Podziękowania dla rodaków

Wymiana informacji i spostrzeżeń na temat pracy na Wyspach Kanaryjskich. Proszę nie umieszczać tutaj ogłoszeń.
Bogdan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 11:05
Lokalizacja: Polska

Podziękowania dla rodaków

Post autor: Bogdan » pt, 25 sty 2008, 21:21

Witajcie
Chciałem wam gorąco podziękować za pomoc nie ma jak POLACY każdy myśli o własnej... !!!
Dałem sobie radę sam, lecę na TENERYFĘ do pracy mam nadzieję że przy takim wsparciu dam radę tam przetrwać,bo przecież my Polacy to jedna rodzina. POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Re: Podziękowania dla rodaków

Post autor: 100%_cojones » pt, 25 sty 2008, 22:50

Bogdan pisze:Witajcie
Chciałem wam gorąco podziękować za pomoc nie ma jak POLACY każdy myśli o własnej... !!!
Dałem sobie radę sam, lecę na TENERYFĘ do pracy mam nadzieję że przy takim wsparciu dam radę tam przetrwać,bo przecież my Polacy to jedna rodzina. POZDRAWIAM
:shock: :?: :?: :?:

rozumiem, że wyszedłeś z założenia, ze kanaryjskie forum, to taka darmowa agencja pracy, tak ?
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

Bogdan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 11:05
Lokalizacja: Polska

Re: Podziękowania dla rodaków

Post autor: Bogdan » sob, 26 sty 2008, 06:00

100%_cojones pisze:
Bogdan pisze:Witajcie
Chciałem wam gorąco podziękować za pomoc nie ma jak POLACY każdy myśli o własnej... !!!
Dałem sobie radę sam, lecę na TENERYFĘ do pracy mam nadzieję że przy takim wsparciu dam radę tam przetrwać,bo przecież my Polacy to jedna rodzina. POZDRAWIAM
:shock: :?: :?: :?:

rozumiem, że wyszedłeś z założenia, ze kanaryjskie forum, to taka darmowa agencja pracy, tak ?

Źle rozumiesz,jeżeli bym zapytał o pogodę czy rozkład jazdy autobusów to też by było źle przecież kanaryjskie forum to nie informacja.Dobrze że zaznaczyłeś DARMOWA AGENCJA PRACY to już mówi samo za siebie jakie macie podejście do rodaków chcących podjąć pracę na wyspach.

Awatar użytkownika
ulazeta
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 76
Rejestracja: czw, 1 cze 2006, 08:02

Re: Podziękowania dla rodaków

Post autor: ulazeta » sob, 26 sty 2008, 06:49

To jest wlasnie typowe myslenie Polakow w kraju. Jesli ktos juz mieszka za granica, to moze zalatwic wszystko. Zobaczymy jak Ty bedziesz pomagal i zalatwial prace innym. Myslisz, ze to takie proste. Znam ludzi, ktorzy dla swojego brata czy siostry szukaja pracy i nie moga znalezc juz dlugo. Przyjedz, pozyj, zobacz a potem osadzaj i rzucaj oskarzeniami.

Bogdan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 11:05
Lokalizacja: Polska

Re: Podziękowania dla rodaków

Post autor: Bogdan » sob, 26 sty 2008, 08:24

ulazeta pisze:To jest wlasnie typowe myslenie Polakow w kraju. Jesli ktos juz mieszka za granica, to moze zalatwic wszystko. Zobaczymy jak Ty bedziesz pomagal i zalatwial prace innym. Myslisz, ze to takie proste. Znam ludzi, ktorzy dla swojego brata czy siostry szukaja pracy i nie moga znalezc juz dlugo. Przyjedz, pozyj, zobacz a potem osadzaj i rzucaj oskarzeniami.
Ja nie rzucam żadnych Oskarżeń jeżeli tak myślisz to wszystkich was bardzo przepraszam, razi mnie tylko obojętność i znieczulica wobec drugiego człowieka a szczególnie da się to zauważyć to u nas w kraju myślałem że na wyspach jest inaczej.. Jestem człowiekiem szczerym i powiem ci że nawet ukraińcom załatwiałem i brałem ich ze sobą do pracy,Jeżeli ktoś chce pomóc to nawet wysyłając maila "Ciężko ci będzie załatwić tu pracę" daje poczucie że jednak my Polacy trzymamy się razem. A poza tym to ja nie chciałem żeby mi ktoś załatwił pracę i ciągnął mnie za rączkę,chodziło mi tylko o kontakt potrafię rozmawiać sam w sprawach mnie dotyczących.
I nic mi się nie wydaje tylko powiem wam że wszystko zależy od człowieka. Powiedz mi dlaczego Polacy tak bardzo chwalą rdzennych mieszkańców wysp bo są takimi ludźmi którymi my byśmy chcieli być.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Podziękowania dla rodaków

Post autor: camilozeta » sob, 26 sty 2008, 09:34

Bogdan pisze:Jeżeli ktoś chce pomóc to nawet wysyłając maila "Ciężko ci będzie załatwić tu pracę" daje poczucie że jednak my Polacy trzymamy się razem.
Przeczytaj jeszcze raz swoje ogloszenie, nie pytales w nim czy bedzie Ci ciezko znalezc prace. Poza tym na ogloszenia z reguly sie nie odpowiada :-) Podales w nim namiary, wiec jesli ktos by cos wiedzial, to by Ci pewnie dal znac.

Wiesz jak to jest? Rozmawialem troche z ludzmi, wiec co nieco wiem. Ludzie po prostu troche sie boja poreczac za kogos nieznajomego, bo raz ze moga miec przez to nieprzyjemnosci jesli poleca kogos niewlasciwego, to dwa, ze boja sie ze zostana wygryzieni :-) Z reguly kazdy woli zalatwic prace komus, kogo jakos juz poznal, czy chocby porozmawial i zobaczyl. Agencje tez przez telefon pracy Ci nie dadza, nie dziw sie.

Powodzenia zycze i spokoju, bez nerwow.

Pozdrawiam, Camilo
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: śr, 20 gru 2006, 21:48

Post autor: kuba » sob, 26 sty 2008, 10:01

Bogdan ,zle zrobiles wyjezdzajac z Polski.Twoje krotkie C.V.i to co piszesz mowi mi ze najlepsza kariere jednak zrobilbys w Polsce u boku naszych znakomitych politykow.Tutaj na budowie swoich talentow nie rozwiniesz ,a tam moze ministrem posrednictwa pracy moze i gospodarki bys zostal albo edukacji narodowej,zastanow sie wrocic zawsze mozesz!

Bogdan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 11:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bogdan » sob, 26 sty 2008, 10:41

kuba pisze:Bogdan ,zle zrobiles wyjezdzajac z Polski.Twoje krotkie C.V.i to co piszesz mowi mi ze najlepsza kariere jednak zrobilbys w Polsce u boku naszych znakomitych politykow.Tutaj na budowie swoich talentow nie rozwiniesz ,a tam moze ministrem posrednictwa pracy moze i gospodarki bys zostal albo edukacji narodowej,zastanow sie wrocic zawsze mozesz!
Dzięki Kuba za dobrą radę.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Post autor: kava » sob, 26 sty 2008, 11:32

Bogdan a przyszło Ci do głowy że na tym malutkim forum po prostu nikt nie miał odpowiedzi na twoje pytanie:
Mam prośbę czy ktoś zna lub posiada namiary do firm zatrudniających polaków,gdzie mógłbym wysłać CV lub zadzwonić
Więc mieszkam tu dwa lata i nie znam żadnej takiej firmy. I po prostu nikt tutaj takiej nie zna. Ot cała filozofia, a ty od razu z mordą że Polak Polakowi wilkiem, a to zupełnie, ale to zupełnie nie na miejscu.

Bogdan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 11:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bogdan » sob, 26 sty 2008, 12:26

kava pisze:Bogdan a przyszło Ci do głowy że na tym malutkim forum po prostu nikt nie miał odpowiedzi na twoje pytanie:
Mam prośbę czy ktoś zna lub posiada namiary do firm zatrudniających polaków,gdzie mógłbym wysłać CV lub zadzwonić
Więc mieszkam tu dwa lata i nie znam żadnej takiej firmy. I po prostu nikt tutaj takiej nie zna. Ot cała filozofia, a ty od razu z mordą że Polak Polakowi wilkiem, a to zupełnie, ale to zupełnie nie na miejscu.
Bardzo wszystkich przepraszam za to że wyskoczyłem z "mordą" wydaje mi się że aż tak źle nie było :oops: ale co sobie pogadaliśmy to sobie pogadaliśmy. :lol:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz, 18 mar 2007, 22:46
Lokalizacja: Szczecin / Newcastle / Las Palmas

Post autor: Krzysiek » sob, 26 sty 2008, 23:27

Dobre oj dobre :) Nie dosc, ze niepowaznie/niedorosle sie zachowuje, to jeszcze probuje prowokowac......

Mysle, ze powinno sie napisac gdzies wielkimi literami przyklejony temat w tym forum, o tym, ze na Kanarach nie ma tak wielu etatow pracy jak w UK, pieniadze tez nie sa zbyt atrakcyjne, a wiekszosc pracodawcow wymaga choc troche hiszpanskiego od pracownikow. Moze wtedy unikniemy takich postow....

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Post autor: 100%_cojones » ndz, 27 sty 2008, 01:19

Krzyśku ;) nie zgodzę się :)

wielu etatów może nie ma, ale spokojnie - kto naprawdę chce - ten naprawdę znajdzie pracę. bardzo szybko nawet. A pensje faktycznie zbyt atrakcyjne nie są :) szczególnie jeżeli ktoś przelicza na PLNy po dzisiejszym kursie :cry: bo np. chce rodzinie wysłać czy kupic w polsce szpanerskiego golfa :)
już chyba bardziej opłaca się się pół roku na czarno pracować w budowlance w polsce, a drugie pół roku na kanarach zwyczajnie mieszkać :)

natomiast osobiscie dziwi mnie wymaganie od forumowiczów szukania pracy dla siebie i jeszcze pretensje, jak się robota w 24 godziny nie znajdzie :-D
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

Bogdan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 11:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bogdan » ndz, 27 sty 2008, 07:28

100%_cojones pisze:Krzyśku ;) nie zgodzę się :)

wielu etatów może nie ma, ale spokojnie - kto naprawdę chce - ten naprawdę znajdzie pracę. bardzo szybko nawet. A pensje faktycznie zbyt atrakcyjne nie są :) szczególnie jeżeli ktoś przelicza na PLNy po dzisiejszym kursie :cry: bo np. chce rodzinie wysłać czy kupic w polsce szpanerskiego golfa :)
już chyba bardziej opłaca się się pół roku na czarno pracować w budowlance w polsce, a drugie pół roku na kanarach zwyczajnie mieszkać :)

natomiast osobiscie dziwi mnie wymaganie od forumowiczów szukania pracy dla siebie i jeszcze pretensje, jak się robota w 24 godziny nie znajdzie :-D
"Nie pamięta wół jak cielęciem był" :lol: Tylko nie interpretujcie tego starego mądrego przysłowia.
Pozdrawiam

Bogdan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 11:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bogdan » ndz, 27 sty 2008, 07:50

Krzysiek pisze:Dobre oj dobre :) Nie dosc, ze niepowaznie/niedorosle sie zachowuje, to jeszcze probuje prowokowac......

Mysle, ze powinno sie napisac gdzies wielkimi literami przyklejony temat w tym forum, o tym, ze na Kanarach nie ma tak wielu etatow pracy jak w UK, pieniadze tez nie sa zbyt atrakcyjne, a wiekszosc pracodawcow wymaga choc troche hiszpanskiego od pracownikow. Moze wtedy unikniemy takich postow....
Nie mam pojęcia gdzie tu jest prowokacja :shock: .Niepoważne/niedorosłe :?: zgadzam się był to największy mój błąd zaczynając ten temat na forum bo nigdy syty nie zrozumie głodnego.A poza tym kto tu mówi o pieniądzach :?: są jeszcze ważniejsze rzeczy na tym wspaniałym świecie niż pieniądze. :lol: Piszesz że większość pracodawców wymaga trochę hiszpańskiego to powiedz mi co im tak bardzo zależy im na polakach niech się zaczną uczyć polskiego. ( niepoważne :wink: ) dlaczego to my polacy musimy być poliglotami
Pozdrawiam :P
Pozdrawiam :lol:

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » ndz, 27 sty 2008, 08:25

Bogdan pisze:to największy mój błąd zaczynając ten temat na forum bo nigdy syty nie zrozumie głodnego.
Uwazasz, ze wszyscy wypowiadajacy sie na tym forum od samego poczatku mieli tylko i wylacznie z gorki? Wyobraz sobie, ze ja pojechalem z zona praktycznie w ciemno. Pracy musialem szukac na wlasna reke i podejrzewam, ze wielu z nas mialo z tym mniejsze lub wieksze perypetie.
Bogdan pisze:dlaczego to my polacy musimy być poliglotami
Nie, nie musimy... Jezeli nie odpowiada nam ta rola, mozemy grzac swoje cztery litery we wlasnym kraju :-) Jezeli natomiast juz wyjezdzamy do innego kraju, to byloby bardzo dziwne gdybysmy zlekcewazyli nauke jezyka w nim obowiazujacego.

Pozdrawiam, Camilo
Ostatnio zmieniony ndz, 27 sty 2008, 08:39 przez camilozeta, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości