Dziadu wita i pozdrawia Forum

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: SplitSailer » pt, 26 lis 2010, 11:50

Dziadu pisze:A ja wam powiem numer - wpakowałem się na ta wielką góre koło los Cristianos.
I to że La Gomere widać to norma, Gran Canaria była do przewidzenia,ale widziałem też La Palme i El Hierro !
:D Dla mnie czad
Wyberz sie na Roque del Conde, na spokojnie pol dnia a zmienia percepcje. Albo na Itonche, to co po drodze tez ciekawe ( buty wez dobre)...blisko masz..do Arony trzeba dojechac..TITSA 480, chyba...
pozdro SS
¨...i¨ ?

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: Dziadu » sob, 27 lis 2010, 18:27

SplitSailer - na 100% muszę tam wejść :D Jak widzę te wszystkie wzniesienia to mam po prostu ochote zobaczyc jak to jest na górze :D

I co do tych jaj z tym kablem (Telefonica) to wykrakałeś :lol: w końcu przyszedł gość z Tele i się okazało że mój właścieciel nie ma jakiegoś kabla pociągniętego :shock:
I teraz czekam na elektryka :roll:

No własnie kava jak coś też kiedys o tym gadaliśmy - mozna by się było ustawić na jakies konkretne zwiedzanie - z SS się tu ustawiacie na miom watku to obowiązkowo wchodzę w temat :lol: Macie czasami taki czas na przykład dwa dni wolne z rzędu - jak juz zwiedzać to po całości :D
ja to nawet wynająłbym auto i heja dwa dni - kimnąć w wozie i taki hardcore :wink:

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: SplitSailer » sob, 27 lis 2010, 22:05

no...standard znaczy...gdzie popatrzysz to na wyspie..jakies kable, zbrojenia, drut zberkowy najczesciej, i grifo...po trzy, po szesc, jeden na drugim...ale technik powie ze nie ma odpowiedniej infrastruktury...to przeciez oczywista sprawa jest :roll:
Ja tam zrobilem tak: najpierw to naprawilem swoj blad co go w naiwnosci popelnilem...zmienilem konsultantke w Oficina Telefonica. Wybralem Oficine wieksza i wchodzac wychaczylem ladna laske przy biurku najdalej od drzwi...to wazne! ;) daleko od drzwi znaczy od dawna w robocie, pozycje ma bo mieso armatnie siedzi przy drzwiach...jasna sprawa...jak u nas na helpdescach, starzy nie beda sie uzerac ;)...wiec...wyhaczam....najtrudniej bylo wylookac imie na plakietce...ale udalo sie...nalezy sie wybuziac z dubeltowy...wylewnie i trzy razy...trzy ! po canaryjsku ;)...nie lamac sie oslupieniem laski...popasc w rozpacz...zauwazyc subtelny zapach perfum...i fajne jeansy;)...ja tam jeszcze po pracy postawilem 100 pipers´ow, bo pomyslalem ze czy tak czy tak to warto :lol: ...
wiec nazajutrz po 17 tej mialem w domu technika...oczywiscie ! zauwazylem a jakze.. tuning jego auta....naklejone owiewki na klape silnika w clio, chromy na pedalach i taki kiwajacy lapka z mikrofonem Jose Carerrras, jak u nas kiedys pieski na tylnych polkach w duzych fiatach ;)...pogadalismy o przymiotach clio po tuningu...kolo ZNALAZL KABEL! po drugiej stronie ulicy na slupie...pobiegal ze szperaczem po scianach...znalazl kable w scianach mojego domu!!!!! kable polaczyl, modul zakluczyl.. dal kwity do podpisu...klapnol w enter...i polecial net...powiedzial aby wpasc do amigi w oficynie...wazne !... podpisac reszte...tak zrobilem...
dalej...wazne...podalem numer z karty prepaid, do formularza...po trzech tylodniach zapomnialem gdzie polozylem simcard ;)...i mam z bani natretnych sprzedawcow z ofertami jezcze lepszej Telefoniki....a! i jeszcze wydazyl sie cud...bo jak pada to zalewa telefonice studzienki i telefony nie bardzo chca dzialac jak mokro...no i mi sie tak dzialo...zadzwonilem na ayude..jak sie wzieli i zrobili....to mam neta.. ale nie moge dodzwonic sie na telefon fijo...i Oni z promocjami tez nie :lol: ..tak oto jestem zadowolonym posiadaczem ADSL za 19,90 Place nie wychylam sie, nawet jak czasami dlugo mnie nie ma...cacy jest.

Dlugo...wiem...ale nie dalo sie krocej ;)...No i mozna to rozlokowac tez w postach pod HUMOR :)
pozdrawiam SS
¨...i¨ ?

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: kava » ndz, 28 lis 2010, 12:20

Dziadu pisze: że mój właścieciel nie ma jakiegoś kabla pociągniętego :shock:
To brzmi malo optymistycznie jesli chodzi o czas realizacji, mnie tak zwodzili raz - w koncu technik metesy ktory akurat byl moim klientem opowiedzial mi ze moge zapomniec o necie, bo w centralce nie ma wiecej miejsca na kable na moj rejon - podczas gdy telefonica zapewniala ze wszystko w porzadku. Dwa miechy pozniej zadzwonili z tf zeby powinformowac ze jednak nie ma miejsca w kablach na mnie, eureka.
Na twoim miejscu bardzo bym nalegala na dowiedzenie sie jaki to kabel i czy na pewno lezy w obowiazkach wlasciciela jego zaopatrzenie,
Ja kiedys musialam sobie sama postawic slup na terenie domu do pociagniecia kabla - bo chociaz to obowiazek telefoniki, to przynajmniej nie musialam na nich czekac miesiacami i czekalam tylko 2 mies :) Tez za podpowiedzia technika metesy.
Badz z nimy mily i serwuj im sandwich mixto y cafe w domu to moze sie czegos dowiesz i unikniesz efektu goracego ziemniaka :)
Dziadu pisze:
No własnie kava jak coś też kiedys o tym gadaliśmy - mozna by się było ustawić na jakies konkretne zwiedzanie - z SS się tu ustawiacie na miom watku to obowiązkowo wchodzę w temat :lol:
Jasne, z uprzedzeniem dacie jakieś daty to się coś zorganizuje. Casas rurales albo apartamentos na 2 osoby to 25-30 eur za dobe.

estrella
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 172
Rejestracja: czw, 7 paź 2010, 15:27

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: estrella » ndz, 28 lis 2010, 19:34

halo,

podziwiam was jak walczycie, ale takich numerow kriminalnych jak z telefonica to jeszcze nie slyszalam ( w ciagu tygodnia u mnie podlaczenie), ale wierze - czysty kabaret z wami - w pozytywnym sensie- juz wiem teraz ze musze w przyszlosci (zmieniam locum) technika telefonijnego wycalowac albo jego szefa albo zone... albo obydwoje...albo troje,
po 3 razy razy 3, jak poleca SS

- kava, za pociagniecie kabli szczegolne oklaski!!!,

- ten efekt goracego ziemniaka, nie zrozumialam?

- ludzie z forum czujecie co robimy zeby was osiagnac? admin (tylek juz wam marznie w Anglii? ) ty tez?

- jak sie spotkacie, to film dla nas? Dziadu, kava y SS...

pozdrawiam : estrella - dzisiaj 4.500 km od was i zimno, licze platki sniezne...

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: kava » wt, 30 lis 2010, 11:43

estrella pisze: - kava, za pociagniecie kabli szczegolne oklaski!!!,
Oklaski mi się należą za te dwie anteny co kiedyś pociągnęłam od sąsiadów, na szczęście było po kosztach tylko koło 200 eur, jedna antena kierunkowa (300m to sporo, więc musiały być porządne i dobrze ustawione) skierowana na mój dom, do tego software dzielący bandwidth u właścicieli, druga u mnie na dachu, kabel przez drzwi do środku do domu, Access Point pod sofą, skrętki sama zrobiłam, i co ciekawe miałam potem 3mega realne, podczas gdy w ofercie telefoniki dla mojego domu oferowali mi max 1mb za jedyne 50 euro miesięcznie :) Niestety co wiatr czy deszcz to mi anteny rozregulowywało :(
Nie będzie Telefonica pluć nam w twarz! ;-)
estrella pisze: - ten efekt goracego ziemniaka, nie zrozumialam?
Taka przenośnia, wyobraź sobie, że dostajesz gorącego ziemiaka do ręki, który parzy ci ręce, więc od razu do przerzucasz go w ręce innej osoby, która sobie parzy ręce więc pozbywa się problemu i przerzuca ziemniaka dalej...
estrella pisze: jak sie spotkacie, to film dla nas? Dziadu, kava y SS...
A może się też zapiszesz?

Awatar użytkownika
kuba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: śr, 20 gru 2006, 21:48

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: kuba » wt, 30 lis 2010, 12:40

kava pisze:podczas gdy w ofercie telefoniki dla mojego domu oferowali mi max 1mb za jedyne 50 euro miesięcznie Niestety co wiatr czy deszcz to mi anteny rozregulowywało
Nie bardzo wiem o co chodzi ,ale mam dokładnie ten sam problem (G.C.)
pozdrawiam
k.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: camilozeta » wt, 30 lis 2010, 13:33

kava pisze:Oklaski mi się należą za te dwie anteny co kiedyś pociągnęłam od sąsiadów, na szczęście było po kosztach tylko koło 200 eur, jedna antena kierunkowa (300m to sporo, więc musiały być porządne i dobrze ustawione) skierowana na mój dom, do tego software dzielący bandwidth u właścicieli, druga u mnie na dachu, kabel przez drzwi do środku do domu, Access Point pod sofą, skrętki sama zrobiłam
Wow, wielka jesteś :) Miałaś chociaż zaciskarkę? Moje pierwsze skrętki na kanarach zaciskałem śrubokrętem :) Burza oklasków!

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: kava » wt, 30 lis 2010, 13:39

Tak, miałam, tobie się należą oklaski za długopis :) ale żeby nie było, z konfiguracją i montażem na dachach dopomógł mi znajomy technik od sieci, bo mnie to wszystko przerastało jednak :)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: camilozeta » wt, 30 lis 2010, 13:42

kava pisze:Tak, miałam, tobie się należą oklaski za długopis :)
Oczywiście masz na myśli śrubokręt? :P Tak czy siak brawa, ja kiedyś w Katowicach przerzucałem sygnał radiowo na 300 metrów to wiem co to znaczy :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: kava » wt, 30 lis 2010, 14:43

camilozeta pisze:Oczywiście masz na myśli śrubokręt? :P
Śrubokręt, długopis, guma do żucia... co za różnica? :)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: camilozeta » wt, 30 lis 2010, 14:50

kava pisze:Śrubokręt, długopis, guma do żucia... co za różnica? :)
No niby nie, może i masz rację, ale czy próbowałaś kiedyś żuć długopis albo wkręcać śruby gumą do żucia? ;) Hehe, ale nam się zrobił zabawny off-top.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: Dziadu » czw, 2 gru 2010, 15:41

Mam "rezydencje" na 6mc - koszt niecałe dwa Euro i 20 minut :D Do końca nie wiedziałem czy to właściwy papier, ale sobie przetłumaczyłem i chyba gra.

Tak a propos formalności - przyjechał nasz forumowicz Jordan - co za koleś - dosłownie wulkan pozytywnej energi - załatwił N.I.E i rezynecje w 1 dzień - zaraz jak przyjechał. To najświeższe info dla ludków przeglądający forum :wink:

Właśnie... co to jest : Ceuta,Melilla, Baleares - jakiś nazwy ? Słownik nic mi nie podpowiedział :?

Awatar użytkownika
ulazeta
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 76
Rejestracja: czw, 1 cze 2006, 08:02

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: ulazeta » czw, 2 gru 2010, 16:08

Ceuta i Melilla to miasta autonomiczne a Baleary to wyspy i wspolnota autonomiczna i prowincja Hiszpanii.

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Dziadu wita i pozdrawia Forum

Post autor: SplitSailer » czw, 2 gru 2010, 16:18

Dziadu pisze:Mam "rezydencje" na 6mc - koszt niecałe dwa Euro i 20 minut :D Do końca nie wiedziałem czy to właściwy papier, ale sobie przetłumaczyłem i chyba gra.

Tak a propos formalności - przyjechał nasz forumowicz Jordan - co za koleś - dosłownie wulkan pozytywnej energi - załatwił N.I.E i rezynecje w 1 dzień - zaraz jak przyjechał. To najświeższe info dla ludków przeglądający forum :wink:

Właśnie... co to jest : Ceuta,Melilla, Baleares - jakiś nazwy ? Słownik nic mi nie podpowiedział :?
Wow! To zmiana widze...ale uczciwie ze 2 Euro...Kilka lat temu -Tarjeta de Residencia < 5 lat i znaczek za 5 Euro. Tarjeta byla plastikowa (fotas) troche rozna od Permamente . Potem to A4 wydruk na 3 lata, nastepnie rok...a teraz piszesz 6m-cy...uffff. Nie nastraja dobrze.
Ceuta < Ciudad Autónoma de Ceuta. autonomiczna miejscowosc, czy raczej region w Afryce, graniczacy z Giblartarem.
Mellila < Ciudad Autónoma de Melilla. Tan bien, enklawa hiszpanska w Maroco i wolny port.
Balleares < Islas Baleares tak jak Canarias tylko na Srodziemnym..Mallorca, Menorca, Ibiza, Formentera, Cabrera..

i Witka Jordanowi
SS
¨...i¨ ?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości