Dzidek

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Dzidek

Post autor: Dzidek » pt, 6 lis 2015, 07:42

Witam :D
Nolimit pisze:Ile razy jestem w Medano to zawsze mocno wieje. Ostatnio jak byłem w lutym to wyszedłem tylko z auta przeszedłem kilka metrów i z powrotem do samochodu. Nie dało się nawet przejść kilku metrów. Wiało tak jak na cofete na fuercie.

W marcu byłem na katamaranie z takim holendrem i jego zona i się pytał dlaczego na tej teneryfie tak wieje. To pytam gdzie mieszka on ze w Medano i czeka az sie uspokoi wiatr bo tydzień czasu jest i nie idzie wyjsc z domu :D szukał juz innej miejscówki. Po wyjściu na brzeg w santiago zdzwił się ze tu jest tak cieplo i nie wieje (a akurat w ten dzien za cieplo nie było :D ) Także czy to jest mit z tym wiatrem to nie sądze ;)

Ja bym to przemyslal co do mieszkania na 'stale'.
No dobra :wink: ja mam inną skale siły wiatru bo pływam na desce...pływałem :lol: i dla mnie to wspaniałe miejsce na odświeżenie tematu,można czasami się zatracić oglądając jak śmigają na wodzie.Są tu fajne fale do body surfingu co wielokrotnie sprawdzałem.Inne powody to szkoła córki i w sumie to taki środek Teneryfy(drogowy).Jedni lubią rybki inni... :wink: i tak ma być.Co do Santiago to faktycznie inny świat ale dla nas za daleko wszędzie i nie zapominaj o falach...potrafi tam nieżle pizgnąć z takiej 6 metrowej bez ostrzeżenia :wink: Na ten moment podejmujemy rękawice i będzie Medano ale dziekujemy za ostrzeżenie.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Dzidek

Post autor: Nolimit » czw, 3 gru 2015, 11:33

Witam,

Jak tam zycie? Wszystko sie uklada?

Ja wylatuje teraz na kanary - tym razem GC. Zobacze czy cos sie zmienilo od ostatniego pobytu tam.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Dzidek

Post autor: Dzidek » czw, 3 gru 2015, 21:52

Witam
Jak na razie idzie ok,troche sie pozmieniały priorytety bi jednak trzeba nabrać doświadczenia w realiach wyspy.Jak na razie jesteśmy zadowoleni i idziemy do przodu ;D,poznajemy na prawdę ciekawych ludzi i pogoda dopisuje.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Dzidek

Post autor: Nolimit » pt, 4 gru 2015, 09:38

Super, ze pozytyw. Pomyslnosci! Ja wylatuje jutro na GC - niestety na razie chyba tylko 1,5 miesiaca... Ciezko o lokum, ale zobaczymy.

Pozdro

xelios1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 sty 2015, 19:31

Re: Dzidek

Post autor: xelios1987 » sob, 5 gru 2015, 21:55

Wiem, że bez związku z tematem, ale od kiedy mieszkam tutaj to wszystko, absolutnie wszystko mi pasuje, ale jedna rzecz mi się śni (naprawdę) po nocach - polski chleb :D Nie wiecie gdzie na południu można dostać mąkę żytnią, żeby zrobić zakwas? Albo jak ktoś zna kogoś, kto by taki chleb upiekł (bo ja nigdy tego nie robiłem), to płacę każde pieniądze :P Dzięki wielkie.

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Dzidek

Post autor: Dzidek » wt, 8 gru 2015, 11:18

Witam
xelios1987 pisze:Wiem, że bez związku z tematem, ale od kiedy mieszkam tutaj to wszystko, absolutnie wszystko mi pasuje, ale jedna rzecz mi się śni (naprawdę) po nocach - polski chleb :D Nie wiecie gdzie na południu można dostać mąkę żytnią, żeby zrobić zakwas? Albo jak ktoś zna kogoś, kto by taki chleb upiekł (bo ja nigdy tego nie robiłem), to płacę każde pieniądze :P Dzięki wielkie.
Nie szukałem ale powinna gdzieś być 8) :wink: sprawdz w rosyjskich sklepach(ponoć są 2 na Costa Adeje), w okolicach Schafiras jest też duży sklep w stylu magazynu.
Pozdrawiam.
Mam nadzieje,że to nie reklama...nie wiem zresztą gdzie te pierwsze sklepy są dokładnie :lol: .
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

mojra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 15 paź 2015, 23:15

Re: Dzidek

Post autor: mojra » wt, 8 gru 2015, 21:09

siemanejro wszystkim:)
Taki chleb upiecze Wam dorocina,tylko najpierw musi znalezc mieszkanie z kuchnia,a nie tulac sie po hotelach....make razowa mozna dostac (podobno)w Adeje,w sklepie kolo knajpki Rambla.
Pzdr.

xelios1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 sty 2015, 19:31

Re: Dzidek

Post autor: xelios1987 » pn, 21 gru 2015, 21:59

Dzieki wielkie, już upiekłem :D . Co prawda pierwszą mąkę dostałem w El Corte Ingles w Santa Cruz, ale potem już kupuję w nowym Hiperdino w Chafiras, bardzo dobrze wyposażony sklep. A co do rosyjskich sklepów to jeżdżę do Kalinki w Las Americas, mają masę polskich produktów.

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Dzidek

Post autor: erer » ndz, 27 gru 2015, 21:13

Witaj
Dzidek juz sie zadomowiles?
pozdr

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Dzidek

Post autor: Dzidek » pt, 15 sty 2016, 12:43

Witam
erer pisze:Witaj
Dzidek juz sie zadomowiles?
pozdr
Jeszcze nie tak do końca ale się staram :wink:
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Dzidek

Post autor: Herkules » sob, 16 sty 2016, 17:52

Obserwuje Dzidek Konwersacji Twojej na forum od paru lat...
Jak juz jestes to nie rozpisujesz sie?..
Ciekawe jak teraz będziesz pomagał innym zapalonym(nawiedzonym...)
Zresztą ja tez jestem od 10 lat nadal...
Napisz co sie dzieje

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Dzidek

Post autor: Dzidek » pt, 5 lut 2016, 11:17

Witam
Herkules pisze:Obserwuje Dzidek Konwersacji Twojej na forum od paru lat...
Jak juz jestes to nie rozpisujesz sie?..
Ciekawe jak teraz będziesz pomagał innym zapalonym(nawiedzonym...)
Zresztą ja tez jestem od 10 lat nadal...
Napisz co sie dzieje
Wszystko idzie do przodu,trochę bardziej pod górkę niż myślałem ale jednak.Zostaję i nie ruszam się z tąd.Pomagał będę udzielając porad ze swojego doświadczenia,i tak każdy pisze swój scenariusz,są tacy co polegną niezależnie jaką pomoc uzyskają i są tacy co z "banios" ;D dają rade.Trzymam kciuki za Twoje następne 10 ;D
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Dzidek

Post autor: Nolimit » pt, 5 lut 2016, 11:58

No trzeba pomagac rodakom, gdyz jeszcze troche to pol wyspy bedzie murzynow drugie pol arabow... Wtedy to juz nikt nie bedzie chcial tam przyjechac. Strasznie duzo ich przyjechalo przez ostatnie lata. Coraz bardziej jest to meczace, nie wspominajac juz o kurortach bo tam to juz nie ma po co jechac. Chyba ze ktos lubi byc co 3 metry zaczepianym jak w krajach arabskich... Do tego jeszcze ta moda na naganianie klientów do lokali - tez coraz bardziej namolna i agresywna. Jeszcze troche to zostana jedynie 'zimne' rejony wyspy i to nie tylko tej. Tylko co to za frajda zyc jak ciagle chmury zamiast slonca ;)

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Dzidek

Post autor: Herkules » sob, 6 lut 2016, 04:09

Pomagać...
Ciężki temat.radzić,opisywać jak jest ale pomagać nie ...
Podasz dłoń to ramię możesz stracić
A negry,araby,itp to co sie dzieje w Europie to masakra.chociaż "europejscy" np Albańczycy tez nie są lepsi
Hitler w grobie sie przewraca hehe
Wojska na granicy i strzelać .za następną dekadę białasów jak na lekarstwo będzie.
Nie jestem rasistą ale jestem.Nawet w Polsce darmozjadów będziemy utrzymywać żeby nam kobiety zapylali bez pytania czy chcą.Naszych biednych niech wspierają a nie np 3 mil euro dla Syrii czy czegoś tam.po co? Acha...
Żeby do Europy nie przyjechali...
A rodzicom zabierają dzieci bo nie stać ich na nie .gdzie koszt utrzymania dziecka w domu dziecka jest kilka razy większy ! I bez rodziców ! Oczywiscie Rodacy Pomagajmy Sobie ( ale tylko sobie) !!!
Poniosły mnie emocje...
Pozdr

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Dzidek

Post autor: Dzidek » sob, 6 lut 2016, 10:02

Witka
Jestem za pomaganiem sobie...ale nawzajem ;D ,tu może być problem ;D
Pozdrawiam
P.S.
Błagam...chcecie żeby mnie deportowali za "mowę nienawiści" ;D ;D ;D ;D Bo ja jestem za....wywaleniem śmieci na ich miejsce. :D
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości