Powazna prozba.

Wymiana informacji i spostrzeżeń na temat pracy na Wyspach Kanaryjskich. Proszę nie umieszczać tutaj ogłoszeń.
Awatar użytkownika
kuba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: śr, 20 gru 2006, 21:48

Post autor: kuba » sob, 21 lut 2009, 21:40

kocur pisze:Zdaje się, że wątek powinien nazywać się zupełnie inaczej..

Skoro jednak już temat został zaczęty.. Panie Kubo - nie rozumiem pana parównań. Nie dlatego, że nie rozumiem ich treści, a dlatego, że porówniania wydają się być nietrafione. W przypadku koziołka - cóż głupi ten co głupio robi - Forest Gump :))) Poza tym często właśnie bywa tak, że to z powodu tej "starej matki, ojca, kuzynów" ludzie rozpoczynają podróż.. Tutaj powodów nie znamy.. W przypadku bajki politycznej - opiera się ona na wyrachowaniu, egocentryźmie i chęci zysku - w przeciwieństwie do sentymentalnej podróży, jaką zdaje się być podróż Pana Gotfatherin`a.

Jeśli nie do końca zrozumiałem przekaz, to może założymy osobny wątek i zaprosimy do dyskusji innych. Zdaje się, że może być ciekawie :)
Panie kocurze, niech się pan nie denerwuje,
..Podróż koziołka matołka nie była spowodowana starym ojcem, starą matką ,czy kuzynami, a raczej doskonaleniem swego ego. Gdyby nasi politycy rządzić zaczynali od takiej podróży, nie byłoby prawdopodobnie tyle jadu w naszym społeczeństwie. Nie do końca zrozumiałem skomplikowaną mowę (przesłania?) postu.
Myślę że warto założyc jak pan proponuje osobny wątek, jestem "otwarty jak księga" (jak mówi słynny Roberto), tylko nie jestem pewien czy nadążę za panem. Możemy chyba liczyć , że pomogą nam przyjaciele z forum:)
pozdrawiam
k.

kocur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008, 14:29
Kontaktowanie:

Post autor: kocur » sob, 21 lut 2009, 22:50

Zapraszam: Forum --> Hyde Park --> Podróże i bajki :)

Awatar użytkownika
godfatherind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw, 19 lut 2009, 10:22
Kontaktowanie:

Post autor: godfatherind » ndz, 22 lut 2009, 12:36

Ja przyznam sie szczerze tez zgibilem watek po panskiej wypowiedzi o Koziolku Matolku, mam odczucie ze rzuca pan ta wypowiedz w moja osobe. Ale jesli sie myle to przepraszam najmocniej.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości