wyjazd z rodziną na teneryfę

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
jarcys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr, 7 mar 2012, 18:05

wyjazd z rodziną na teneryfę

Post autor: jarcys » śr, 7 mar 2012, 18:48

planuję wyjechać z żoną i 13 letnim synem na teneryfę w sierpniu.Chciałbym się dowiedzieć od czego zacząć załatwiać na miejscu,syn będzie tam chodził do szkoły,a my z żoną pracować.Ja posiadam już rezydencję i numer NIE.Jakie papiery muszę ze sobą zabrać żeby syna zapisać do szkoły i lekarza?proszę o pomoc.I gdzie kupić najtaniej bilety na samolot.Z góry bardzo dziękuję.

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: wyjazd z rodziną na teneryfę

Post autor: tatko » śr, 7 mar 2012, 20:16

Witaj
akt urodzenia dziecka- nas nie proszono o tłumaczenie ale podobno potrafią chcieć, objęcie albo brak ubezpieczeniem zdrowotnym i na jedno i na drugie musisz mieć dowód. Zadzwoń do ZUS to Cię odeślą do NFZ a tam ci powiedzą że oni wystąpią i tak z pismem do ZUS i że szybciej będzie jak sam to zrobisz :evil: - ja dostałem taką odpowiedź. Na miejscu to już zależy które miejsce na teneryfie to wtedy odpowiednie urzędy. Bilety najtańsze są ok 1mies 3 tygodnie przed wylotem. ryanair.com/pl jeżeli my mamy NIE kanaryjskie to mamy zniżkę na loty do i z hiszpanii czyli opłaca się wybierać loty z międzylądowaniami w Hiszpanii- ja i Wyszukująca tak naprawdę loty lepsza połówka nie znaleźliśmy tańszych lotów niż ryanair, problemem sa tylko przesiadki ale i tak cena ok 300pln/os jeżeli wylatujesz z Polski(wraz z ceną hotelu w madrycie- booking.com, hotels4u) Jakby co to pytaj

Awatar użytkownika
sloneczko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt, 2 mar 2012, 18:53
Lokalizacja: Irlandia

Re: wyjazd z rodziną na teneryfę

Post autor: sloneczko » śr, 7 mar 2012, 22:34

Witam serdecznie wszystkich
Chcialabym zamieszkac wraz z mezem i synem na wyspach kanaryjskich....Gran Canaria lub Teneryfa.Nie mam zadnego punktu zaczepienia...Jesli ktos bylby tak mily i odpowiedzial na kilka pytan,to bede bardzo wdzieczna.
W dobie swiatowego kryzysu wszedzie trudno o prace..Jak to wyglada na wyspach?Mam na mysli jakakolwiek prace na poczatek,poniewaz nie znamy hiszpanskiego,angielski komunikatywnie..Gdzie najlepiej szukac mieszkania lub malego domku i jakie sa mniej wiecej ceny za wynajem?Czy moze ktos z Was przeprowadzil sie na wyspy z Irlandii?Syn ma 15 lat,wiec nie jestesmy pewni jak odnalazlby sie w tantejszej rzeczywistosci.W Irlandii nie mial z tym klopotu,ale to bylo ladnych kilka lat temu,wiec bylo mu latwiej.Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi :) Pozdrawiam

jarcys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr, 7 mar 2012, 18:05

Re: wyjazd z rodziną na teneryfę

Post autor: jarcys » czw, 8 mar 2012, 19:24

dzięki za informacje.Jeśli chodzi o stronę z lotami to ja tam tanich biletów nie widzę.Może żle szukam?.

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: wyjazd z rodziną na teneryfę

Post autor: tatko » czw, 8 mar 2012, 19:51

@jarcyś tanie to one będą w lipcu, a promocje najłatwiej wyhaczać na fly4free przeszukasz tematy i popatrz jak ludzie doradzają żeby szukać.
Z praktyki Jedynej i Bezbłednie Znajdującej mojej Ukochanej to jak napisałem miesiąc do 3tygodni przed odlotem zresztą posprawdzaj sobie jakie masz ceny na dane połączenie tydzień po tygodniu

pozdrawiam

Awatar użytkownika
ewita170
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 52
Rejestracja: pn, 12 mar 2012, 15:16
Lokalizacja: Costa del Silencio Arona

Re: wyjazd z rodziną na teneryfę

Post autor: ewita170 » wt, 13 mar 2012, 12:10

Tak odnośnie dokumentów, najlepiej zabrac z polski akt urodzenia dziecka dla UE, wydaje je USC jesli się powie że potrzebny do zsiałku rodzinnego wydają je bezpłatnie. My osobiscie mieszkamy w małym miasteczu ale bardzo blisko innych większych, ale poprostu tutaj znaleźliśmy najtańsze mieszkanie (2 sypaialnie, salon z kuchnią za 310E + prąd), szkoła pod nosem, lekarz też, do urzędu albo 1km, a do innych około 10km ale jedzie autobus jak nie ma sie samochodu, to tyle co moge podpowiedzieć. Pozdrawiam Ewa

jarcys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr, 7 mar 2012, 18:05

Re: wyjazd z rodziną na teneryfę

Post autor: jarcys » wt, 13 mar 2012, 13:51

witam,mam taką prozbę czytałem na forum o tanich lotach na Teneryfę i nie wiem jak wy je znajdujecie,ale ja jak sprawdzam to mi wyskakują kosmiczne ceny.Proszę o poradę,chcemy lecieć koniec kwietnia a początek maja,z góry bardzo dziękuję.Druga sprawa jak najszybciej można się nauczyć podstaw j.hiszpańskiego chodzi mi o syna?
Jeśli chodzi o ten akt urodzenia dziecka to musi być przetłumaczony? oraz jaki dokładnie musi być dokument o nie podleganiu ubezpieczeniu z ZUS.i czy musi być zaświadczenie o tym że nie pobiera się zasiłku rodzinnego w Polsce i jakie to ma być?proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ewita170
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 52
Rejestracja: pn, 12 mar 2012, 15:16
Lokalizacja: Costa del Silencio Arona

Re: wyjazd z rodziną na teneryfę

Post autor: ewita170 » wt, 13 mar 2012, 14:05

Odnosnie aktu urodzenia idziesz do USC w swoim miescie i prosisz o akt urodzenia dla UE potrzebny do zasiłku rodzinnego, mnie wydali za darmo. Co do dokumentów z ZUS nie wiem bo my nie potrzebowaliśmy takiego dokumentu, po przyjeździe załatwiliśmy NIE nr Seguridad Social i jak sie pracowało to u lekarza nie było problemów, kartę szczepień dziecka przepisalismy na hiszpański i to wystarczyło do szkoły dla najmłodszego od starszych wołali tylko nr seguridad Social lub karte medyczną. Odnosnie tanich lotów musisz szukac bezposrednio na stronach Rayanair i WIZZair to sa najtańsze linie jednak zawsze czeka Cie przesiadka w Madrycie lub Barcelonie najlepsze i najttansze połączenia przynajmniej ja tak szukam i zawsze cos znajdę, do zasiłku rodzinnego żadnych zaswiadczeń nie potrzebują jedynie jak tu juz się pracowało jak tu nie pracowaliście to się składa oswiadczenie i tyle ale to wszystko zalezy od urzedu ja przynajmniej tak załatwiałam a nie dam sobie głowy uciąc ze jest dokladnie tak samo wszędzie. Pozdrawiam Ewa

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: wyjazd z rodziną na teneryfę

Post autor: camilozeta » wt, 13 mar 2012, 14:23

jarcys pisze: ...jaki dokładnie musi być dokument o nie podleganiu ubezpieczeniu z ZUS.
To zależy czy będziesz miał pracę czy nie. Jeśli tak, to nie musisz mieć niczego z Zusu. A jeśli będziesz bez środków utrzymania a chcesz sie zarejestrować w Seguridad Social to potrzebujesz pisemko z Zus że nie jesteś objęty ubezpieczeniem społecznym w Polsce. Przejrzyj forum, było już o tym.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

jarcys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr, 7 mar 2012, 18:05

Re: wyjazd z rodziną na teneryfę

Post autor: jarcys » wt, 13 mar 2012, 17:06

witam szukalllllllllllllłem lotów na stronie reinarda, ale tam są tylko loty na kontynent do hiszpani,a jak znależć na teneryfę jak się szuka połączeń z przesiadką w madrycie?

Awatar użytkownika
ewita170
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 52
Rejestracja: pn, 12 mar 2012, 15:16
Lokalizacja: Costa del Silencio Arona

Re: wyjazd z rodziną na teneryfę

Post autor: ewita170 » wt, 13 mar 2012, 17:10

poszukaj mnie na skayp ten sam nick a spróbuję Ci wyjaśnić dokładnie, jestem w stanie Ci wysłac wykaz połączeń z Poznania, Gdańska i Bydgoszczy od 16.03 do końca kwietnia mam cos takiego bo przygotowywałam dla kolegi.
Pozdrawiam Ewa

jarcys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr, 7 mar 2012, 18:05

Re: wyjazd z rodziną na teneryfę

Post autor: jarcys » wt, 13 mar 2012, 17:40

Witaj Ewa dodałem cię na skaypa mój nick to jaroslaw.kucharski40

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: wyjazd z rodziną na teneryfę

Post autor: tatko » wt, 13 mar 2012, 21:29

dla jarcys i dla wszystkich
How to szukania połączeń
włazisz na ryanair.com wizzair.pl czy co tam lubisz, wpisujesz port startowy czyli Sophia Reina. wyświetla ci listę portów gdzie możesz dolecieć z tego lotniska czyli równiez skąd możesz dolecieć na teneryfę :D
dla 3maj najtaniej wyszło kraków-bruksela charleroi 152,2 pln/os hotel nocleg (albo na lotnisku co kto lubi ale za to za darmo) 225pln za 3os booking.com
04.05 bruksela charleroi - tenerife 40,99e/os- i to tylko tak na pierwsze szukanie,
Paryż też nie jest drogi w tym roku- jako przesiadka a i rodzinę można na zwiedzanie zabrać.
Przedpłacona karta kredytowa BZ WBK zwalnia nas z opłaty 6e/os za rezerwacje ryanair. Wizzair ma jakąś swoją ale nam się nie przyjęła- bo trzeba było czekac i za dużo zabawy Citibank- a i tak ceny połączeń wyższe.
To tyle jak coś opisałem niezrozumiale to pytać, będziemy prostowali.
@jarcys- Jedyna i Dociekliwa właśnie znalazła połaczenie 03.05 g.11.00 poznań-barcelona el prat 206,20pln/os g21.40 barcelona el prat- tenerife 31,65e/os
więc i bez hotelu i taniej a jakbyscie mieli NIE teneryfskie to nawet 16e/os :D

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości