WYJAZD NA WYSPY KANARYJSKIE

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Awatar użytkownika
patmos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 294
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 22:06
Lokalizacja: Los Menores/Adeje/TFS
Kontaktowanie:

Post autor: patmos » śr, 21 mar 2007, 09:15

Mam pytanie dotyczące kwestii kont bankowych, czy korzystacie z miejscowych banków, czy polskich. Jeśli jednak z miejscowych to jakich, moze, krótko opisalibyście plusy i minusy. Zastanawiam się, czy ewentualnie mozna zalozyc sobie konto przez internet z Polski, zeby juz miec jak sie dojedzie ;)

Pozdro

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Post autor: kava » śr, 21 mar 2007, 13:04

U mnie gekonów nie ma, za zimno, to raczej na wybrzeżu ;-)

Założyłam sobie konto w DeutcheBanku jeszcze na peninsuli. Jako, że założyłam je na paszport a nie na NIE, potrącają mi 18 ojro rocznie. Po przyjeździe na TF okazuje się, że oddziałów na północy mają aż dwa, i żeby cokolwiek złatwić muszę jechać kilkanaście kilometrów i to wyłącznie rano...
Do tego okazuje się że polski i hiszpański DB działają niezależnie i nie ma tak, że przyjeżdżam do PL i sobie luźno wypłacam w DB'owym bankomacie kasę z tutejszewgo konta.

W związku z tym nie warto szukać międzynarodowych banków. Raczej polecam jakiś lokalny bank typu BBVA, mają sporo oddziałów.

Przez internetraczej nic nie założysz bo zawsze potrzebny jest podpis, a poza tym internet hiszpański to podróż do przeszłości 1997, nie ufałabym.. ;-)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz, 18 mar 2007, 22:46
Lokalizacja: Szczecin / Newcastle / Las Palmas

Post autor: Krzysiek » śr, 21 mar 2007, 14:14

Po pierwsze witam wszystkich - to moj pierwszy post na forum :)

Co do bankow:

W Hiszpani polecam Santander - moim zdaniem najwiecej oddzialow w calej Hiszpani, najwiecej bankomatow (co jest wazne ze wzgledu na prowizje... ) i bezproblemowy dostepn do konta przez internet.

Zalozyc konta przez Intenet sie nie da, wszystko trzeba zrobic osobiscie.

Co do polskiego banku to polecam WBK. Mozna zalozyc darmowe konto walutowe. Wyplata z takiego konta (max 300EUR) z bankomatu w Hiszpani to kwota 1.5EUR bez wzgledu na wyplacana kwote.

I podsumowuja temat kont bankowych, to polecam zalozenie w hiszpanskim banku ze wzgledu na placenie ta karta podczas codziennych zakupow. O ile dla takich sieci jak El Corte Ingles nie ma znaczenia jaka karta sie placi, o tyle np w Hiperdino juz moze sie pojawic problem z kartami polskich bankow. To samo jesli chodzi o zakupy internetowe....

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » śr, 21 mar 2007, 16:12

Krzysiek pisze:Po pierwsze witam wszystkich - to moj pierwszy post na forum :)
Siemanko Krzysiek!
Krzysiek pisze:W Hiszpani polecam Santander
Dokladnie, tam wlasnie zalozylem moje pierwsze konto. To jeden z najwiekszych bankow. Oprocz Santander drugim wielkim jest BBVA, o ktorym napisala Kava. Oba banki maja obsluge rachunku przez Internet i sa dostepne w calej Hiszpanii (w Las Palmas maja oddzialy przy kazdej wiekszej ulicy). W BBVA mozna od razu otrzymac karte, w Santanderze niestety dopiero po trzech miesiacach od zalozenia rachunku, no chyba ze sie cos zmienilo. W obu trzeba wplacic kilkaset Euro przy zakladaniu konta na paszport, w kazdym razie tak bylo dwa lata temu.

Pozdrawiam, Camilo
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

danielw_2
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pn, 23 kwie 2007, 14:25

pozdrowionka

Post autor: danielw_2 » pn, 23 kwie 2007, 16:55

cześć wszystkim, chciałbym wyjechać na Teneryfę na stałe, akurat kończę studia ale niestety nie znam hiszpańskiego ale chciałbym się nauczyć. stąd moje pytanko: czy jest możliwość nauki języka i pracowania jednocześnie na wyspach kanaryjskich? bardzo mi na tym zależy. pozdrawiam Daniel

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości