Witam, i "o zdrowie pytam"

Możesz się tu przedstawić innym użytkownikom i napisać co łączy cię z Wyspami Kanaryjskimi
bluebird
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn, 7 gru 2015, 09:26

Witam, i "o zdrowie pytam"

Post autor: bluebird » pn, 7 gru 2015, 16:27

Witam serdecznie.
Obserwuję "Wasze" forum już od ok roku, czasu w którym pojawił się pomysł zamieszkania na wyspach. Czas może nie jest imponujący ale nareszcie udało się poukładać kilka spraw, a przede wszystkim przekonać małżonkę do spełniania marzeń. Wspólnie ustaliliśmy że do czerwca 2016 robimy wszystko ażeby wyjechać.
Analizując przeczytane posty ubawiłem się po pachy, z mniej lub bardziej kuriozalnymi pytaniami typu: jak się żyje, ile kosztuje to czy tamto, czy jest praca itd. Wydaje mi się że jeżeli ktoś zabiera całą rodzinę, łącznie z małymi dziećmi i nie zrobi rekonesansu na własnej skórze, jest totalnym szaleńcem. Dlatego na chwilę obecną daruję sobie takie pytania, co nieco już wiem. Jakiś czas temu byliśmy z żoną na Fuerteventurze przez dwa tygodnie i.....to jest miejsce gdzie możemy mieszkać (czyt. żyć).
Jedynie na jedno pytanie, na razie nie mam wyczerpującej odpowiedzi. Interesuje mnie, ale to bardzo służba zdrowia i to niekoniecznie ta podstawowa. Jako że swoje życie już przeżyłem, dane było mi drugie. Drugie serce. W związku z tym muszę być pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów transplantologów. Wygląda to tak że co kwartał badania kontrolne krwi itp, wizyta w gabinecie min co pół roku. To i tak zamierzam wykonywać w kraju, przy tanich połączeniach lotniczych nie będzie problemu. Najbardziej martwię się nieprzewidzianym pogorszeniem zdrowia i reakcją służby zdrowia. Czy ktoś z was miał styczność ze szpitalami (więcej niż skaleczenia :-) ?
Pod względem transplantacji Hiszpania jest nr 1 w europie ale czy Kanary?
Obecnie uczę się języka i cały czas czytam i szukam informacji na temat....

Pozdrawiam
Mario

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Witam, i "o zdrowie pytam"

Post autor: camilozeta » ndz, 13 gru 2015, 21:39

Hej

Jak widać nikt nie jest Ci w stanie odpowiedzieć. Ja też nie poradzę bo nie wiem nic na temat opieki po transplantacji, jednak córka miała operację i wszystko poszło gładko i profesjonalnie. Myślę że chyba nie jest tak źle. Lepiej by było na jakiś forach hiszpańskich poszukać/popytać.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
mar.gines
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn, 14 wrz 2015, 20:51

Re: Witam, i "o zdrowie pytam"

Post autor: mar.gines » sob, 19 gru 2015, 12:45

Jeżeli miałbyś ubezpieczenie socjalne (a takie masz jeśli tu pracujesz), to wydaje mi się, że nie będzie problemu z opieka medyczną, ale jeśli miałoby być to prywatne ubezpieczenie, to obawiam się, że mogą ci odmówić. Najlepiej wysłać zapytanie bezpośrednio do ubezpieczyciela prywatnego.
W linku poniżej masz więcej info na ten temat i listę ubezpieczycieli.
https://www.migreat.es/pl/polacy/madryt ... anii-h4100
Marlena

bluebird
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn, 7 gru 2015, 09:26

Re: Witam, i "o zdrowie pytam"

Post autor: bluebird » ndz, 20 gru 2015, 21:03

Dzięki za odpowiedzi.
camilozeta właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Nie liczę że wszyscy będziecie obeznani w temacie transplantacji, u nas w kraju jak widzi mnie 95% środowiska medycznego to widzę przerażenie w ich oczach. Głównie chodziło mi o szpital na europejskim poziomie, przynajmniej z oddziałem kardiochirurgii.

mar.gines ubezpieczenie prywatne niestety nie wchodzi w grę, chyba że wypadkowe. Przy moim schorzeniu praktycznie żaden ubezpieczyciel nie obejmie mnie ochroną, albo za taką stawkę że szczęka opada. Taniej wyjdzie mi zatrudnić lekarza który pojedzie ze mną :lol:

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości