CZY MOZNA ZACZAC OD NOWA

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
justap
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008, 20:41

CZY MOZNA ZACZAC OD NOWA

Post autor: justap » śr, 17 wrz 2008, 11:57

Witam wszystkich !
Chcialabym sie dowiedziec od was czy mam jakas szanse na lepsze zycie w Gran Canarii.
pokrotce opowiem wam moja historie..
mam 31 lat i 5 letnia corke i nawet mam meza , tylko ze od 5 lat mieszka i pracuje w Scandynawi.widzimy sie razem tylko na swieta i to tez roznie bywa ,no i na wakacjach.
walczylam aby wrocil do domu ale odpowiedz jest jedna NIE MA PO CO WRACAC DO POLSKI!..Ja sie nie zdecyduje zamieszkac u niego bo wiem i przekonalam sie na wlasnej skorze jak traktuja polakow .
Zgadzam sie , ze w polsce nie jest ciekawie ale zawsze myslalam ze milosc pokona wszystko ,,,no coz u nas juz nie ma milosci.
3 tyg.temu wrocilam z Gran Canarii bylam zachwycona i powiedzialam sobie ze zrobie teraz wszystko abym przede wszystkim ja byla szczesliwa ,wtedy bede mogla szczesciem obdazac wszystkich.Najwazniejsza jest dla mnie corka i dla niej chce odmienic swoje szare zycie.
mialabym gdzie mieszkac na wyspie ale czy podolam wszystkim innym sprawa sama .Jak wy sobie poradziliscie ?Prosze odpiszcie i dajcie mi pare wskazowek.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
juless
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 23:23
Lokalizacja: Mielec / Fuerteventura

Post autor: juless » śr, 17 wrz 2008, 19:33

Witaj
Droga justop wszędzie można zacząć od nowa :) Nie wiem co masz na myśli "lepsze życie".
Wszystko zależy od Ciebie.Nie wiem jak traktują Polaków w Skandynawi, ale tutaj myślę że ludzie są bardziej przychylni no i z racji klimatu przeważnie uśmiechnięci tak :) Wiem że na forum jest dużo osób które służą radą.
Każdy radzi sobie na swój sposób.Ja mam podobną sytuację , jestem po rozwodzie co prawda nie mam dzieci, ale postawiłem wszystko na jedną kartę i zaplanowałem przyjazd tutaj.Niestety jescze mnie nie ma więc za dużo Ci nie pomogę (niestety sprawy mi się przedłużyły), zreszta moją wyspą będzie Fuerteventura.
Z pracą ostatnio jest trochę gorzej, ale jeżeli znasz języki będzie Ci dużo łatwiej :)
Poprzeglądaj sobie to forum, jest tutaj dużo ciekawych informacji
i proponuję także na początek mini przewodnik : http://www.poloniacanarias.com/node/7
Myslę że pomysł na start tutaj jest wyśmienity bo trudy dnia można zawsze zaleczyć przy pięknej słonecznej pogodzie i wyśmienitym klimacie wysp wulkanicznych.Tutaj nie ma szarego życia i nie można być smutym :)
Głowa do góry :)

Pozdrawiam
Julek

rafael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn, 3 cze 2019, 06:09

Re: CZY MOZNA ZACZAC OD NOWA

Post autor: rafael » pn, 3 cze 2019, 07:23

To mój pierwszy wpis na tym forum i myślę, że każdy z nowym miejscem wiąże określone nadzieje.
Nie wiem nawet czy justap jest na forum nadal i czy kanaryjską przygodę zaczęła.
Szkoda, że nie rozpoczynamy swojej działalności na forum od takiego właśnie wpisu, ponieważ zwykle są okoliczności życiowe króre prowadzą nas do zmian - rozważenia wariantu kanaryjskiego.
Przeprowadzka na Canaria Islands to zmiana raczej zasadnicza :).

Mając za sobą przygodę ze Skandynawią a także bliższy kontakt z "naszym" urzędem skarbowym stwierdziłem, że chcę sobie teraz trochę pożyć.
Dlatego wizyta na forum i zebranie informacji. W innych miejscach napiszę coś o mnie i z chęcią przeczytam odpowiedzi. Pozdrowienia dla wszystkich!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości