Za czym nie tęsknie i dlaczego chcę wyjechać.

Tematy niekoniecznie związane z Wyspami Kanaryjskimi, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Za czym nie tęsknie i dlaczego chcę wyjechać.

Post autor: Dzidek » sob, 15 lut 2014, 15:28

Witam
Nie chcąc zaśmiecać tematów wysp pozwoliłem sobie na taki wpis w tym miejscu.
Robię to nie,dla tego,że chce udowadniać,że Polska be itp i zaraz to mam nadzieje wyjaśnię.

Już 20 lat jeżdżę za granicę,mam objechana prawie całą Europę,na dzień dzisiejszy Szwajcaria.wiele razy pomogłem znależć znajomym i nie znajomym pracę za granicą(skutki i relacje zostawiam bez komentarza...raz lepiej raz gorzej),większość została i mieszka w tych krajach do tej pory i nie jednokrotnie spotkałem się z sarkazmem,że tak namawiam każdego na wyjazd a sam siedzę w tym kraju.Może faktycznie zasiedziałem się i w sumie przez wpływy z zagranicy miałem te życie łatwiejsze.Dlaczego więc nagle(nie tak dosłownie)decyzja o wyjezdzie?
Powody każdy zna albo przerabia,ja ostatnio zdałem sobie sprawę,że pracując za granicą i żyjąc na "dwa domy"oszczędzam pieniądze i jest ok...dopóki nie wracam do kraju gdzie w mgnieniu oka ta kasa znika i nie myślcie sobie,że w Mariocie ooo nie na bieżące wydatki niestety.
Postanowiłem to zmienić i z tąd decyzja o wyjeżdzie.Canary...ubogie i nie zarobisz...tak tylko ja już nie będe nic zwoził dla tej machiny biuro polityko i bzdurno żrącej.Bo jak inaczej niestety dziś system w Polsce nazwać?jak nie pasożytem co ssie obywatela dopóki nie padnie?Nie jestem przeciw Polsce jestem przeciw temu co się dzieje i tyle.Aaaaaa co mam walczyć? Z kim?wiecie ile razy pracując w firmach w kraju zbieraliśmy się aby swoje wywalczyć i pod drzwiami do dyrekcji zostawałem sam?Tak więc p....e to dziś.

Nie tęsknie za:
-polityką(banda debili która nie wiadomo jakim cudem zawładnęła tym krajem)
-opieką nad obywatelem(za granicą się dowiecie co to jest)
-policją(dla bogatych)
-sądami(w Polsce 2 takie same sprawy mogą się skończyć w inny sposób,w jednym wygrana w innym przegrana)
-rozmowami kto ma lepiej i na pewno kradnie
-gębami pełnymi nienawiści i złośliwości
-beznadziejnością
-chlebem(bo jest do bani,a pracowałem w piekarni)
-obsługą petenta(na Kanarach maja zlew?ale nie karzą całować się w dupę przy okazji)
-za wszystkim co się dzieje w tym kraju...a dzieje się wiele złego
Pozdrawiam

P.S.
Zapomniałem wyjaśnić dlaczego na taki wpis mnie wzięło,więc tłumacze....jest tzw.łyk i end :lol: :lol: i widzę tu ludzi nad jeziorem w strojach do nurkowania(tak zima ale są odpowiednio wyposażeni)tak z 15 dziś naliczyłem za zakrętem na lotniach z 7,o rowerach nie wspomnę.Ale idąc ulicą wszyscy patrzą sobie w oczy i mówią dzień dobry(no nie do końca tak raczej coś w stylu pozdrawiam)...znajomi czy nie.Zazdroszczę? ooo tak jak ja k...a zazdroszczę tego i też tak chcę.
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Za czym nie tęsknie i dlaczego chcę wyjechać.

Post autor: camilozeta » sob, 15 lut 2014, 16:24

Dzidek pisze: Nie tęsknie za:
-polityką(banda debili która nie wiadomo jakim cudem zawładnęła tym krajem)
-opieką nad obywatelem(za granicą się dowiecie co to jest)
-policją(dla bogatych)
-sądami(w Polsce 2 takie same sprawy mogą się skończyć w inny sposób,w jednym wygrana w innym przegrana)
-rozmowami kto ma lepiej i na pewno kradnie
-gębami pełnymi nienawiści i złośliwości
-beznadziejnością
-chlebem(bo jest do bani,a pracowałem w piekarni)
-obsługą petenta(na Kanarach maja zlew?ale nie karzą całować się w dupę przy okazji)
-za wszystkim co się dzieje w tym kraju...a dzieje się wiele złego
Nie chcę Cię dołować, ale zauważam taki tręd prawie wszędzie. No, może z wyjątkiem Szwajcarii :) Jest coraz gorzej i prawie wszystkie te punkty można dziś przyłożyć w jakimś stopniu czy to do Hiszpanii, czy UK, czy USA. Normalnym ludziom jest coraz gorzej a bogatym coraz lepiej. Powiedziałbym nawet że zachód chce się chyba dorównać do Polski ;)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Robo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob, 30 lis 2013, 22:30

Re: Za czym nie tęsknie i dlaczego chcę wyjechać.

Post autor: Robo » śr, 5 mar 2014, 00:41

camilozeta pisze:
Dzidek pisze: Nie tęsknie za:
-polityką(banda debili która nie wiadomo jakim cudem zawładnęła tym krajem)
-opieką nad obywatelem(za granicą się dowiecie co to jest)
-policją(dla bogatych)
-sądami(w Polsce 2 takie same sprawy mogą się skończyć w inny sposób,w jednym wygrana w innym przegrana)
-rozmowami kto ma lepiej i na pewno kradnie
-gębami pełnymi nienawiści i złośliwości
-beznadziejnością
-chlebem(bo jest do bani,a pracowałem w piekarni)
-obsługą petenta(na Kanarach maja zlew?ale nie karzą całować się w dupę przy okazji)
-za wszystkim co się dzieje w tym kraju...a dzieje się wiele złego
Nie chcę Cię dołować, ale zauważam taki tręd prawie wszędzie. No, może z wyjątkiem Szwajcarii :) Jest coraz gorzej i prawie wszystkie te punkty można dziś przyłożyć w jakimś stopniu czy to do Hiszpanii, czy UK, czy USA. Normalnym ludziom jest coraz gorzej a bogatym coraz lepiej. Powiedziałbym nawet że zachód chce się chyba dorównać do Polski ;)

Salu2
Faktycznie coraz gorzej wszędzie ale w kraju oprócz lewicowców i biurokratów jest zawiść ludzka na każdym kroku. Odpowiadając na pytanie z tematu z pełną odpowiedzialnością mogę odpowiedzieć że brakuje mi i tęsknię za życzliwością ludzi tym że cieszą się z życia a nie tylko narzekają. Wczoraj wróciłem z wysp i już mi ten syf w kraju dał się we znaki. Będąc na urlopie znalazłem już sobie mieszkanko które kupuję. Chciałbym zarejestrować działalność gospodarczą na Fuerteveturze, czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak to się tam odbywa? Czy jest tam coś takiego: http://www.mbe.com.pl/ ? Co prawda po sfinalizowaniu zakupu mieszkania pewnie od razu bym musiał zarejestrować jakąś działalność bo nie umiem pracować na etacie. Za dwa tygodnie jadę na fuerte podpisać przedwstępną umowę zakupu mieszkania i jak jest tak jak w Polsce że składa się wniosek i po sprawie to chętnie bym to załatwił przy okazji. Bardziej bym się czuł Kanaryjczykiem :D :D :D

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Za czym nie tęsknie i dlaczego chcę wyjechać.

Post autor: camilozeta » śr, 5 mar 2014, 09:54

Robo pisze:Czy jest tam coś takiego: http://www.mbe.com.pl/ ?
W Las Palmas jest.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Robo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob, 30 lis 2013, 22:30

Re: Za czym nie tęsknie i dlaczego chcę wyjechać.

Post autor: Robo » śr, 5 mar 2014, 21:44

camilozeta pisze:
Robo pisze:Czy jest tam coś takiego: http://www.mbe.com.pl/ ?
W Las Palmas jest.

Salu2
Jakiś namiar?

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Za czym nie tęsknie i dlaczego chcę wyjechać.

Post autor: camilozeta » śr, 5 mar 2014, 22:42

Nie mam namiarów, poszukaj w google.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Za czym nie tęsknie i dlaczego chcę wyjechać.

Post autor: Dzidek » sob, 15 mar 2014, 18:12

Witam :lol:
A co to za OTY? się pytam? :lol: :lol:
camilozeta pisze:
Nie chcę Cię dołować, ale zauważam taki tręd prawie wszędzie. No, może z wyjątkiem Szwajcarii :) Jest coraz gorzej i prawie wszystkie te punkty można dziś przyłożyć w jakimś stopniu czy to do Hiszpanii, czy UK, czy USA. Normalnym ludziom jest coraz gorzej a bogatym coraz lepiej. Powiedziałbym nawet że zachód chce się chyba dorównać do Polski ;)

Salu2
Nie prawda!!!!u nas wybitnie głupota goni głupotę.Ja nie narzekam na bogactwo innych a na perfidne olewanie obywatela...tego w Anglii raczej nie masz :wink: W Szwajcarii też nie jest lekko bo strasznie nacjonalistyczni są..robią jednak wyjątki gdy pokarzesz,że masz tak zwane jaja.To nie tak,że ja mam coraz gorzej...bop wręcz odwrotnie,ale zacząłem dostrzegać kontrast miedzy tym co u "nas" a u innych się dzieje.Zachód nie dorównuje Polsce,bo w głupocie polityków i całemu temu burdelo...i administracyjnemu jesteśmy stulecia przed nimi.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Rafioli
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: czw, 15 cze 2006, 14:31

Re: Za czym nie tęsknie i dlaczego chcę wyjechać.

Post autor: Rafioli » ndz, 16 mar 2014, 07:17

Tak dla pokazania tego "naszego" burdelu...
Jak wyszła afera ambergold to słyszałem komentarze znajomych(oczywiście w kuluarach)
Kilku policjantów,strażników miejskich,adwokatów,radców prawnych,polityków,normalnych tyraczy i innych !
Coś w tym stylu:Ten co to wymyślił to ma łeb.posiedzi pare latek i wyjdzie bogaty.
Szacun mają dla gnoja!!! Nikt nie powiedział że wydymał tulu ludzi na kasę.Ale jak oni by wtopili to zabić!
Tylko że świat taki jest.Nie tylko w Polsce
Skype lafar232

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Za czym nie tęsknie i dlaczego chcę wyjechać.

Post autor: Dzidek » pt, 23 maja 2014, 09:47

Dodaje...
-Moja pani uparła się znowu na sezonówkę...wymogi jakie musimy spełnić odpowiadają za granicą do otworzenia jakiejś fabryki produkcyjnej i uwierzcie są to potężne kłody pod nogi a nie dołeczki.No ale jedziemy z koksem.
-Wiadomości...nie da rady na trzeźwo tego oglądać wiec muza leci tylko.
-Nadal nikt się do mnie nie uśmiecha na ulicy :lol:
-Nadal drogo...dużo za drogo
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Za czym nie tęsknie i dlaczego chcę wyjechać.

Post autor: Dzidek » śr, 13 sie 2014, 14:14

Witam

https://www.youtube.com/watch?v=qmkEmNWP0ug
https://www.youtube.com/watch?v=DC33I4C4f_c
https://www.youtube.com/watch?v=Z79RiZWQFtk

Tyle w temacie,odnosi się to do wszystkich aspektów życia w Polsce.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości