Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
romanewas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw, 1 gru 2016, 16:48

Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: romanewas » pt, 2 gru 2016, 19:47

Witam Szanownych Grupowiczów

Pozwolę się tutaj zwrócić z takim pytaniem do rodaków na wyspach. Mianowicie zastanawiam się nad pomysłem który chodzi mi od dłuższego czasu po głowie a mianowicie czarter jachtu motorowego na wyspach kanaryjskich. Jednak nie chodzi mi o taki typowy czarter jakich pełno ale o trochę inną opcję a mianowicie chciał bym zaproponować klientom hoteli na jednej lub dwóch wyspach całodniowe rejsy typu all inclusive (z lunchem, drinkami itp) - trasy do ustalenia itp. Zastanawiam się nad możliwościami nawiązania współpracy z hotelarzami na wyspach kanaryjskich (chodzi mi głównie o 5* hotele, ewentualnie 4*). Czy ktoś może pracuje w takim hotelu i mógłby się wypowiedzieć czy może takie usługi są już świadczone, itp? A może za pośrednictwem kogoś z forum mógłbym nawiązać taką współpracę? Posiadam dość dużą łódź o wysokim standardzie która poza krótkim sezonem w PL stoi praktycznie nieużywana stąd mam pomysł na przebazowanie jej na właśnie wyspy kanaryjskie i prowadzenie tu biznesu. Wszelkie uwagi mile widziane...

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: Herkules » sob, 3 gru 2016, 05:37

Nie wiem jak z hotelami współpraca,ale jest troche jachtów, łodzi i firm co sprzedają wycieczki ,rejsy.zacźepiają przy portach.
Uczestniczyłem w jednej i było super .fala prawie wbiła nas w skale na której mielismy wysiąść .miałem filmik z tego,ale komura mi padła po latach.
Wg mnie jest potencjał, ale wody specyficzne,niebezpieczne ale na tym sie racźej Ty znasz.

romanewas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw, 1 gru 2016, 16:48

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: romanewas » pt, 23 gru 2016, 23:11

Ok dziękuję za informację. A czy może ktoś widział tam tego typu łódź (tzw CATa)?:

https://www.youtube.com/watch?v=xeRlVpcirIQ

Albo takie?:

https://www.youtube.com/watch?v=GgdLQ_UlSRU

Ja chcę zamontować takie siedziska w części dziobu i na rufie:

https://drive.google.com/file/d/0B94rIu ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B94rIu ... sp=sharing

Czy takie rzeczy są tam widoczne? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi...

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: Dzidek » sob, 24 gru 2016, 01:55

Witka
Sorki nie ma tu takich sprzetów...bo na nich nie popływasz,tu masz w praktyce otwarty ocean z wysoką i długą falą,jeśli wiesz o co chodzi nie ma co wyjasniać.Bardzo rzadko zdarza się na tyle spokojna woda aby czymś takim mozna było pośmigac.Jeśli chodzi serwis jak w pierwszym twoim poscie to zbadaj rynek,jest tu tego i duzo prawnych obwarowan,sam chciałem zwyklym jachcikiem pozarabiać....nie tak łatwo.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: robmarkro » sob, 24 gru 2016, 13:00

ja pracuje w hotelowej recepcji. Takich ofert jest kilka ale zainteresowanie nie jest zbyt duze. Rezerwujemy takie rejsy 2-3 razy w roku. To co sie tutaj bardziej sprzedaje to wypozyczanie samochodow. Na to zawsze sa klienci ale konkurencja jest duza. Jesli chodzi o statki i lodzie to jest zainteresowanie aby przeplynac sie i zobaczyc delfiny. Poniewaz jedzenie i alkohole sa na wyspach tanie wiec oferta all inclusive na jachcie nikogo nie kusi. Wrecz goscie po hotelowym obzarstwie chca odpoczac.

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: robmarkro » sob, 24 gru 2016, 13:02

przydalby sie jakis stateczek ktory bedzie robil rejsy z puerto rico na teneryfe np. goscie czesto o to pytaja. Rowniez jakis rejs wokol wyspy bylby ciekawy ale do tego potrzebna wieksza lodz

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: Dzidek » sob, 24 gru 2016, 16:34

Witka
robmarkro pisze:przydalby sie jakis stateczek ktory bedzie robil rejsy z puerto rico na teneryfe np. goscie czesto o to pytaja. Rowniez jakis rejs wokol wyspy bylby ciekawy ale do tego potrzebna wieksza lodz
Możesz sprecyzować?Puerto rico...Karaiby?
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: camilozeta » sob, 24 gru 2016, 20:54

Dzidek pisze: Możesz sprecyzować?Puerto rico...Karaiby?
Widać że się nie zna sąsiedniej wyspy :) Puerto Rico jest na południu Gran Canarii :)

Salu2

ps. Wesołych Świąt
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: Dzidek » ndz, 25 gru 2016, 10:54

Witka
camilozeta pisze:
Dzidek pisze: Możesz sprecyzować?Puerto rico...Karaiby?
Widać że się nie zna sąsiedniej wyspy :) Puerto Rico jest na południu Gran Canarii :)

Salu2

ps. Wesołych Świąt
No nie zna :lol: :lol: :lol: dzieki za wyjasnienie.
Wesołych i zdrowych świąt.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: robmarkro » ndz, 25 gru 2016, 11:58

kiedys do mojego hotelu przyjechala pani z potwwierdzeniem rezerwacji w hotelu o bardzo podobnej nazwie do mojego hotelu. Oczywiscie my rezerwacji na jej nazwisko nie mielismy, Sympatyczna angielka zerezerwowala hotel na wyspie Puerto Rico a myslala ze to miasteczko Puerto Rico na Gran Canarii. Niestety pani miala jedynke z geografii w szkole i nie umiala sprawdzic na mapie co rezerwuje.

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: robmarkro » ndz, 25 gru 2016, 12:00

swoja droga czekam az ktos pomysli ze plaza Las Americas to gdzies w Ameryce hehehehe

romanewas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw, 1 gru 2016, 16:48

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: romanewas » pn, 26 gru 2016, 00:44

Dzidek pisze:Witka
Sorki nie ma tu takich sprzetów...bo na nich nie popływasz,tu masz w praktyce otwarty ocean z wysoką i długą falą,jeśli wiesz o co chodzi nie ma co wyjasniać.Bardzo rzadko zdarza się na tyle spokojna woda aby czymś takim mozna było pośmigac.Jeśli chodzi serwis jak w pierwszym twoim poscie to zbadaj rynek,jest tu tego i duzo prawnych obwarowan,sam chciałem zwyklym jachcikiem pozarabiać....nie tak łatwo.
Pozdrawiam
CATem może i było by trudniej ale monohullem jak najbardziej. Właśnie krótka fala jest dużo bardziej męcząca jak dla mnie - te łodzie pływają na Atlantyku wzdłuż Miami (nawet CATy mają tam zawody). Z tego co wiem trzeba mieć licencję. Co do wypowiedzi powyższych to może rzeczywiście all inclusive nie będzie dobrym pomysłem dlatego też chcę zmodyfikować ofertę i proponować właśnie rejsy szybkimi łodziami wokoło wysp albo na np sąsiednie wyspy - ewentualnie właśnie szaleństwo na falach... Tutaj kolega pływa na fali - ale malutką łódeczką - jednak widać o co chodzi:
https://www.youtube.com/watch?v=mgQDMp9VeYk

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: Herkules » pn, 26 gru 2016, 04:48

Ale na filmiku to nie jest fala
Faleczka...

romanewas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw, 1 gru 2016, 16:48

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: romanewas » pn, 26 gru 2016, 07:45

Tak ale jest stroma i krótka. Czyli odpowiednio większa (12-15m długości kadłuba) łódka poradzi sobie spokojnie z większą falą - z tego co wiem do 2m w strefie wysp kanaryjskich ale długą - 1/20, tak? Tutaj jest wysokość fali: http://www.weatheronline.co.uk/marine/w ... &WIND=g298
Jak widać z prognoz i z moich obserwacji to przeważnie jest to do 1,5m na terenie archipelagu (od południa).

romanewas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw, 1 gru 2016, 16:48

Re: Pytanie o rozpoczęcie biznesu turystycznego na kanarach...

Post autor: romanewas » pn, 26 gru 2016, 07:58

robmarkro pisze:przydalby sie jakis stateczek ktory bedzie robil rejsy z puerto rico na teneryfe np. goscie czesto o to pytaja. Rowniez jakis rejs wokol wyspy bylby ciekawy ale do tego potrzebna wieksza lodz
Ok kolego ale skąd na Teneryfie by goście chcieli wg Ciebie pływać? Czy np całodniowe wycieczki na Gran Canarie z Teneryfy i w drugą stronę szybką łodzią (gdzie rejs by trwał poniżej godziny - średnio powiedzmy z 40 minut i po drodze może delfiny?) były by dobrym pomysłem? No i najważniejsze pytanie - ile byli by w stanie klienci zapłacić za coś takiego i czy hotele by poszły na taką współpracę? No i przede wszystkim czy recepcja np może zachęcać gości za powiedzmy odpowiednim wynagrodzeniem z mojej strony czy jest to zakazane w hotelach na Kanarach?;) Widział bym to tak, że jakimiś busikami zwożę gdzieś do portu klientów z Teneryfy i np godzinę później z Gran Canarii po czym szybko płynę z jednymi w jedną stronę a z drugimi w drugą;) No i wieczorem powrót.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości