pajak

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Awatar użytkownika
zastawnik
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 207
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 12:58
Lokalizacja: TF

pajak

Post autor: zastawnik » sob, 13 lis 2010, 18:37

poniewaz prawo na kanarach zakazuje handlu pajakami zastanawiam sie czy jest mozliwe do wykrycia na lotnisku posiadanie takiej maskotki np. ukrytej w opakowaniu po kliszy a pajaczek wielkosci 10 centimow... cos jest w stanie to wykryc? bo chcialbym sobie przywiesc z kraju. nie rozumiem tego zakazu obowiazujacego na kanarach poniewaz pajaczki, oczywiscie te wieksze:) nie przezyja tutaj na wolnosci...

salu2
salu2

Awatar użytkownika
malpka
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: ndz, 9 maja 2010, 21:01

Re: pajak

Post autor: malpka » sob, 13 lis 2010, 19:42

Proponuje zebys sam sprobowal sie tak przetransportowac,moze w sloiku,albo w kontenerze bez powietrza i swiatla :twisted:
Tylko czlowiek moze wpasc na taki pomysl,gdyby pajaki chcialy tu zyc same by tu dotarly :D (bez Twojej pomocy) :idea:

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: pajak

Post autor: Dziadu » sob, 13 lis 2010, 21:55

Na płaskowyżu przy Los Cristianos trafiłem na coś czego sie nie spodziewałem :shock:
Ale słyszałem, że takie sie tu spotyka. Otóż spotkałem odpowiednika polskiego Krzyżaka tylko to ten miał 9cm na oko (nie odwłok- a cały znogami) - niesamowicie wielki :shock:
Piekny czarno-żólty - prawie się na niego wpakowałem :shock:

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: pajak

Post autor: Dziadu » sob, 13 lis 2010, 21:57

A na wolności by przeżył prawdopodobnie - temperatura ok, a karaluchów pod dostatkiem - kurde stary masz nerwy, ja bym na zawał padł gdybym coś takiego miał w domu trzymać;-)

Awatar użytkownika
zastawnik
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 207
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 12:58
Lokalizacja: TF

Re: pajak

Post autor: zastawnik » ndz, 14 lis 2010, 16:50

Ptasznik nie przezyje na Teneryfie na wolnosci z powodu niskiej wilgotnosci, czasem mamy co prawda duza ale ogolnie jest mala a taki pajaczek potrzebuje powyzej 70 % stale..., a i temperatura w zimie roznie bywa, nad ranem przy strefach nadmorskich moze spasc nawet do 10 stopni a im wyzej tym zimniej, wiec uwazam ze jednak by sobie za dlugo nie pozyl...
Co do wspoldzielenia mieszkania z taka maskotka to ja nie mam z tym problemow, w Polsce hodowalem 16 gatunkow od tych najbardziej niebezpiecznych do tych najlagodniejszych i wszystkie mozna wziasc na rece, oczywiscie trzeba wiedziec jak :).

Co do transportu pajakow to powiem tyle ze, pajaki nie lubia swiatla:), pojemnik bedzie mial otworki wiec powietrza mu nie zabraknie:), pojemniczek po kliszy jest w sam raz dla mlodzutkiego pajaka i takie tez pojemniczki uzywa sie w hodowli, stopniowo w miare wzrostu powiekszajac pojemniczki az do prawdziwego terarium.
Pajaki nie maja mozgu, wszystko co robia to jest czysty instynkt... nie czuja, nie kochaja:), nie placza:)

Na wyspie jest mnostwo pajakow, ale niestety te mnie nie interesuja...

salu2
salu2

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: pajak

Post autor: Dziadu » ndz, 14 lis 2010, 20:16

A tego właśnie zapomniałem dodać :lol: że one raczej za światłem nie przepadają - bo naturalnie siedza w norach, ale tu widzę że mam do czynienia z fachowce w tej dziedzinie.. U mnie to jak wpadł wielki karaluch do pokoju to prawie miałem po laptopie. Najzwyczajniej w świecie się tego boje, ale kiedyś się przełamie i wezme sobie takiego zwierzaka na ręke :D - nie karalucha ! pająka :wink:

Tak w ogóle trzymasz w razie co jakieś antidotum dobrane do danego hodowanego zwierzaka ? Bo chyba w 100% niczego nie mozna być pewnym.
No w zasadzie nie ma chyba przypadku zgonu po taki ukąszeniu ? Chyba że jakaś szczególna reakcja alergiczna ...

A co do tej wilgotności to nie wiedziałem - no ale racja że jak pokazują w jakimś programie przyrodniczym to przeważnie dżungla , ale w sumie ptasznikowate(rodzina ptasznikowate) żyją również na terenach półpustynnych i chlodniejszych górzystych ale te pewnie nie są tak okazałej wielkości :wink:

Awatar użytkownika
kuba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: śr, 20 gru 2006, 21:48

Re: pajak

Post autor: kuba » ndz, 14 lis 2010, 22:46

Wiem że w niedzielę się nie odkurza, ale znalazłem za kanapą dwa duże pająki i zrobiłem porządki, teraz nie jestem pewien , czy tak być powinno.. :roll:
Pająki (Araneae) – najliczniejszy rząd pajęczaków, należy do niego ponad 40 tys. gatunków. Są to zwierzęta typowo lądowe, o wielkości od 0,5 mm do 12 cm ciała i do ok. 32 cm rozstawu odnóży.
Często samice są większe od samców.
Zwierzęta o dużej specjalizacji; ciało podzielone na dwie części: głowotułów i odwłok. Głowotułów i odwłok połączone są z przekształconym segmentem odwłoka, tzw. stylikiem.
pozdrawiam
k.

Awatar użytkownika
kuba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: śr, 20 gru 2006, 21:48

Re: pajak

Post autor: kuba » ndz, 14 lis 2010, 22:59

Właściwie nie to chciałem napisać wyżej !
..Dziadu napisał.."U mnie to jak wpadł wielki karaluch do pokoju to prawie miałem po laptopie. Najzwyczajniej w świecie się tego boje, ale kiedyś się przełamie i wezmę sobie takiego zwierzaka na rękę - nie karalucha ! pająka" ..Zastanawiam się czy kiedyś się przełamiesz i zajrzysz w lusterko dziadu?
pozdrawiam
k.

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: pajak

Post autor: Dziadu » pn, 15 lis 2010, 10:45

Po operacji plastycznej będe to robił częściej :lol: Czekam aż mi dokleja nos

Awatar użytkownika
kuba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: śr, 20 gru 2006, 21:48

Re: pajak

Post autor: kuba » pn, 15 lis 2010, 17:31

Dziadu pisze:Po operacji plastycznej będe to robił częściej :lol: Czekam aż mi dokleja nos
A czoło i oczy też ?
pozdrawiam
k.

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: pajak

Post autor: Dziadu » pn, 15 lis 2010, 17:45

Jeszcze posłużą;)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: pajak

Post autor: camilozeta » pn, 15 lis 2010, 18:01

Dla mnie trzymanie jadowitych i innych niebezpiecznych zwierzaków w mieszkaniu jest czymś raczej niedopuszczalnym. Nawet jeśli ktoś myśli, że ma sprawy pod kontrolą, to wyobraźnia podsuwa różne scenariusze, kiedy taką kontrolę można stracić i stworzenie takie może wydostać się do sąsiadów. Były już zresztą takie przypadki. Nawet jeśli to tylko ptasznik, to nie chciałbym mieć z nim do czynienia, chyba zawału bym dostał, a już nie mówię o żonie i dzieciach. Uraz psychiczny murowany. A co dopiero jeśli obudziłbym się z czymś takim na twarzy... Tutaj małe info: http://ptaszniki.com.pl/faq/jad-ptasznikow

Sam fakt świadomości, że któryś z moich sąsiadów może mieć takie hobby budzi już u mnie uczucie zagrożenia ;) Tylko nie mówcie, że jestem przewrażliwiony.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
zastawnik
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 207
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 12:58
Lokalizacja: TF

Re: pajak

Post autor: zastawnik » pn, 15 lis 2010, 18:15

wczoraj znalazlem modliszke, chcialem ja zlapac ale mi spierd... w bardzo geste buganwille :x

salu2
salu2

Awatar użytkownika
ulazeta
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 76
Rejestracja: czw, 1 cze 2006, 08:02

Re: pajak

Post autor: ulazeta » pn, 15 lis 2010, 20:19

No, pająk nie przybiegnie do nogi jak pies gdy na niego zagwiżdżemy ;)

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: pajak

Post autor: Dziadu » pn, 15 lis 2010, 21:17

zastawnik pisze:wczoraj znalazlem modliszke, chcialem ja zlapac ale mi spierd... w bardzo geste buganwille :x

salu2
no co do modliszki - to kiedyś obserwowałem ją na jakiejś wystawie nawet wrzuciłem jej konika polnego - gość z obsługi mi pozwolił ;-) Mega agresor i mega mysliwy - coś niesamowitego

Są tutaj modliszki ? na wolności ?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości