Autem na wyspy

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Autem na wyspy

Post autor: Nolimit » ndz, 27 maja 2012, 11:24

WItam

Czy jest mozliwosc przedostania sie wlasnym autem na wyspy? Jak sie do tego najlepiej zabrac? Czy kursuja jakies promy z kontynentu? Ile to moze mniej wiecej kosztowac? Potrzebuje miec wlasny samochod na kilka miesiecy na gran canari lub teneryfie...

Ktos bedzie wstanie mi pomoc?

Serdecznie pozdrawiam polonie kanaryjska

Awatar użytkownika
palomita
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 81
Rejestracja: śr, 14 wrz 2011, 12:18

Re: Autem na wyspy

Post autor: palomita » ndz, 27 maja 2012, 11:33

Witaj,
jasne ze mozna przedostac sie wlasnym samochodem z kantynentu na wyspy.Ponizej masz link gdzie mozesz znalezc informacje ile to kosztuje, bo wszystko zalezy skad i na jak wyspe. Ale napewno musisz sie liczyc z kosztami :D :D

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Autem na wyspy

Post autor: Nolimit » ndz, 27 maja 2012, 11:36

No ze sa spore koszty to sie spodziewam. Dlatego chce sprawdzic ile by to kosztowalo i czy sie w ogole kalkuluje...

Poprosze w takim razie o tego linka ;)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Autem na wyspy

Post autor: camilozeta » ndz, 27 maja 2012, 13:16

Parę wątków niżej masz. Temat był już wielokrotnie poruszany. Poszperaj na forum a na pewno dużo poczytasz na ten temat.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Autem na wyspy

Post autor: Nolimit » ndz, 27 maja 2012, 19:58

Moze zapytam inaczej - bo jak czytam posty dot. sprowadzenia auta to wiekszosc duskusji rozwija sie na temat rejestracji itd

Mi chodzi tylko o to jak najsprawniej przetransportowac auto z PL na wyspy. Czy jechac samochodem do hiszpani i stamtad promem na kanary czy lepiej jakos z PL albo innej blizszego kraju wysłać samochod jakos w kontenerze czy w jakikolwiek inny sposob. Poprostu chodzi mi o kwestie techniczna.

Bo mam nadzieje ze jesli juz bede mial auto na wyspie to bede mogl nim jezdzic na PL blachac oraz PL prawku. Chodzi mi o pobyt kilku miesieczny.

Awatar użytkownika
palomita
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 81
Rejestracja: śr, 14 wrz 2011, 12:18

Re: Autem na wyspy

Post autor: palomita » pn, 28 maja 2012, 12:31

:D ups.... sorki, zapomnialam wstawic linka, podaje ponizej

http://www.navieraarmas.com/

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Autem na wyspy

Post autor: Nolimit » pn, 28 maja 2012, 18:45

Dziekuje za link

No niestety sporo to kosztuje. Myslalem ze da sie troche taniej.

Nie bardzo wiem co to sa za miejsca pullman seat vip nigdzie nie ma opisow do tych miejscowek - chyba ze zle patrze.

Ktos z was plynal kiedys z hiszpani na kanary tym promem?

pierremarcus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt, 20 kwie 2012, 09:59

Re: Autem na wyspy

Post autor: pierremarcus » śr, 30 maja 2012, 11:25

http://www.aferry.pl/

Proszę może będzie Ci łatwiej. Najlepiej jest zadzwonić poprosić z osobą która mówi po Polski jężeli języka innego nie znasz i wypytaj. Ja jechałem sam os. z Polski przez Niemcy Francje do Hiszpanii tam do Cadiz i masz promy na wyspy. Kupiłem wczesniej bilet w PL przez internet polskiego pośrednika. Zero problemów podróż samochodem szybka wygodna( cały czas autostrady) a na promie to już pozostaje odpoczywać, opalać się i dobrze jeśc gdyż jedzenie mają wyśmienite w cenie oczywiście biletu.
Pozdrawiam

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Autem na wyspy

Post autor: Nolimit » śr, 30 maja 2012, 12:08

a ile czasu jechales z PL do portu w hiszpani?

Awatar użytkownika
viola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: pt, 27 kwie 2007, 22:59
Lokalizacja: POLSKA Gran Canaria
Kontaktowanie:

Re: Autem na wyspy

Post autor: viola » śr, 30 maja 2012, 18:35

Srednio podroz autem na Gran Canarie np.zajmuje ok.tygodnia,jesli jedziesz na kilka miesiecy musisz w Cadiz lub innym porcie z ktorego bedziesz wyplywal zglosic ,ze plyniesz powiedzmy na 3 miesiace .Jesli tego nie zrobisz bedziesz musial zaplacic clo.Jesli bedziesz pol roku po 3 miesiacach trzeba zglosic ze zostajesz jeszcze na 3 miesiace uiscisz mala oplate i tyle,to da Tobie mozliwosc pobytu 6 miesiecznego bez oplaty cla.Informacja bezposrednia z urzedu cel.Bilet na prom mniej wiecej kosztuje 400 euro.Pozdrawiam,milej podrozy.

pierremarcus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt, 20 kwie 2012, 09:59

Re: Autem na wyspy

Post autor: pierremarcus » czw, 31 maja 2012, 18:59

hmmm.. nie musiałem nic zgłaszać o tym na ile wybieram się autem. Zostając tutaj na wyspie mam 6 miesięcy na dopełnienie formalności z autem. A w momencie przeprawy promowej zero problemów zero pytań. Odprawa celna tuż przed wjazdem na prom odbyła się zadziwiająco bez zbędnych przeglądania bagaży kontroli itp. Przeszedł piesek sobie i koniec. Z Polski dokładnie okolice Warszawy jazda do Cadiz zajeła mi 2 dni. Nie jechałem sam. Więc całą Polske niemcy i Francje przejechaliśmy na raz bez noclegów itp. Potem sobie spokojnie przenocowałem w Cadiz w okolicach portu i po 2 dniach wio na prom. Podróż okazała się przyjemna, szybka, odprawa celna super, szybko sprawnie...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Autem na wyspy

Post autor: LiveYourLife » ndz, 3 cze 2012, 09:28

Cześć

Jeśli ktoś przylatuje na kilka miesięcy to według mnie dobrą opcją do rozważenia jest długoterminowy wynajem samochodu już bezpośrednio na wyspie, w zależności od rodzaju samochodu pełny koszt miesięczny to 250 - 450 euro - samochody mają już po kilka lat nie są wizualnie świeże - informacja dla estetów :) ale technicznie bez zarzutu, my z tego korzystamy od ponad 6 miesięcy i nie narzekamy, rozważaliśmy zabranie samochodu z Polski, po rozważeniu wszystkich za i przeciw wybraliśmy tę opcję, zero dodatkowych opłat ( pełne ubezpieczenie ) W między czasie mieliśmy kilka śmiesznych przygód i zawsze sposób rozwiązania problemu został szybko i bez zastrzeżeń rozwiązany, , firmę prowadzi Szkot i zainteresowanym możemy podać namiary na priv.

pozdrawiam

LiveYourLife

Greg1
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pn, 4 cze 2012, 15:55

Re: Autem na wyspy

Post autor: Greg1 » wt, 5 cze 2012, 08:59

:?: Jak myślisz:
Czy na miesiąc lub dwa jest szansa wynająć autko w dobrej cenie do 300 E.(w sezonie zimowym)?
Bo w Autoreisen za m-c wychodzi najtaniej około 400 E.
Co to za firma i gdzie jest ?
Proszę o wiecej szczegółów.

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Autem na wyspy

Post autor: LiveYourLife » wt, 5 cze 2012, 14:30

Witaj Greg1

Szczegóły masz tutaj http://www.tenerifecarrentals.net/

Jeśli zostanie to odebrane jako reklama to przepraszam i proszę moderatora o usunięcie, choć osobiście uważam że to przydatna informacja i co najważniejsze sprawdzona, w żaden sposób nie jestem powiązany z tą firmą :) - jestem ich zadowolonym klientem

pozdrawiam

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości