Kilka pytań

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Post autor: camilozeta » sob, 18 cze 2011, 10:00

Hej

Że się wtrącę Panowie ;) Myślę, że sobie trochę niepotrzebnie "ponadeptywaliście" na odciski i teraz się eskaluje Wasz konflikt. Oczywiście jeśli chcecie to możecie dalej dyskutować ale z doświadczenia wiem, że żaden z Was nie udowodni drugiemu, że ma więcej racji. Myślę, że nie znając się wzajemnie każdy z Was może mieć tylko częściowo rację ale też częściowo może jej nie mieć - jak to zwykle bywa. Może lepiej odpuścić i wyluzować póki jeszcze nie ma wojny a jedynie konflikt?

Przepraszam za wcinanie się ;)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: Kilka pytań

Post autor: Dziadu » sob, 18 cze 2011, 17:11

SS to co wypisujesz to jest po prostu żal i kupa śmiechu :

"prosze cie Dziadu..pociskasz p.... powiązałeś PoloniaCanarias i to nie po przez aplikacje ale wprost z Twiterem i FB ( przeciez widac co tam robisz i po co ).. "

na Twiterze mnie nie ma, na FB jestem raczej mało aktywnym uczestnikiem,a PoloniaCanarias jest pierwszym forum na którym się udzielam w życiu.

Więc o czym mowa?

Twoje oceny pokazują, że w niektorych sprawach Twoja wiedza jest mocno ograniczona i nie mówię tu o sprawach "Kanaryjskich".

A jeśli chodzi o "punkty" od których się zaczęło to wszystko jest kwestią interpretacji. Sposób wyrażania chęci pomocy mam taki i nie będę go zmieniał tylko dlatego, że Tobie się on nie podoba. Podkreślę to Twój problem nie mój.
Ostatnio zmieniony sob, 18 cze 2011, 17:18 przez Dziadu, łącznie zmieniany 1 raz.

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: Kilka pytań

Post autor: Dziadu » sob, 18 cze 2011, 17:16

Przykro mi Camilo,że tak na forum... niestety czasem takie są efekty połączenia anonimowości z internetem

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Post autor: SplitSailer » ndz, 19 cze 2011, 18:27

...ale ja nie jestem anonimowy.
Nigdy nie uzywalem zadnego forum wczesniej...ba nawet nie lubilem. PoloniaCanarias bardzo dlugo obserwowalem/czytalem nim zdecydowalem sie na pierwszy wpis....a zdecydowalem sie dlatego ze sukcesem CaliloZeta jest to, ze TO forum jest o wiele mniej anonimowe... a rodzina Camilo poprostu mi zainponowala podejsciem do zycia i to co pisza jest autentyczne.
Dziadu tu nie chodzi o ciebie czy o mnie...tu chodzi o to ze TO forum czyta tez masa ludzi ktory nawet sie na nim nie rejestruja...ale traktują je jako taki prawdziwy odnosnik do życia na Canarias..Jezeli piszesz ze wystarczy posiadac TarjetaSanitaria i to zalatwia sprawe wprowadzasz ludzi w błąd. Wyobraź sobie sytuacje (to nie trudne) gdy osoba ktora nagle znalazla sie w trudnej sytuacji ale pamieta tresci twoje tresci w temacie, trafia na El Mojon...nastepnie do candelaria..byc moze jest czasowo malo swiadoma co sie dzieje.. ale wie ze ma tarjete..i nagle zdejmuja jej 200 euro z 300tu ktore ma odlozone na powrot..dokąd tam kolwiek...znajduje sie nagle na playa bez żarcia...i w beznadziejnej sytuacji. Trafiają do periodyku ze polak umarl w cuevie albo pod bankomatem...mniemam ze tak jak napisales mi powiesz " takie jest życie" i dalej bedziesz "zadowolonym z siebie" ...nic przeciez nie zrobiles polansowales sie nieco na forum..nie ma winy... to nie dotyczy to ciebie...
Tyle że ten ktos/osoba- mogl brac cie serio.
To naprawde nic nadzwyczajnego znaleźć sie i zamieszkac na Canarias...to też peryferyjne terytoria EU jak Białystok czy Gołdap...a podróż z Wawy trwa tyle samo...nie masz pojęcia człowieku jak wiele ludzi anonimowo jest na IC nie sa ani w żadnej Arce tym bardziej nie wie o nich Konsul...i czasem TO forum potrafi ich popchnac do uratowania sie..kolejną pochopną decyzją.
jestes na IC pare miesiecy i chrzanisz...robiąc show. to oczywiscie jest fajne nawet to lubie ale przy okazji nie zapominaj ze nie jestes tyklko ty zadowolony z siebie...i jak piszesz " po przerwie ale juz jestem".. to pamietaj o tym..taki minimlal..

.. tutaj uciekasz od wątku i atakujesz mnie personalnie...to takie normalne.. moje kompetencje i wiedze, (nic o niej nie wiesz) ja o twojej sporo....tyle że nie wedrzesz sie na "moje pole" .. i ja nie mam z tym problemu.
pozdrawiam SS

Znowu długi wpis ja wiem...no ale bedzie wiecej forum ;)
¨...i¨ ?

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: Kilka pytań

Post autor: Dziadu » wt, 21 cze 2011, 12:52

"TarjetaSanitaria" mi osobiscie nie jest to potrzebne, zbytnio się tematem osobiście nie interesowałem. Był wpis, zebrałem informacje od świeżych przyjezdnych i jak zauważyłem wpis okazał sie pomocny.

Tu nie chodzi o lans, ale o siłę pozytywnego nastawienia.
Niestety należysz do grupy, która i tak nic z tego nie zrozumie.
W życiu należy sobie umieć radzić i kazdy kto chce może się wszędzie odnaleźć. Taki przekaz staram się wypromować- uważam, że to w porzadku.

Jezeli wrzucisz do gotujacej się wody dwa raki to chwycą się za szczypce i nie pozwolą jeden drugiemu wyskoczyć. Tak właśnie zachowują się przeciętni ludzie - starają się nie pozwolić drugiemu byc wyżej, aby miał lepiej itp.- myślę że SS do takich ludzi należysz.

Dodam,że znam Cię jedynie z tego co piszesz. Nie wiem dlaczego aż tak bardzo się interesujesz i szukasz informacji na moj temat. Nie jestes pierwszy, ale w sumie moze sie czegoś nauczysz. Ja akurat nie interesuje się Tobą... nie wiem po prostu wydajesz mi się zbyt malo atrakcyjną osobowością.

Więc może odpuśćmy sobie cała dyskusje.Ty wyraziłeś opinie o mnie a ja o Tobie. Ja czuję się ustatysfakcjonowany.

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Post autor: SplitSailer » śr, 22 cze 2011, 00:54

Jak napisałem nie chodzi tu o mnie ani o ciebie….nic nie zajarzyłeś, jak się spodziewałem. Beznadziejny przypadek.
Personalne ¨dopychanie¨ jak pisałem na mnie nie skutkuje. Znam własną wartość, wiec twoje starania na nic…Ani się tobą specjalnie nie interesuje, ani mnie szczegolnie nie obchodzisz.
Obchodzą mnie natomiast ludzie który są mniej zapatrzeni we własne JA, a który czytając to forum potrzebują niekiedy naprawdę porady na teraz, na JUŻ…bo j e s t to dla n i c h w a ż n e.
…jajajaaa...z tymi "rakami" :lol: to mogłes głębiej w notatkach tam poszperać…ale jazda…nie.. no chyba że to było na ostatnim szkoleniu….że niby gdzie jesteś wyżej? Nad kim? Nad czym? …….olaboga :roll:
Jak powiedziałem szkoda prądu na ciebie….… tu trzeba mi skończyć z tobą.
Salu
¨...i¨ ?

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Post autor: camilozeta » śr, 22 cze 2011, 07:41

Hej

Myślę, że już tyci tyci, odrobinkę wykroczyliście poza temat kilku pytań? :)

Lepiej popiszcie tutaj co robicie w wolnym czasie. Jakieś super hobby, żeglowanie czy coś innego. Możecie opisać tam jakieś swoje wyprawy, rejsy itp. Podzielcie się, może kogoś zainspirujecie do żeglarstwa albo czegoś innego?

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: Kilka pytań

Post autor: Dziadu » pt, 24 cze 2011, 00:45

"…jajajaaa...z tymi "rakami" to mogłes głębiej w notatkach tam poszperać…ale jazda…nie.. no chyba że to było na ostatnim szkoleniu….że niby gdzie jesteś wyżej? Nad kim? Nad czym? …….olaboga
Jak powiedziałem szkoda prądu na ciebie….… tu trzeba mi skończyć z tobą.
"

no właśnie jesteś jak taki rak z tej małej anegdoty - próbujesz przytrzymać ludzi na swoim poziomie, pod zalewem słów prawdy nie ukryjesz

co tu dużo pisać - życiowo "cienias" jesteś :wink:

Madalena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw, 4 sie 2011, 19:07

Re: Kilka pytań

Post autor: Madalena » pt, 19 sie 2011, 12:29

Witam wyspiarzy!!
Poczytałam tutaj dialog dwóch Panów i wywnioskowałam, że jesteście już ustawieni tutaj i kumacie większość tematów :D . I najważniejsze: wyczułam chęć pomocy nowicjuszom i w związku z tym uderzam do was z tematem Panowie bo potrzebuję tej pomocy.
16 października przylatujemy z mężem i naszymi dwiema pociechami z mocnym postanowieniem pozostania na dobre.
Chciałabym prosić o jakiś namiary na mieszkanie w przystępnej cenie (2 sypialnie) w południowo - zachodniej Teneryfce (Adeje, Los Christianos, Playa Arena np.) przy turystach bo planuję zajęcie pod turystykę. Oczywiście nie musi być przy samych kurortach, gdzieś na uboczu ale żeby niedaleko do centrum.
Szukam też porady jak załatwić pozwolenie na drobny handel na ulicy, deptaku. Wiem już co nieco o załatwianiu tego ichniejszego PESELu (z waszych wypowiedzi i z neta) ale byłabym wdzięczna za opisanie konkretnej drogi urzędowej.
Na początek to wsio :wink:
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje i namiary na coś konkretnego.
Pozdrowionka i do "poczytania"

Ana
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw, 18 sie 2011, 13:51

Re: Kilka pytań

Post autor: Ana » pt, 19 sie 2011, 21:53

Po raz pierwszy slysze ze Puerto de la Cruz i okolice sa drozsze jak poludnie wyspy. Na poludnie sciaga duzo wiecej turystow jak na polnoc wiec poludnie jest zdecydowanie drozsze. Dodam stronke zebys mogla rzucic okiem na mieszkanka w Puerto http://www.enalquiler.com/alquiler-piso ... 38753.html nie wiem czy znasz hiszpanski ale mniej wiecej dla orientacji.
Co do pracy mysle ze w chwili obecnej jest jej wiecej w Santa Cruz i na sur (Los Cristianos, Las Americas, Adeje itd) ale ja jestem zdania ze dla chcacego nic trudnego.
Pozdrawiam i powodzenia zycze

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Post autor: SplitSailer » sob, 20 sie 2011, 09:50

" Po raz pierwszy slysze ze Puerto de la Cruz i okolice sa drozsze jak poludnie wyspy. Na poludnie sciaga duzo wiecej turystow jak na polnoc wiec poludnie jest zdecydowanie drozsze"
Polnoc jest drozsze ana...majac na mysli "polodnie" mialem na mysli sensu stricte > normalne mieszkanie NIE aparthotele w Americas, Palm Mar, Amarilla itp. Pueto Cruz, SanCristobal, Rambla, sa drozsze iz ich odpowiedniki z polodnia...generalnie...bo przeciez nikt nie powiedzial ze to zelazna nienaruszalna zasada. Przeciez moze byc tak ze wynajmujesz taniej na polnocy tanio to sprawa indywidualna.

Mgdalena o mieszkaniach jest tez troche TU > viewtopic.php?f=1&t=977
Od najwazniejszych: ( zakladam ze pozostajesz przy postanowieniu osiedlenia sie w okolicach Los Cristianos, Adeje, Playa Paraiso.

1/ Tarjeta de Residencja > papiery na Policia/miedzy Autopista SUR a Av.de los Pueblos (kieruj sie Intercambiador TITSA, Siam Park > wjazd jest od Avenida.)
Moga zadac kilka pytan, co do zamiarow itp. Paszport wez. Nadadza NIE dadza "papiery ( niewiem na jaki czas teraz slyszalem ze nawet tyklo na rok. Jak ktos wie niech napisze.)
2/ Numero NIE > podstawowa sprawa do wszystkiego.
3/ Apoderamiento > meldunek ( teraz potrzebujesz miec umowe najmu lub wlasnosci domu mieszkania < jak jest inaczej niech ktos poprawi. Ja kilka lat temu nie potrzebowalem. Chyba to sie zmienilo tak jak i dlugosc waznosci Tarjeta de Residencia). W przypadku Los Cristianos, Arona i calego Ayuntamiento. Jest to obok parador TITSA Los Cristisanos przy Av Amsterdam < Juzgado.
4/ Tarjeta Seguridad Social/ Tarjeta Sanitaria > numer ubezpieczenia, jak chcesz do lekarza. nadaja na podstawie min. NIE w Oficina Seguridad Social < Camino Sne Los Cristianos. Dokladnie jak parador TITSA Los Cristianos jest wielki budynek uslugowo mieszkalny, trzeba obejsc budynek i od strony parkingu na parterze jest biuro.
TO PODSTAWOWE
a jak chcesz inne to pozostaje min:
5/ INEM > Oficina de Empleo ( Biuro Pracy ale nie tylko) Calle Montana Chica. Kierujesz sie na Urzad Pczty Los Cristianos, tak troche pod gorke najpierw c/ Cristobal Colon.
6/ ITV > pojazdy. Wymagaja przegladow. Las Chafiras , Bario Las Chafiras. To jajblizszy od Los Cristianos. Tylko w ITV mozesz zrobic przeglady pojazdu. Punktow jest kilka na wzspach. Koniecyna jest cita previa , umowienie sie netem lub telefonicynie.
7 Matriculas. Rejestracje pojaydow, chyba najprosciej w tiendach, sklepach komisach, Seguro, ubezpieczenia tak samo. Najtaniej poki co i wg mnie FenixDirecto. Ale o tym gadalismy gdzies na forum.
Adresy podaje Ci na orietacje abys mogla spokojnie dotrzec, z mapa.
¨...i¨ ?

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Post autor: SplitSailer » sob, 20 sie 2011, 10:36

a! :wink: bo sie nagadalem, a nie odpowiedzialem na pozostala czesc Twojego zapytania Magdalena.
Mieszkania: Ja nie wiem jak to ujac. Zrobie tak.
Tylko prosze biez poprawke na duze uogulnienie oraz to ze ograniczam sie do strefy o ktora zapytalas w poscie, Los Cristianos Adeje, Gmina Arona
Jest sobie autopista SUR to co od autopista do Oceanu drozej niz to od autopista pod gorke w kierunku szczytu. Przy playa lato w zasadzie non stop, im blizej Teide zdazaja sie deszcze takze tzw lluvia horizontal< nagle mieszkasz w chmurach. jak jestes ponad 1000mnpm. to jestes i ponad chmurami..tak orietacyjnie Vilaflor jest na 1100 m npm.
Drozsze miejsca w strefie:
Adeje, Americas, Cristianos, San Euchenio, Fanabe, Palm Mar, San Miguel, Florida, Chayofa. i cala masa osiedli nowo powstalych , nie sposob wymieniac.
Tansze:
Estrella, Cabo Blanco, Sabinita, Guaza,Galletas, Fraile, LaCamella, Buzanada, Tunez, Arona...i mucho mas...im wyzej i bardziej wiejsko tym z reguly taniej. Niemniej jednak radze zapoznac sie ( przjjzec sie) z miejscem i zdecydowac w tych miejscach funkcjonuja etniczne osiedla i wszystko co moze sie z tym wiazac. Nie bede o tym pisal, bo nie jestem wiarygodny jesli chodzi o funkcje zamieszkiwana.
Dalej:
czesto jest tak ze upolowane mieszkanie przy pomocy internetu jest nie dokonca takie jak w necie lub agencji. Mieszkanie moze odpowiedac fotografiom ale np sasiedztwo nie jest akuratne, albo marmor na podlodze ale deszcz wpada przez okno. Jest bardzo wiele ogloszen prywatnych wystawianych bezposrednio w oknach.
Jesli moge zaproponowac, skozystaj z takich wlasnie. Jesli masz pojazd kazda lokalizacja bedzie dobra ( dojazd nie jest utrudniony, drogi dobre ) jesli nie masz zobacz TITSA autobusy http://www.titsa.com/ Horario/Linea i zdecyduj gdzie bedzie Wam najlatwiej.
Sluchaj... mozna gadac i gadac :) Konkretnych adresow mieszkal proponowal nie bede, bo kloci sie to z idea forum a i co zrozumiale, chce miec wolna czapke od przygod. Niemnej mi tego za zle. Wiedz jedno, staniesz w takiej np.Aronie albo Cabo Blanco rozejzysz sie dookola i znajdziesz mieszkanie. Jak chcesz dobrze i w strzezonym osiedlu to tym bardziej znajdziesz.
Jak chcesz wiecej o zezwoleniach na rekodzielo i handel nim to pytaj moze dziewczyn, One wiem ubiegaly sie o pozwolenia. z tego co wiem czeka sie dlugo dosc. Ale nie mnie o tym gadac
Pozdrawiam SS
Jak masz pytania pisz na skrzynke albo akademiawina.eu...bo przeciez tak to mozna gadac i gadac. Postaram sie Ci odpowiedziec, na ile bede mogl pomoc.
¨...i¨ ?

Awatar użytkownika
palomita
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 81
Rejestracja: śr, 14 wrz 2011, 12:18

Re: Kilka pytań

Post autor: palomita » czw, 30 sie 2012, 21:02

Hej, chcialabym kupic synkowi labradorka albo bokserka, moze ktos ma szczeniaczka do odsprzedania na Gran Canarii albo moze ktos wie czy sa jakies hodowle na wyspie tak jak w Polsce?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości