Autobusy na GC

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
bob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt, 18 gru 2009, 16:43
Lokalizacja: Poznań

Autobusy na GC

Post autor: bob » pn, 18 sty 2010, 21:17

Witam niedługo pojawię się na wyspie i chcąc przemieścić się z miejsca na miejsce będę korzystał z komunikacji autobusowej. W związku z tym mam kilka pytań i proszę o rozwianie wszelkich wątpliwości:

Z tego co zdołałem się dowiedzieć najkorzystniej jest poruszać się niebieskimi autobusami przewoźnika Global. Mam rację?

Jak wygląda sprawa biletów, czy jednorazowe kupuje się wyłącznie u kierowcy?

Czy ceny podane na stronie są aktualne? http://www.globalsu.net/es/tarifas.php

Ostatnie jak wygląda sprawa karnetów, czy istnieją bilety dobowe, bądź podobne?

KORDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt, 20 lis 2009, 09:30
Lokalizacja: GC-IRL-PL

bileciki do kontroli

Post autor: KORDI » śr, 20 sty 2010, 10:34

Siemka,
Jesli chodzi o autobusy to nie sa niebieskie tylko zielone. Niebieskie sa autokarami TUI.
Co do biletow, tak wchodzisz przednimi drzwiami kupujesz bilet u kierowcy, wysiadasz koncowymi drzwiami.
Sa dostepne karnety na 10 przejazdow, lub 15.
Ceny zaleza od stref w jakich bedziesz sie poruszal. Np. strefa 1 od puerto de mogane do tauro kosztuje 9.90E za 10 przejazdow. Te same 10 przejazdow u kierowcy bedzie kosztowac 12E.
Miesiecznych itp. Brak.

Pozdrawiam ze slonecznej GC 8)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: bileciki do kontroli

Post autor: camilozeta » śr, 20 sty 2010, 18:44

Do Globala najlepiej jest kupic karte "Tarjeta Insular", ktora kosztuje 15 € i przy wchodzeniu do autobusu sieci Global wsuwasz ja do czytnika mowiac kierowcy dokad chcesz jechac. On wystukuje cos w swoim terminalu i z karty zostaje sciagnieta oplata za przejazd zmniejszajac jej saldo. Przejazd z Lotniska do Las Palmas kosztuje ponad dwa Euro. Ceny na stronie sa aktualne. Autobusy sa i niebieskie i zielone, zalezy od trasy.

Obrazek

Po Las Palmas jezdzi sie zoltymi autobusami firmy "Guaguas Municipales" http://www.guaguas.com/ gdzie jeden przejazd kosztuje 1,20 €. Karnet na 10 przejazdow "Bono-Guagua" kosztuje 6,50 €.

Obrazek

Pozdrawiam
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

malinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: śr, 19 lis 2008, 20:24
Lokalizacja: austria

globalsu

Post autor: malinka » czw, 21 sty 2010, 17:36

od 1.1.2011 są karty do ładowania Tarjeta Suma (patrz strona http://www.globalsu.net).
Narazie można je wyrobić tylko i wyłącznie na stacji autobusowej Telmo.
Dopiero teraz wrzucili tę informację na swoją stronę. Musi być tam niezły bałagan, bo narazie wszyscy z wyspy mogą tę legitymację wyrabiać tylko tam. Podobno ma się to zmienić, ale dla mnie, która spędza tu tylko zimę, to za dużo zachodu. Szkoda, bo Tarjeta Insular była po prostu wygodna.
Ostatnio zmieniony czw, 17 lut 2011, 12:42 przez malinka, łącznie zmieniany 3 razy.

Waldek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: San Agustin / Gran Canaria

Re: globalsu

Post autor: Waldek » pt, 22 sty 2010, 09:29

malinka pisze: Druk czegos takiego "to pikus".
Pan Pikus :)

bob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt, 18 gru 2009, 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bob » pt, 22 sty 2010, 13:12

wielkie dzięki za wszystkie informacje :)

titter
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw, 11 lis 2010, 17:24

Re: Autobusy na GC

Post autor: titter » czw, 11 lis 2010, 18:22

Witam.
Chcialem ustalic konkrety na temat tarjeta insular. Na stronie globalu jest napisane:
"For all journeys forming part of the services provided by GLOBAL and Guaguas Municipales. A single price applies, with 20% discount for all sections. If there is a transfer from a GLOBAL to a Guaguas Municipales bus, or vice versa. If a transfer is made on Guaguas Municipales buses to different routes, there is also a 70% discount. Time limits apply to these discounts, as indicated to passengers when tickets are inserted into the onboard ticket reader. This card is subsidised by the Transport Authority of the Gran Canaria Cabildo."
Czy mam to rozumiec ze moge sie ta karta poslugiwac zarowno w w globalu jak i w miejscowym (las palmas) guaguas? Bo juz z glupialem czytajac wszystko na ten temat. I nigdzie nie moge znalezc cen przejazdow globalu. W sensie z takiego i takiego przystanku kosztuje tyle i tyle. Bo jak rozumiem rozne trasy roznie kosztuja. Ale ile? Gdzie sie tego dowiem?
Ponadto zastanawiam sie czy na lotnisku zdobede te karte. Z tego co czytalem to najblizsze biuro jest w Carrizol. Czy moze cos przeoczylem? :>
Wielkie dzieki za szybka odpowiedz. Wybieram sie tam w najblizszy wtorek :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Re: Autobusy na GC

Post autor: 100%_cojones » czw, 11 lis 2010, 18:59

jest taka strona - http://www.globalsu.net/es/buscador.php ;-) wybierasz, skąd, dokąd i podaje Ci która linia i ile kosztuje bilet i jaka cena przy jakim abonamencie :) działa ta wyszukiwarka dosyć wolno oraz lubi się wykrzaczać, ale generalnie działa ;)
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

titter
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw, 11 lis 2010, 17:24

Re: Autobusy na GC

Post autor: titter » sob, 13 lis 2010, 13:15

I o to dokladnie mi chodzilo! Wielkie dzieki :)
Wychodzi na to ze srednio 2e za kurs. Nie tak zle.
A co to kupienia tejara insular. Dostane to bezproblemow na lotnisku?
No i ciagle pozostaje pytanie co do TI na terenie Las Palmas :)

Bylbym zobowiazany :]

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Autobusy na GC

Post autor: camilozeta » sob, 13 lis 2010, 13:19

Obawiam sie, że na lotnisku nie mają punktu sprzedaży, ale możesz kupić na dworcach Santa Catalina albo San Telmo. Tarjeta Insular Globala jest dla autobusów podmiejskich i międzymiastowych a po LP jeździ inna firma - Guaguas, gdzie kupujesz "bono para diez viajes". Było o tym wyżej. Zielone Globale też się zatrzymują w paru miejscach w mieście, ale w niewielu.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

giuly44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw, 23 gru 2010, 16:15

Re: Autobusy na GC

Post autor: giuly44 » wt, 28 gru 2010, 14:34

mam pytanie, zamierzam jechac następującymi liniami i niewiem ile będą mnie kosztowac bilety, i czy są jakies karnety na te trasy

32 Playa del ingles-Playa de mogan (w dwie strony)
66 san fernando- lotnisko

malinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: śr, 19 lis 2008, 20:24
Lokalizacja: austria

Re: Autobusy na GC

Post autor: malinka » czw, 30 gru 2010, 12:38

Tarjeta suma - www.globalsu.net
Ostatnio zmieniony czw, 17 lut 2011, 12:44 przez malinka, łącznie zmieniany 1 raz.

giuly44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw, 23 gru 2010, 16:15

Re: Autobusy na GC

Post autor: giuly44 » pt, 14 sty 2011, 14:18

chciałbym zapytac jakim autobusem dojade z okolic Playa del Ingles (San Fernando) do Sanata Lucia de Tirajana.
Chodzi mi głównie o to jak dostac się do zapory wodnej Presa de la Sorrueda.
I ile orientacyjnie kosztuje bilet.

Waldek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: San Agustin / Gran Canaria

Re: Autobusy na GC

Post autor: Waldek » pt, 14 sty 2011, 22:30

Nie wiem czy ktoś Ci konkretnie na to pytanie odpowie. Reguła jest taka, że za autobusy i taksówki na GC nie zapłacisz drożej niż w Polsce. Jeżeli cię stać na autobus w Polsce to tu na pewno też :). Taksówki to są chyba nawet tańsze niż w Polsce :)

giuly44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw, 23 gru 2010, 16:15

Re: Autobusy na GC

Post autor: giuly44 » sob, 15 sty 2011, 15:06

no niby tak, ale nie cena jest dla mnie najbardziej istotna a numer lini jaki tam jedzie.
Sprawdzałem na stronie globalsu ale tam podane są tylko przystanki początkowe i końcowe i nie mam pojęcia który autobus przejeżdża obok tej słynnej zapory ;)
Dlatego to pytanie dla tubylców czyli Gran Canaryjczyków , jaki numer lini z Playa Del Ingles tam dojeżdża ?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości