam mamy kilka pytań. Jesteśmy rodziną z 1 dzieckiem.Córeczka w sierpniu skończy 2 latka.Jak wygląda tam sprawa z przedszkolami/żłobkami? Czy nie mając pracy mamy prawo do darmowego przedszkola/żłobka? Chcemy ubiegać się o status rezydenta zaraz po przyjeździe.
Jak z prawem jazdy? Osobiście nie mam ,ale myśle o zrobieniu-jest tam ciężko zdać?(jestem po kursie w PL i egzaminach wew)
Ile kosztują płatne lekcje hiszpańskiego? Jakieś pełne intensywne kursy?
Ile kosztują i czy w ogóle są książki do nauki Hiszpańskiego po polsku? Czy lepiej zaopatrzyć się w nie w PL? Nie chcemy uczyć się sami żeby nie nauczyć się językowych baboli:)
Jakie są ceny papierosów,warzyw,mleka?
Ile kosztują olejki do opalania dla dzieci?-Wiadomo że naszą dwulatkę będziemy musieli często smarować.
Ile kosztują np. buty? Jestem miłośniczką butów:) -Narzeczony chce wiedzieć na co się przygotować:) sukienki,torebki. Czy są w różniastych rozmiarach czy głównie na chude kobiety? Jestem nieco "obfitsza" .
Ubranka dla dzieci?
Urządzenia typu expresy Dolce gusto itp?
I najbardziej dziwne pytanie- cena coca coli w puszce? -NIe umiem bez niej żyć ,w butelce nie tknę bo za mało gazu.....
Pozdrawiamy i z góry dziękujemy za odpowiedzi. Do zaobaczenia w krótce na CAnarach:)
Planujemy pobyt 1-2 lata:) A może na zawsze?

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Nowi:)

Post autor: camilozeta » śr, 13 cze 2012, 17:21

nataliamarcin pisze:Jak z prawem jazdy? Osobiście nie mam ,ale myśle o zrobieniu-jest tam ciężko zdać?
Sprobuj zdac w Polsce, jest duzo, duzo latwiej bo znasz jezyk.
Nie chcemy uczyć się sami żeby nie nauczyć się językowych baboli:)
Nie przejmuj sie babolami, duzo latwiej naprostowac babole niz uczyc sie od zera, naprawde. Ksiazki zabierzcie z Polski.
W butelce nie tknę bo za mało gazu.....
Nie chce moralizowac, ale z wlasnego doswiadczenia radzilbym to zmienic. Za kilka lat sie przekonasz jaka sobie krzywde wyrzadzasz.

Na reszte moze odpisza inni. Powodzenia.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

świeżutka:)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr, 13 cze 2012, 16:50

Re: Nowi:)

Post autor: świeżutka:) » czw, 14 cze 2012, 17:33

A propos' nowych. ja tez chcialabym o cos zapytac dopoki jeszcze jestem w PL. Po co mi na wyspach zaświadczenie z Zusu?

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Nowi:)

Post autor: camilozeta » czw, 14 cze 2012, 18:02

Zaswiadczenie z zusu potrzebne jest jesli nie ma sie pracy a chce sie byc ubezpieczonym. Tylko wtedy je zus wydaje jesli nie jest sie w Polsce ubezpieczonym (nie placi sie skladek).

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

dziaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn, 15 paź 2012, 20:06

Re: Nowi:)

Post autor: dziaba » czw, 18 paź 2012, 17:39

O jakie dokładnie zaświadczenie chodzi? O co pytać w ZUS? Pytam, bo nie jestem aktualnie ubezpieczona w Polsce. Na Teneryfach będziemy z mężem na początku listopada, więc czasu zostało niewiele.
Nie wiedziałam, że istnieje coś takiego. Kurcze... dzięki za to forum :)

dziaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn, 15 paź 2012, 20:06

Re: Nowi:)

Post autor: dziaba » sob, 20 paź 2012, 20:46

Może i zadałam głupie pytanie, jednak mimo wszystko wiedzących bardzo proszę o radę :)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Nowi:)

Post autor: camilozeta » sob, 20 paź 2012, 20:59

Przejrzyj forum, dopiero kilka miesięcy temu był na ten temat długi watek.i wszystko było dokładnie opisane. Nie chce mi się pisać drugi raz tego samego :) Jeśli ciężko Ci znaleźć to użyj opcji szukania.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
ilonka
Bywalec
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: ndz, 31 lip 2011, 09:57
Kontaktowanie:

Re: Nowi:)

Post autor: ilonka » ndz, 25 lis 2012, 22:57

Z zusu potrzebny jest kwit, ze nie pobiera sie nic w polsce tzn. zadnych pieniedzy - zus ma na to jeden formularz, oprocz tego potrzebne jest rowniez zaswiadczenie w tej chwili z urzedu skarbowego o dochodach. Od siebie powiem - paranoja! Urzednicy w roznych urzedach mowia co innego, w zasadzie nikt nic nie wie. Burdel maja tu wiekszy niz u nas w polsce niestety. Zycze powodzenia

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości