Prom na Teneryfę

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
alex&karlos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn, 5 mar 2012, 18:27

Prom na Teneryfę

Post autor: alex&karlos » pt, 6 kwie 2012, 13:11

Witam wszystkich. Orientuje się ktoś może jak można najtaniej dostać się promem na Teneryfę? Z samochodem. Przez polskie biura dostaję same sprzeczne informacje...

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Prom na Teneryfę

Post autor: camilozeta » pt, 6 kwie 2012, 15:49

http://www.navieraarmas.com/

Patrz na Huelva - Tenerife. 1 osoba plus auto to jakieś 250 Euro.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

pierremarcus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt, 20 kwie 2012, 09:59

Re: Prom na Teneryfę

Post autor: pierremarcus » wt, 8 maja 2012, 19:07

Witam!
Słuchaj ja 1 maja wypływałem z Cadiz na teneryfe. Samochod osobowy plus przyczepka bagażowa plus 2 osoby dorosłe. Zapłaciliśmy koło 650 euro z tym że mieliśmy kabine do dyspozycji. Wyżywienie ogólnie na promie masz w cenie.
Skorzystałem z usług Acciona i jestem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam

alex&karlos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn, 5 mar 2012, 18:27

Re: Prom na Teneryfę

Post autor: alex&karlos » ndz, 20 maja 2012, 17:25

Dzięki za info. Bez kabiny 2 osoby zapłaciliśmy ok. 400 z Cadizu. Długa trasa ale dobre jedzenie :P Generalnie polecam

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Prom na Teneryfę

Post autor: Nolimit » ndz, 27 maja 2012, 19:05

ile czasu sie plynie?

pierremarcus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt, 20 kwie 2012, 09:59

Re: Prom na Teneryfę

Post autor: pierremarcus » śr, 30 maja 2012, 11:18

Wypływałem z Cadiz w Sobote godz 17:00 Dopłyneliśmy Poniedziałek godz 18:00.
Po drodze zachaczasz jeszcze o dwie wyspy:) Pozdrawiam

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Prom na Teneryfę

Post autor: Nolimit » śr, 30 maja 2012, 11:37

Dzieki za odpowiedz.

A mozesz powiedziec co to sa za miejsca na promie - jakie sa do wyboru

Bo na armas widze jakies pullman seat, pullman seat vip - nie wiem co to za miejsce pullman seat vip. Pozniej sa kabiny (jak wyglada taka kabina?) Co jest w cenie biletu?

Pozdr

pierremarcus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt, 20 kwie 2012, 09:59

Re: Prom na Teneryfę

Post autor: pierremarcus » czw, 31 maja 2012, 19:11

No słuchaj więc tańszą opcją oczywiście są miejsca siedzące. Masz dużą sale na ktrej są w rzędach fotele jak w samolotach oczywiście w tym pełna regulacja:) Jest to tańsza forma przeprawy, lecz śpisz na fotelu. Następnie masz kabiny. Tutaj mała ciekawoska:) Kabina dwu osobowa jest droższa niż cztero. Wiec jeżeli się zdecydujesz na kabinę bierz oczywiście czterosobową. Następnie cena zależy czy kabiona ma posiadać okienko czy nie. Dopłacasz sporo za okno które tak naprawdę jest zbędne i odradzam. Kabiny są bardzo czyste komfortowe. Wiesz.. zależy kto czego oczekuje nie masz tam podłogi z marmurów i łazienki z hydromasażem. Łóżka bardzo wygodne kabiny są wentylowane więc duchoty nie ma. W momencie jak rezerwujesz kabinę 4 osobową a jest Was np. dwie osoby, kabina jest tylko do waszej dyspozycji. Nie dokładają ludzi do kabin. Pisze bo sam sie nad tym zastanawiałem i martwiłem czy jakiś "Cygadnów" nie przydzielą mi do pokoju. W Cenie biletu masz:
Przeprawa promowa, Nocleg, kabina co tam sobie wybierzesz no i posiłki. Jedzenie mają wyśmienite. Śniadanie obiad kolacja: Nakładasz ile chcesz i czego chcesz, za to nie płacisz. Woda do picia za darmo. Za ręsztę typu drinki, smakołyki w barkach niestety kasują równo :) Obsługa bardzo miła, pomocna. Nie ma się czego bać:)
Fakt przeprawa tania nie jest lecz jak już ktoś planuje zabrać ze sobą autko i tak jak w naszym przypadku przyczepę naładowaną rzeczami os. pozostaje tylko prom :)
Pozdrawiam

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Prom na Teneryfę

Post autor: Nolimit » czw, 31 maja 2012, 21:30

Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz

swoja droga z tego co zdolalem wyczytac teraz na forum to wiekszosc z 'userow' juz uciekla z wysp.

Czyli jednak pieniadze najwazniejsze w zyciu?

;-)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Prom na Teneryfę

Post autor: camilozeta » czw, 31 maja 2012, 21:53

Nolimit pisze:...z tego co zdolalem wyczytac teraz na forum to wiekszosc z 'userow' juz uciekla z wysp.
Ależ skąd, jaka większość.
Nolimit pisze:Czyli jednak pieniadze najwazniejsze w zyciu? ;-)
Nie sądzę, żeby ci co wyjechali, zrobili to z powodu pieniędzy.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
el malage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: pt, 5 gru 2008, 13:52
Lokalizacja: Teneryfa Sur

Re: Prom na Teneryfę

Post autor: el malage » czw, 31 maja 2012, 22:25

Podstawowa roznica miedzy Huelva a Cadizem jest taka ze prom z Huelvy plynie znacznie szybciej 23-26 godzin ,a z Cadizu nawet 49 godzin w cenie promu z Huelvy czyli tzw Butaca Vip(troche lepiej niz Butaca) sa darmowe przekaski i napoje oraz lozko troche oddzielone od reszty podrozujacych ,wszystko to w znacznie nizszej cenie niz prom z Cadizu.Prom jest nowoczesniejszy wprowadzony w 2011 roku .Jezeli nie zalezy wam na czasie mozecie sie wybrac nawet z Portugalii taka podroz potrafi byc najtansza trwa minimum 50 godzin ,ale jezeli doliczymy paliwo i odleglosc dodatkowa do pokonania i podrozujemy w mniej niz 3 osoby wyjdzie malo ekonomicznie.
Pozdrawiam z Teneryfy Sur

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Prom na Teneryfę

Post autor: Nolimit » pt, 1 cze 2012, 07:49

a jaki armator plywa z Huelvy ?

Awatar użytkownika
el malage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: pt, 5 gru 2008, 13:52
Lokalizacja: Teneryfa Sur

Re: Prom na Teneryfę

Post autor: el malage » pt, 1 cze 2012, 21:53

Plywa Armas sprawdzilem ceny na czerwiec auto + 1 osoba dla rezydenta to bedzie 208e w jedna strone, dla nowoprzybylych 258e natomiast 3 osoby + auto bez rezydencji zaczynaja sie od 432e
Pozdrawiam z Teneryfy Sur

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości