mgr inż. chemii poszukuje zatrudnienia na wyspach

Wymiana informacji i spostrzeżeń na temat pracy na Wyspach Kanaryjskich. Proszę nie umieszczać tutaj ogłoszeń.
Sławomir Mirek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt, 31 gru 2010, 14:30

mgr inż. chemii poszukuje zatrudnienia na wyspach

Post autor: Sławomir Mirek » śr, 5 sty 2011, 16:47

Witam,
jako mgr inż. chemii chętnie podejmę współpracę z z firmami z branży chemicznej, farmaceutycznej i ochrony środowiska na terenie Wysp Kanaryjskich. Do moich ulubionych umiejętności należą:
-- analityka / analizy techniką HPLC / chromatografia,
-- chemia ziół / ekstrakcja,
-- synteza organiczna,
-- rozwijanie projektów technologiczno - chemicznych / R and D

Dodam że operuję jeżykami obcymi:
-- angielski -- płynnie
--niemiecki -- śred. zaawans.
--hiszpański -- rozpocząłem naukę
Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: slawomir.a.mirek@gmail.com

Pozdrawiam,

Sławomir Mirek

Awatar użytkownika
zastawnik
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 207
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 12:58
Lokalizacja: TF

Re: mgr inż. chemii poszukuje zatrudnienia na wyspach

Post autor: zastawnik » śr, 5 sty 2011, 17:21

Witaj,

Nie watpie ze moglbys znalesc prace gdzies na wyspach w swojej branzy ale... pierwsza rzecz o jaka beda pytac to to czy masz homologacje. Bez tego nie bedziesz mogl pracowac w swoim zawodzie.
salu2

Sławomir Mirek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt, 31 gru 2010, 14:30

Re: mgr inż. chemii poszukuje zatrudnienia na wyspach

Post autor: Sławomir Mirek » śr, 5 sty 2011, 19:04

Dziękuję Ci za tą informację, jednak pierwszy raz spotykam się z wiadomością o homologacji. Z tego co mi wiadomo to mam prawo wykonywania zawodu [np.: praca w labie] we wszystkich krajach UE i nie potrzebuję do tego specjalnych pozwoleń.
Czy mógłbyś dokładniej rozwinąć temat z HOMOLOGACJĄ ?

Z góry dzięki,

pozdro,

S.M.

Awatar użytkownika
zastawnik
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 207
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 12:58
Lokalizacja: TF

Re: mgr inż. chemii poszukuje zatrudnienia na wyspach

Post autor: zastawnik » śr, 5 sty 2011, 20:11

Polska nie ma podpisanej z Hiszpania umowy o wzajemnym uznawaniu dyplomow. Co za tym idzie aby pracowac jako mgr inz. potrzebujesz zlozyc papiery o homologacje swojego dyplomu, trwa to chyba do 7 miesiecy i... prawdopodobnie nic nie osiagniesz :). Chyba ze chemicy sa traktowani tak na tej zasadzie co lekarze to wtedy inna bajka.
salu2

Sławomir Mirek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt, 31 gru 2010, 14:30

Re: mgr inż. chemii poszukuje zatrudnienia na wyspach

Post autor: Sławomir Mirek » czw, 6 sty 2011, 09:05

Dokładnie rok temu skończyłem studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. Po 3-cim roku wybrałem specjalność. Wszystkie przedmioty specjalnościowe miałem w j. angielskim: kolokwia, egzaminy, obronę dyplomu. Pracę dyplomową również pisałem w j. angielskim. Po obronie otrzymałem podwójny dyplom: jeden w j. polskim, a drugi w j. angielskim. Tak samo otrzymałem dwie wersje językowe suplementu do dyplomu.
Ja jak i moi koledzy studenci otrzymaliśmy info że nasze dyplomy są honorowane w we wszystkich krajach UE. PWR na bieżąco prowadzi wymiany studentów z uczelniami hiszpańskimi i nie tylko. Program nauczania podobnie jak na innych uczelniach wyższych UE jest realizowany w systemie ECTS.
Dlatego mnie trochę zaskoczyłeś tą sprawą z homologacją. Z tego wszystkiego chyba zadzwonię do swojego byłego dziekanatu i się upewnię. Poza tym na Wyspach są również przedsiębiorstwa zagraniczne, choćby z UK czy z Niemiec - przynajmniej one powinny honorować mój dyplom / chyba że jestem w błędzie

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: mgr inż. chemii poszukuje zatrudnienia na wyspach

Post autor: camilozeta » czw, 6 sty 2011, 11:11

Hej

Rozumiem, że możesz być zdziwiony, jednak aby się upewnić zadzwoń może do konsulatu albo ambasady hiszpańskiej i zapytaj jak to jest w przypadku Twojego wykształcenia. Uczelnia może nie być zorientowana. Hiszpanie mają swoje widzimisię niestety i homologacja wykształcenia jest przez nich wymagana.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Sławomir Mirek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt, 31 gru 2010, 14:30

Re: mgr inż. chemii poszukuje zatrudnienia na wyspach

Post autor: Sławomir Mirek » czw, 6 sty 2011, 11:36

ok, zorientuję się w temacie. Dzięki za info,

pozdrawiam,
S.M.

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: mgr inż. chemii poszukuje zatrudnienia na wyspach

Post autor: SplitSailer » pt, 7 sty 2011, 20:02

Sławomir > System ECTS został stworzony głownie na potrzeby Erasmusa, tak? Ma..(niech będzie) ..certyfikować wiedzę zdobytą na studiach.Uczelnie mogą barć pod uwagę ten fakt, ale generalnie przecież system ma służyć uczelni macierzystej. Chyba rozumiemy to, że masz pewną nabytą wiedzę i związane z tym aspiracje, oczekiwania. Zauważ że i zastawnik i camilo podzielili się z Tobą zupełnie bezinteresownie ważną wiedzą. Po prostu uwierz im. Oni na prawdę znają te wyspy, ponieważ na nich mieszkają lub mieszkali przez wiele lat. Pracowałem jakiś czas z pewnym projektem dla Universidad de La Laguna i też mam podobną wiedzę jak camilozeta i zastawnik. Hiszpania ma przede wszystkim niezłe szkoły wyższe "dyplom podwójny" to raczej standard. Uczelnie Polskie swoje, a życie swoje...Przedsiębiorstwa zagraniczne rejestrowane są głównie jako spółki hiszpańskie. Zauważ że używam zwrotów " głównie", "mogą". Nikt Cie nie zniechęca. Po prostu wykorzystaj daną Ci wiedzę.
SS
¨...i¨ ?

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: mgr inż. chemii poszukuje zatrudnienia na wyspach

Post autor: Dziadu » pt, 7 sty 2011, 21:28

SS uwielbiam Cię czytać :lol: dosłownie piszesz wierszem :D

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości