Żółtodziób.Gdzie oferty sprzedaży domów lub działek?

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Awatar użytkownika
Góral
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 18 sie 2019, 15:57

Żółtodziób.Gdzie oferty sprzedaży domów lub działek?

Post autor: Góral » śr, 21 sie 2019, 17:36

Witam,
ani ja ani żona nie byliśmy na Kanarach, ale nie znoszę upałów, ani zimy, więc padło na ten region. Chcielibyśmy się tam przeprowadzić na stałe. Wcześniej oczywiście zaliczymy tydzień na tych wyspach(może kilka razy), ale już teraz chciałbym wiedzieć gdzie przez internet można szukać działek lub domów na sprzedaż. Najchętniej do remontu, ale w pierwszej linii brzegowej. Czy ktoś może mi pomóc w tej kwestii? Wstępnie wybraliśmy wyspę La Gomera. Czy to dobry wybór? Pewnie Wam mieszkający wydaje sie to śmieszne, że ktoś kto nigdy tam nie był pisze takie rzeczy, ale to nasze marzenie ;-) ;-) :-)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Żółtodziób.Gdzie oferty sprzedaży domów lub działek?

Post autor: camilozeta » śr, 21 sie 2019, 22:15

Hej

Najpierw moze warto wynajac i pomieszkac z rok, zeby sprawdzic czy Wam pasuje.

Ogloszenia sa na przyklad tutaj:
https://www.milanuncios.com/venta-de-pisos-en-canarias/

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Góral
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 18 sie 2019, 15:57

Re: Żółtodziób.Gdzie oferty sprzedaży domów lub działek?

Post autor: Góral » pt, 23 sie 2019, 07:51

Bardzo dziękuję, ale wybiorę się do Was ( na Kanary) i zadecyduję. Nie jestem w wieku aby próbować. Może ktoś mieszka na La Gomera? Chętnie poznam jego opinię na temat tej wyspy, dlaczego akurat wybrał tą a nie inną? To mój typ przynajmniej w teorii. Do realizacji marzenia potrzebuję domu( może być do remontu)lub działki budowlanej w pierwszej linii brzegowej,najchętniej na uboczu z dostępem do internetu. Jeszcze raz dziękuję za linka do nieruchomości. Może ktoś waszych znajomych mieszka na Gomerze i da się zaprosić na kawę, aby na miejscu opowiedzieć o tej cudownej wyspie ( mam nadzieję, że jest taka jak sobie wyobrażam). Za kolejne linki będę wdzięczny :) Pozdrowionka ze słonecznej Polski 8)

Awatar użytkownika
Albercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt, 19 lut 2019, 08:40
Lokalizacja: Warszawa/Polska
Kontaktowanie:

Re: Żółtodziób.Gdzie oferty sprzedaży domów lub działek?

Post autor: Albercik » pt, 6 wrz 2019, 07:51

Cześć,

Z żoną mamy podobny plan, ale musimy poczekać aż potomek skończy szkołę. W tzw. "międzyczasie" zrobiłem research na ten temat, z tą uwagą, że naszym "kierunkiem" jest Fuerteventura - w mojej opinii najlepsza z wysp: osłonięta częściowo od oceanu przez pozostałe wyspy, nie za zimno, nie za gorąco, wieje cały czas jednostajnie, ma najciekawszą infrastrukturę i jest chyba najbardziej spokojna (pod względem hałasu i ludzi). Oczywiście nie licząc Isla de Alegranza, ale tam nie ma żywego ducha, więc można się zanudzić na śmierć ;)

Co do nieruchomości - sam się zastanawiałem: kupić mieszkanie, kupić dom, czy kupić działkę pustą i coś postawić. Ostatnia opcja odpadła na samym początku ze względu na ceny materiałów budowlanych. Jedyna opcja to sprowadzenie kontenerem z Polski (lub innego, niedrogiego kraju - np. w basenie morza Śródziemnego), ale i tak ta operacja pochłonie masę środków. Taniej kupić domek na osiedlu (wiadomo - jak developer stawia hurtem to i cena niższa). Niemniej - jest tutaj mój temat sprzed roku o poszukiwaniach nieruchomości i okazuje się, że utrzymanie domu na Kanarach może słono kosztować. Podatek katastralny + prąd (brak ciepłej wody "miejskiej") to w sumie kilka tys. euro rocznie. Dlatego w moim przypadku stanęło finalnie na mieszkaniu. Znalazłem jakiś czas temu mieszkanie z dwiema sypialniami, salon z aneksem, własnym wejściem z dworu i własnym wyjściem na patio z basenem. 130 tys. euro, więc cena całkiem spoko. w dodatku jakieś 100 m od brzegu oceanu (na wschodnim wybrzeżu - od strony Afryki).

Jak chodzi o strony itd. na FV szukałem głównie przez tą agencję: https://www.homecanarias.com/
Ogólnie dla Hiszpanii jest np. https://www.idealista.com/en/ (można w filtrowaniu wybrać insteresującą Cię wyspę). Wystarczy chwilę pogugulać pod hasłem "canary islands house for sale".

Awatar użytkownika
Góral
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 18 sie 2019, 15:57

Re: Żółtodziób.Gdzie oferty sprzedaży domów lub działek?

Post autor: Góral » pt, 18 paź 2019, 18:31

Cześć, planuję się rozejrzeć na miejscu na przełomie kwietnia i maja. Jak wrócę podzielę się z Tobą uwagami. Widzę, że Wy sporo młodsi jesteście, to pewnie będzie Wam prościej. Pozdrawiam. Irek

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Żółtodziób.Gdzie oferty sprzedaży domów lub działek?

Post autor: Marqs » wt, 12 lis 2019, 19:36

Góralu, zaczynasz temat, angażujesz moje szare komórki :D , a jak Ci piszę szczegóły na prywatnej wiadomości to ich nie czytasz.
Nie wszystko można pisać na otwartym forum, dlatego wysłałem Ci prywatną wiadomość której od prawie miesiąca nie odczytałeś. Nie musisz. Trzy inne osoby też prosiły o szczegółowe porady i też nie raczyły nawet zapoznać się z korespondencją . Chyba przestanę wchodzić na Forum bo i po co.
Zobaczyć, że nie ma nowych postów ? Ludziska się zgadują FB, gdzie mogą przekazać szczegóły. Mnie tam nie było, nie ma i nie będzie. Jestem ze starej generacji która zaczynając przygody z zagranicą zaczynała od załatwienia paszportu,konta dolarowego,zaproszeń, wiz. Mówiła po polsku i rosyjsku.Żyła pod presją strachu o ekstradycję, strachu przed obcymi i naszymi organami i może dlatego myśmy sobie starali nawzajem pomagać. BEZINTERESOWNIE. Teraz za wszystko kasują.Pomogą załatwić NIE, czy konto w banku - tyle a tyle, ,przetłumaczą parę zdań - tyle a tyle.Takie czasy, wszystko ma swoją cenę.Ale ja dzielę się moimi doświadczeniami ZA DARMO, a nikt tego nie czyta. To po co pyta ?

Kuerkus
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt, 17 gru 2019, 08:21

Re: Żółtodziób.Gdzie oferty sprzedaży domów lub działek?

Post autor: Kuerkus » wt, 17 gru 2019, 11:04

Chciałbym kupić dom lub mieszkanie do kapitalnego remontu. Może mógłbyś pomoc?

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Żółtodziób.Gdzie oferty sprzedaży domów lub działek?

Post autor: Marqs » sob, 21 gru 2019, 15:59

Musisz przeglądać oferty nieruchomości zajęte przez Banki za długi. Z reguły przed zajęciem są ogołocone ze wszystkiego co się da wymontować i wymagają kapitalnego remontu. Oczywiście najlepsze oferty są wyjęte przez lokalnych zaprzyjaźnionych biznesmenów, którzy po chwili sprzedają je drożej lub robią remont i do sprzedaży, niemniej zdarzają się. Dobrze by było nawiązać współpracę z dobrym agentem który czuje temat i ma już swoje kontakty w Bankach, u komorników , zarządców wspólnot etc. Myślę, że jak dobrze poszukasz w sieci to coś znajdziesz. Odpowiednie słowa kluczowe załatwią sprawę.
Postaram się znaleźć parę anonsów to Ci prześlę na PW. Po świętach sprawdź prywatne wiadomości, może coś Ci prześlę.
Wesołych Świąt, Feliz Navidad

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Żółtodziób.Gdzie oferty sprzedaży domów lub działek?

Post autor: Marqs » pn, 23 gru 2019, 18:57

Żebyś się nie nudził przez Święta to zajrzyj na stronę
https://www.inmobiliariabancaria.com/pi ... -provincia
wybierz lokalizację i masz na talerzu. Może coś Ci podejdzie.
Trzymaj się

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Feliz navidad

Post autor: Marqs » czw, 2 sty 2020, 19:28

Czy już nikt na Forum nie złoży życzeń noworocznych naszej malej społeczności ??????
Nieee. Ja to czynię i życzę wszystkim w Nowym Roku tradycyjnie Zdrowia, Szczęścia, Pomyślności i dodatkowo:
Większych zarobków
Tańszych mieszkań
Mniejszych podatków
Obniżki cen biletów lotniczych
Życzliwych sąsiadów
Kochającej rodziny
i dużo dużo wzajemnej życzliwości oraz tolerancji.
Nikt nie jest idealny, ale warto się starać :)
Marqs

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości