WYJAZD NA WYSPY KANARYJSKIE

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Awatar użytkownika
kuba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: śr, 20 gru 2006, 21:48

Post autor: kuba » ndz, 4 mar 2007, 11:10

dzieki Camilo,szukam raczej cos z Antwerpi,jak znajde,to sie podziele.Informatyk jak chyba zauwazyles ze mnie kiepski,czy mozesz mi napisac w "skrocie"jak sie robi cytaty i linki?do literatury fachowej nie mam zdrowia.....

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » ndz, 4 mar 2007, 11:57

kuba pisze:czy mozesz mi napisac w "skrocie"jak sie robi cytaty i linki?
To proste, po prawej stronie posta na ktory chcesz odpowiedziec, w gornej czesci klikasz guzik "Cytuj". Reszte zobaczysz juz w tym co Ci sie otworzy.

Co do linkow, to po prostu wklejasz adres i sam Ci sie zrobi link. Mozesz tez uzywac BBCode. Tu jest wszystko faq.php?mode=bbcode

Mozna sobie poeksperymentowac klikajac potem "Podglad" zamiast "Wyslij".

Pozdrawiam, Camilo
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
patmos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 294
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 22:06
Lokalizacja: Los Menores/Adeje/TFS
Kontaktowanie:

Post autor: patmos » ndz, 4 mar 2007, 12:35

kava pisze: Gdy spakujesz życie do jednej torby, zdajesz sobie sprawę, że tak w zasadzie życie możesz ograniczyć do dokumentów i szczoteczki do zębów ;)
Dziękuję za Wasze rady i muszę przyznać coraz bardziej dojrzewam do decyzji o rozstaniu się ze swoją kolekcją filmów DVD i muzyki na CD i z akwarium ;).

W wielu postach piszecie o pozwoleniu na pracę, czy po maju 2006 Polacy nie pracują legalnie w Hiszpanii? Moja żona bedzie miała chyba wszystko załatwione przez pracodawcę, ale ja pewnie będę musiał sobie sam poradzić.

Camilo, moze moglbys polecić jakies adresy sklepów internetowych na Kanarach, chciałbym się zorientować w cenach sprzętu komputerowego.

Ten adres z autami super! zorientowałem się przynajmniej w autach, bardzo mi to pomogło.

Jeszcze kwestia komórek, korzystacie z miejscowych operatorów? Bo czesc moich znajmych twierdzi nie wiem czy slusznie ze taniej jest rozmawiać za granicą korzystajac z roamingu u Polskiego operatora niz z lokalnego, no moze poza tym że miejscowi maja do Ciebie drogie oplaty za rozmowe.

I jeszcze pytanie dotyczące komputerowego rynku wtornego , Camilo ty jesteś w tym z pewnością zorientowany. Mozna tam u Was znaleźć jakies przyzwoite komisy ze sprzętem komputerowym?

Sorki ze zawaliłem tyloma pytaniami, ale dla mnie wszystko jest nowe i interesujące...

Pozdro!
Patmos

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Post autor: kava » ndz, 4 mar 2007, 13:25

camilozeta pisze:Łamigłówka na każdym parkingu? Nie lepiej naprawić?
Pewnie, że lepiej, ale wtedy wartość samochodu wzrośnie dwukrotnie :P Parkujemy tylko z górki i na poboczach :P
chciałbym się zorientować w cenach sprzętu komputerowego.
http://pccomponentes.com
Mozna tam u Was znaleźć jakies przyzwoite komisy ze sprzętem komputerowym?
Osobiście nie widziałam ani jednego, w ogóle rynek 2nd hand jest jakby nieistniejący, czasem dostać jakąś część to dramat, ostatnio potrzebowałam RAMu sdr do laptopa, tutaj już takich "archaizmów" nie da się zdobyć :/

Awatar użytkownika
patmos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 294
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 22:06
Lokalizacja: Los Menores/Adeje/TFS
Kontaktowanie:

Post autor: patmos » ndz, 4 mar 2007, 13:50

Dzięki sprawdzę sobie ten adres.
ostatnio potrzebowałam RAMu sdr do laptopa, tutaj już takich "archaizmów" nie da się zdobyć :/
Może Ci z Polski przywiozę ? To nie żart! Pracuję w dużej firmie komputerowej...jeszcze.

Pozdro

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » ndz, 4 mar 2007, 17:21

patmos pisze:W wielu postach piszecie o pozwoleniu na pracę, czy po maju 2006 Polacy nie pracują legalnie w Hiszpanii? Moja żona bedzie miała chyba wszystko załatwione przez pracodawcę, ale ja pewnie będę musiał sobie sam poradzić.
Legalnie ale trzeba dopelnic formalnosci.
patmos pisze:Jeszcze kwestia komórek, korzystacie z miejscowych operatorów?
Do wyboru, do koloru. Ja korzystam z Vodafone, mam 30 centow za minute (juz z Vat). Do sieci Vodafone i na stacjonarne moge rozmawiac cala godzine za cene minuty. Jest jeszcze Movistar i Amena, ktora ostatnio sie przechrzcila na Orange (podobnie jak Idea w Polsce?).
patmos pisze:I jeszcze pytanie dotyczące komputerowego rynku wtornego
Jak napisala Kava, nie istnieje taki rynek. Jak ktos ma niepotrzebny komputer to go oddaje znajomym. Komisow w ogole tu nie ma. W Las Palmas niedawno otworzyli sklep z uzywanymi kompami, skads to zwoza i maja sterty takich samych komputerow. Jakies PIII maja po 70 Euro plus monitory 17 cali (CRT) po 25 Euro. Na stronie z samochodami ktora podalem, sa tez ogloszenia innych rzeczy, miedzy innymi komputerow sporo tam.

Pozdrawiam, Camilo
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Post autor: 100%_cojones » pn, 5 mar 2007, 19:50

camilozeta pisze:W Las Palmas niedawno otworzyli sklep z uzywanymi kompami, skads to zwoza i maja sterty takich samych komputerow. Jakies PIII maja po 70 Euro plus monitory 17 cali (CRT) po 25 Euro.
Tak, jest na Guanarteme taki sklep. Jaja jak berety, prowadzi go dwóch mocno nieumytych facetów, obaj sprawiali wrażenie jakby po raz pierwszy w życiu widzieli setup w BIOSie.
Sprzet taniocha, polecam, ale radzę również wszystko testować na miejscu. Nam odpalil dopiero trzeci komputer ze stosu PCtów :)
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

Awatar użytkownika
patmos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 294
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 22:06
Lokalizacja: Los Menores/Adeje/TFS
Kontaktowanie:

Prawo jazdy...

Post autor: patmos » pt, 9 mar 2007, 09:40

Witam, Was znów...

Mam kolejne pytanie?

Jak wygląda na Kanarach sprawa polskiego prawa jazdy, jeździcie na polskich dokumentach czy robiliście jakies miejscowe.

Pozdro

Patmos

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Prawo jazdy...

Post autor: camilozeta » pt, 9 mar 2007, 14:06

patmos pisze:Jak wygląda na Kanarach sprawa polskiego prawa jazdy, jeździcie na polskich dokumentach czy robiliście jakies miejscowe.
Mozesz jezdzic na polskim przez szesc miesiecy, a potem wystarczy ze je tylko zarejestrujesz w tutejszym wydziale komunikacji (Jefatura de Tráfico) i mozesz jezdzic dalej. Mozesz tez wymienic na hiszpanskie jesli chcesz, od Ciebie zalezy. Jesli wymienisz to licz sie z tym, ze co piec lat trzeba robic badania lekarskie i przedluzac prawko.

Pozdrawiam, Camilo
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Re: Prawo jazdy...

Post autor: kava » pt, 9 mar 2007, 15:53

camilozeta pisze:przez szesc miesiecy, a potem wystarczy
Hm, a może wiesz...
Technicznie trzeba zgłosić je do 185 dni od daty empadronamiento...
Polskie prawa jazdy zachowują ważność w Hiszpanii do daty oznaczonej w dokumencie. Z tym że, osoby przebywające w Hiszpanii dłużej niż 185 dni w roku kalendarzowym (normalne miejsce zamieszkania) mają sześciomiesięczny termin, licząc od dnia uregulowania pobytu (zezwolenie na pobyt, odbiór karty pobytu), na wpisanie prawa jazdy do rejestru kierowców. Rejestr kierowców prowadzi zarząd Ruchu Drogowego Prowincji (Jefatura Provincial de Trafico).
a co, jeśli minęło te 185 dni? Już nie można zgłaszać? :) Bo piszesz, że "potem"...
Jakoś tydzień temu minął mi termin i teraz sobie dopiero przypomniałam :oops:

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Prawo jazdy...

Post autor: camilozeta » pt, 9 mar 2007, 23:02

kava pisze:a co, jeśli minęło te 185 dni? Już nie można zgłaszać? :) Bo piszesz, że "potem"...
Ja mysle, ze idz i zalatw to, moze Ci glowy nie urwa za to ;-) Moze nawet nie dadza zadnej kary, raczej na pewno nie dadza. Znam ludzi, ktorzy juz wiele lat jezdza tu na polskim prawku bez zgloszenia.

Pozdrawiam, Camilo
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
patmos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 294
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 22:06
Lokalizacja: Los Menores/Adeje/TFS
Kontaktowanie:

Znowu ja...

Post autor: patmos » sob, 10 mar 2007, 12:16

Dobra z prawem jazdy już wiem, a teraz z innej beczki.

Tłumaczyliscie jakies swoje swiadectwa szkolne, maturalne swiadectwa pracy, dyplomy, certyfikaty, czy tamtejsi pracodwcy wymagaja takich rzeczy? Czy ma to dla nich znaczenie? I jakie?

Pozdrawiam

RP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz, 18 lut 2007, 20:07
Lokalizacja: Mrągowo / Barça

Post autor: RP » sob, 10 mar 2007, 15:14

W temacie prawa jazdy (jeśli u Was obowiązują te same przepisy co na lądzie),to osoba ,która posiada tzw.prawojazdy UNIJNE,nie potrzebuje go wymieniać(dotyczy tych najnowszych ze znaczkiem UE)i....nawet odsyłają do wszystkich diabłow....Właśnie moja żona jest w trakcie wymiany......już 5 miesięcy.......i ma jeszcze czekać na jakieś potwierdzenia zzzzzzz...Madrytu ...ok 2 miesięcy... :shock: ...bo nie ma unijnego,a teraz wszystko sprawdzają dokładnie.... :wink:

pozdro

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Post autor: kava » sob, 10 mar 2007, 19:47

RP pisze:osoba ,która posiada tzw.prawojazdy UNIJNE,nie potrzebuje go wymieniać (dotyczy tych najnowszych ze znaczkiem UE) i....nawet odsyłają do wszystkich diabłow
Jedna sprawa to wymiana, a druga to konieczność zgłoszenia do jakiegośtam rejestru kierowców. Nahiszpania-onlinenie jest zbyt jasno napisane, czy tyczy to też nowych unijnych prawek. Stąd moje wątpliwości...

RP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz, 18 lut 2007, 20:07
Lokalizacja: Mrągowo / Barça

Post autor: RP » ndz, 11 mar 2007, 10:55

kava pisze: Nahiszpania-onlinenie jest zbyt jasno napisane, czy tyczy to też nowych unijnych prawek. Stąd moje wątpliwości...
W/g urzędniczki , z którą rozmawiałem unijnych się nie wymienia(kolega ma unijne i byem z nim w sprawie wymiany),ale......w hiszpańskich urzędach różnie bywa.... :wink:

pozdro :wink:

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości