Pomóżmy Grekom !!!

Tematy niekoniecznie związane z Wyspami Kanaryjskimi, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Baden
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw, 2 maja 2013, 18:46

Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: Baden » śr, 8 maja 2013, 19:25

Aby pomóc Grecji w kryzysie jest możliwość adoptowania Greka za jedyne 500 Euro. Grek będzie robić za Ciebie wszystko na co nie masz czasu. Spać do jedenastej. Chodzić na kawę. Odbywać poobiednie drzemki zwane sjestami. Wieczorem siedzieć za Ciebie w uroczej knajpce. Ja już adoptowałem i mam luz - mogę teraz ZAPIERDALAĆ od rana do wieczora!

Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

Jak ktoś chętny to chętnie podam numer konta... :D
i niech nikt nie mówi, że dla greka potrzebujemy numeru NIE dla niego zawsze na TAK.

Pozdrawiam z gorącej, akurat dzisiaj, Polski

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: tatko » pn, 3 cze 2013, 22:09

sorki ale byłeś tam? żyłeś? pracowałeś? próbowałeś otworzyć firmę?
za chwilę się okaże że to Polska wywołała II WW tak dobra jest niemiecka propaganda.
Jak sie kiedys pojawisz na wyspach to z takimi tekstami do kanarków nie wyskakuj bo mogą Ci pomóc się wykąpać mimo że są niezwykle pozytywni, ale na szczęście nie oznacza to bycia lemmingiem

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: camilozeta » pn, 3 cze 2013, 22:21

No, to niby niewinny żart, którego w necie pełno, ale patrząc na rzeczywistość, to większa część greckiego społeczeństwa wcale nigdy różowo nie miała. Ci nieliczni co się nakradli, to mieli i dalej mają, a teraz to brzemię jest zrzucane na cały naród. Najgorsze, że Hiszpania zaczyna mieć podobnie.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: tatko » śr, 5 cze 2013, 22:40

dokładnie niestety jest jak mówisz, zaciskanie pasa zawsze zaczyna się od tych mniej szczęśliwych w życiu. Przejęte przez banki domy i mieszkania to czasem takie bidy że aż żal ściska, a jak przestaną dofinansowywać książki kanaryjskim dzieciakom to połowa będzie chodzić bez- a takie plany oszczędnościowe są.
Chociaż i tak jest 100x lepiej niz w Polsce gdzie nawet zamiast olimpiady matematycznej w podstawówkach wprowadzono płatnego "kangurka"- jako że nie wszystkim dzieciom rodzice dali pieniądze na start to zabroniłem Córce startować.
A tu proszę- i dofinansowanie książek i specjalny program dla uzdolnionej młodzieży z całej wyspy zjeżdżają się raz w tygodniu w stolicy na zajęcia matematyczne dodatkowe i obozy językowe dla najlepszych też za darmo bo kraj chce promować naukę angielskiego to są właśnie zdobycze cywilizacji. I tego nie wolno pozwolic sobie "oszczędzić" bo na tym buduje się dobrobyt państwa- przykład Skandynawii. Grecy trafili jak Polacy między wpływy rosyjskie i niemieckie, stąd bezprawie i korupcja, i to ich jedyna wina.

Awatar użytkownika
Baden
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw, 2 maja 2013, 18:46

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: Baden » ndz, 9 cze 2013, 16:31

tatko pisze:za chwilę się okaże że to Polska wywołała II WW tak dobra jest niemiecka propaganda.
Jak sie kiedys pojawisz na wyspach to z takimi tekstami do kanarków nie wyskakuj bo mogą Ci pomóc się wykąpać mimo że są niezwykle pozytywni, ale na szczęście nie oznacza to bycia lemmingiem
tatko, za poważnie wziąłeś ten żart do siebie...to naprawdę jest żart i myślę, że rodowite kanarki (znając ich poczucie humoru) też raczej będą się śmiać niż płakać. Co do kąpieli to w ciepłym morzu...chętnie.

Z własnych obserwacji, turystyczno-żeglarskich, wiem że grecy do pracy nie pałają chęcią nawet wtedy jak Polak chce im zostawić pieniądze. Zawsze mają czas, podczas gdy ja go nie mam jak przylatuję na tydzień na szybki i intensywny urlop i na przykład łódka się zepsuła a ja na naprawę mam czekać tydzień... :oops:

Zgadzam się iż propaganda niemiecka jest znakomita (głównie dlatego że idą za nią duże, rządowe pieniądze) i to mnie nie dziwi, ponieważ każdy kraj powinien dbać o swoje interesy. Problem polega na tym, że niemiecka propaganda jest tak silna w polskich kręgach rządowych że odnoszę wrażenie, że to jest propagand, która ma dbać o polskie interesy(sic!)

Generalnie nie mam nic przeciwko innym nacją, ale poszczególni ludzie swoim zachowaniem pracują na to by żyć w kryzysie. Rozumiem ludzi z Polski B, którzy nie mają żadnych perspektyw w swoim regionie, rozumiem też greków, ale dlaczego nie przeniosą się tam gdzie się im będzie łatwiej i lepiej żyło. Polacy to potrafią, pracują na całym świecie. W dużo trudniejszej sytuacji byli cypryjczycy (może nadal są) ale coś o nich ucichło.

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: tatko » ndz, 9 cze 2013, 19:25

wiesz jak jak jest : kiedy masz wątpliwości zawsze bierz stronę słabszego- to sposób na pracę nad charakterem.
Miałem pomysł na Grecję jako miejsce dla siebie- poczytałem, podowiadywałem się i nie dziękuję.
Kraj gdzie komunistyczna partyzantka przekształciła się w mafię, gdzie nie masz szans rozwoju bo biurokracja cię zniszczy kiedy zechce- no skądś to znamy nie :wink: ?
Widziałem jak łamano kark Polakom i dlatego rozumiem narody które mając stan wojenny(juntę pułkowników) kilka razy dłużej nie mogą się z tego podnieść do tej pory.
Pozdrawiam
A co do wyjazdów to zauważyłeś ile w mediach jest płaczu nad straconymi "zasobami ludzkimi"? Wystarczyło ludzi angielskiego nauczyć i dali nogę. Postawmy teoretyczne pytanie (bo przecież polski robotnik był gospodarce EU potrzebny) co by było jakby ten angielski był dopiero w liceum? Albo po prostu był słabo nauczany- Grecja,Francja, Hiszpania?

NastkaPo4
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob, 13 wrz 2014, 16:04

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: NastkaPo4 » ndz, 14 wrz 2014, 12:21

Kto nam pomaga???

LeNaaJ19
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 21 sty 2015, 14:51

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: LeNaaJ19 » czw, 22 sty 2015, 13:13

Współczuję Grekom, ale my sami nie mamy dobrej sytuacji finansowej. Są bogatsze państwa które mogłyby pomóc.

Awatar użytkownika
Lego
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 21 sty 2015, 20:02
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: Lego » pt, 23 sty 2015, 11:39

Przeciętny Grek ma i tak duuużo większe oszczędności niż przeciętny Polak, więc zawsze śmieszył mnie ten grecki kryzys.

A tak w ogóle Grecja przeżywa boom turystyczny, stąd zwłaszcza na wyspy przybywają spore środki.
lanzarote.info.pl - nasza podróż na Lanzarote

aakosmik
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn, 23 mar 2015, 12:33

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: aakosmik » wt, 24 mar 2015, 08:22

Baden pisze:Aby pomóc Grecji w kryzysie jest możliwość adoptowania Greka za jedyne 500 Euro. Grek będzie robić za Ciebie wszystko na co nie masz czasu. Spać do jedenastej. Chodzić na kawę. Odbywać poobiednie drzemki zwane sjestami. Wieczorem siedzieć za Ciebie w uroczej knajpce. Ja już adoptowałem i mam luz - mogę teraz ZAPIERDALAĆ od rana do wieczora!

Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

Jak ktoś chętny to chętnie podam numer konta... :D
i niech nikt nie mówi, że dla greka potrzebujemy numeru NIE dla niego zawsze na TAK.

Pozdrawiam z gorącej, akurat dzisiaj, Polski

Śmierdzi mi to rasizmem...

calusnaa
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt, 24 mar 2015, 10:51

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: calusnaa » śr, 25 mar 2015, 10:59

Nie wiem skąd się biorą ludzie którzy gardzą innymi.

Awatar użytkownika
SNCF
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 54
Rejestracja: czw, 5 lut 2015, 19:00

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: SNCF » śr, 25 mar 2015, 13:46

Baden, tyle botów 3postowych :D

malakoza
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 25 mar 2015, 18:34

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: malakoza » czw, 26 mar 2015, 19:27

SNCF pisze:Baden, tyle botów 3postowych :D

Jakich???? Z Baden?

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: camilozeta » pt, 27 mar 2015, 11:46

No, wygląda na to, że ktoś coś kombinuje. Pojawiło się ostatnio kilka kont, które piszą taką samą ilość postów w podobnym stylu. W dodatku odkopują jakieś stare posty. Obserwuję, ale póki grzecznie się zachowują to nic nie robię, tym bardziej że z różnych adresów IP konta były zakładane więc pewności nie ma że to spamer :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Japi
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: śr, 17 cze 2015, 18:24
Lokalizacja: Santa Cruz de Tenerife

Re: Pomóżmy Grekom !!!

Post autor: Japi » pt, 26 cze 2015, 23:20

Większość grekulców klepało, klepie i bedzie klepać biedę, czy będdą w eurostrefie czy nie. Ale to nie tylko złodziejstwo jednostek z wierchuszki, choć to są zaj....ci z)łodzieje. Społeczeństwo wyleg uje się w cieniu za pakiety pomocowe.
Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość