Nowi na Fuerte

Możesz się tu przedstawić innym użytkownikom i napisać co łączy cię z Wyspami Kanaryjskimi
JacekM
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt, 20 kwie 2012, 10:24

Nowi na Fuerte

Post autor: JacekM » pt, 20 kwie 2012, 14:40

Witam,
pomieszkujemy już "u siebie" w Costa Calma. Mamy już kilkoro znajomych w CC i chętnie poznalibyśmy jak najwięcej Polaków z Fuerte i innych wysp. Chcemy je pokolei zwiedzać. Może znajdą sie zainteresowani wymianą tzn. pomieszkamy trochę u Was a Wy u nas ?
Nasza pasja to windsurfing
Hania Jacek i Piotr

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Nowi na Fuerte

Post autor: camilozeta » sob, 21 kwie 2012, 13:56

Hej!

Wow, to są tam w ogóle jacyś Polacy? ;) Tutaj chyba nie zaglądają.

Powodzenia!

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Garka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt, 17 lut 2012, 08:22
Lokalizacja: Fuerteventura

Re: Nowi na Fuerte

Post autor: Garka » ndz, 22 kwie 2012, 18:00

Wydaje mi się, że sporo chyba nas tu jest (ja też od dłuższego czasu tu mieszkam :D ). Jakiś czas temu wyczytałam w gazecie,którą wydaje urząd miasta że w gminie Antigua jest zameldowanych 65 polaków, a gmina wielka nie jest. Może faktycznie nie zaglądają na forum, albo jak zaglądają to się z różnych powodów nie udzielają :( .

raf
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 27 maja 2012, 20:37

Re: Nowi na Fuerte

Post autor: raf » pn, 28 maja 2012, 12:02

i dzien dobry.
planujemy spedzic zime tego roku na Fuertaventura.chcemy byc polonią
od pazdziernik do marzec:-)
a my to para +11letnia corka.
czy ktos z was moze podzielic sie doswiadczeniem jak sie do tego zabrac?
byloby super poznac zyczliwego "przewodnika" w nowym miejscu:-)

nie znamy hiszpanskiego:-( ,jeszcze :-) ale dzieki kilku rozmowom i takze temu forum/Gratulacje,dziala!/ taka przeprowadzka wydaje sie mozliwa.

bedziemy wdzieczni za kazda podpowiedz.

usciski.
rafal

Garka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt, 17 lut 2012, 08:22
Lokalizacja: Fuerteventura

Re: Nowi na Fuerte

Post autor: Garka » czw, 31 maja 2012, 10:07

Witaj Raf.
Napisz jakiego rodzaju przewodnika oczekujesz na Fuercie.Wszystkie potrzebne informacje do zamieszkania tutaj wydaje mi się że zostały już przez forumowiczów opisane i to bardzo dokładnie.Jak w przewodniku.Na Fuerteventurze jeśli nie znasz hiszpańskiego to spokojnie porozumiesz się po angielsku tylko nie w urzędzie miasta i na policji.Tu potrzebny jest hiszpański.Wszędzie są bardzo przyjaźnie nastawieni ludzie i chętni do udzielenia jakiejkolwiek informacji.Przy wynajmowaniu mieszkania czasem angielski wystarcza.Na południu wyspy z racji tego że jest bardzo dużo turystów niemieckich można dogadać się po niemiecku.W której części wyspy chcecie zamieszkać?Do października jest jeszcze czas więc sporo czasu aby szlifować hiszpański.Bo na dłuższy pobyt tutaj znajomość hiszpańskiego niezbędna.Pozdrawiam z Fuerte i życzę powodzenia.W razie jakiś wątpliwości pytaj

raf
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 27 maja 2012, 20:37

Re: Nowi na Fuerte

Post autor: raf » pn, 4 cze 2012, 06:25

Garka.Dzieki. Tak jezyk hiszp. dwója. Wiesz potrzebne mieszkanie ,samochod. Fajnie byloby spotkac kogos milego kto przechodzil te sciezke, zeby nie wywazac otwartych drzwi:-)
Mieszkanie. No wlasnie podpisanie umowy po hiszpansku....?
To samo z samochodem, wynajecie na tak dlugi okres raczej odpada. Powiedz czy kupno auta i sprzedaz/w ciagu 6miesiecy/ to formalnie jakis problem. Zglaszamy to gdzies,rejestrujemy?

Wiesz tego typu sprawy.

Hiszpanskiego trzeba sie uczyc,jasne:-)

Serdecznosci.
Rafal

raf
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 27 maja 2012, 20:37

Re: Nowi na Fuerte

Post autor: raf » pn, 4 cze 2012, 08:22

Garka a jesli znajdziesz troche czasu i cierpliwosci:-) napisz prosze na osobisty adres:
rafalbujnowski@gmail.com

randers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn, 4 cze 2012, 12:13

Re: Nowi na Fuerte

Post autor: randers » wt, 5 cze 2012, 08:17

Witam...

Pod koniec tego miesiąca ja ,mój mąż i 10 letni syn przylecimy na wyspę.
Zamieszkamy w Corralejo.Chcielibyśmy poznać inne polskie rodziny na Fuerte :D
Jeśli ktoś miałby ochotę nawiązać kontakt ,będzie nam bardzo miło :D

Pozdrawiam serdecznie
Alicja

miodowyblond
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz, 15 gru 2013, 14:02

Re: Nowi na Fuerte

Post autor: miodowyblond » wt, 17 gru 2013, 19:38

Weszłam na to forum, bo po urlopie w listopadzie 2013 na Fuercie w Corralejo nie mogę przestać myśleć o tej wyspie! Jadę znowu do Corralejo 26 stycznia, sprawdzić, czy zauroczenie trwa nadal(?), znowu będę 2 tygodnie i modlę się o cud - mieszkać tam pół roku a na drugą połowę przyjeżdżać do Warszawy.
Proszę wszystkich o dobre życzenia; gratuluję Wam, że mieszkacie w tak pięknym miejscu.
Serdecznie pozdrawiam
Ania z Warszawy (jeszcze na razie:)

jacek2005
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: śr, 18 maja 2016, 16:45

Re: Nowi na Fuerte

Post autor: jacek2005 » śr, 18 maja 2016, 19:03

Witam serdecznie , chciałbym na wstępie napisać ze zamierzam się na stale przenieść na fuerte i tam kupić mieszkanie , czy Ktoś mógł bym mi doradzić , pomoc od czego zacząć (wiem ze od NIE). Czy byłaby możliwość i przede wszystkim jak ktoś ma czas żeby jak ja bym podesłał jakieś linki do mieszkań żeby podjechać i zobaczyć ( chce kupić takie do 30 000 E ). Byłbym wdzięczny

stracho
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt, 17 mar 2015, 19:46

Re: Nowi na Fuerte

Post autor: stracho » śr, 25 maja 2016, 18:12

Kyero.com ps mam nadzieje ze bez bana

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości