Fauna i flora na TF

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Awatar użytkownika
zastawnik
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 207
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 12:58
Lokalizacja: TF

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: zastawnik » pt, 19 lis 2010, 21:16

estrella pisze:wyrownanie cisnienia - dobry temat

pozwoli ADMIN twoje busceo oficjalnie tu oglosic?
e.
nie za bardzo rozumiem...
ja nie szukam tu klientow, promuje diving jako sport i wspaniala forme spedzenia wolnego czasu, a na tf warunki sa ku temu sprzyjajace. Nurkowanie to moja pasja i sprawia mi ogromna przyjemnosc jezeli biore kogos na 1 nura w jego zyciu a potem ta osoba robi kurs i mozemy godzinami o tym rozmawiac przy piwie... dla niektorych uzytkownikow tego forum rezygnuje ze swojej czesci wynagrodzenia i robie to gratis... robie to dla mnie dla swojej satysfakcji... chce aby jak najwiecej ludzi nurkowalo i aby nie rezygnowali z tego ze wzgledow finansowych.

kolejny filmik... moja ulubiona plaszka elektryczna (uwielbiam je dotykac i czekam az w koncu mnie pierdol... pradem), obok mantelina a pozniej chucho negro... glebokosc 30 metrow, miejsce Los Gigantes:

http://www.youtube.com/watch?v=5y0kFy_zCnY

salu2
salu2

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: Dzidek » wt, 23 lis 2010, 21:40

Witam,zastawnik jeśli można więcej o tej florze i faunie?Temat znasz i widzę ze baniak amazoński prowadzisz.Są jakieś miejscowe gatunki ryb?rekiny?orłosepy?pozdrawiam.
P.S.
Ja się pisze na nurkowanie.
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
zastawnik
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 207
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 12:58
Lokalizacja: TF

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: zastawnik » śr, 24 lis 2010, 18:28

rekinkow jest sporo, wystepuja tutaj tygrysie, mloty, ostronosy atlantyckie (mako), blekitne, jaquetones, cornudos, biale :twisted: oraz angelotes. ja widzialem jedynie angelote, co sie widzi bardzo czesto, mlota, blekitne i chyba mako (nie jestem pewien co to bylo ale bylo bardzo duze a odleglosc byla spora i zarazem widocznosc kiepska). Przeplynie tez czasem jakis rekin wielorybi. Zdarzaja sie orki jak zabladza za jakias lawica tunczykow. to chyba tak w skrocie wszystko dodam tylko ze tych gatunkow rekinow jest o wiele wiecej na wodach kanaryjskich ale to gatunki ktore zyja gleboko i w bardziej otwartych wodach :evil:
salu2

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: Dzidek » śr, 24 lis 2010, 21:36

No to żeś pocieszył :shock: ,nie szkodzi już od dawna przymierzam się do nurkowania,jeśli nic nie pęknie i na TF dojadę to i ponurkuje.Delfiny i rekiny wielorybie brzmią zachęcająco...reszta towarzystwa już nie,miałeś jakieś bliskie spotkania z tym niebezpieczniejszym towarzystwem?No i jeszcze odnośnie Twojego zbiornika czy nadal go masz?Ciekawi mnie czy jest możliwość rozmnożenia płaszczek w akwa?Ile litrów?
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: SplitSailer » pt, 26 lis 2010, 11:57

zastawnik fajne filmy, czym kręcisz?.. Gogle.. extra experience
¨...i¨ ?

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: kava » pt, 26 lis 2010, 12:03

Ile trwa trening, ponoć jakiś certyfikat sobie trzeba wyrobić czy kurs, zanim pozwolą się zanurzyć?

Awatar użytkownika
zastawnik
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 207
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 12:58
Lokalizacja: TF

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: zastawnik » pt, 26 lis 2010, 16:00

SplitSailer pisze:zastawnik fajne filmy, czym kręcisz?.. Gogle.. extra experience
jakis olympus compact ale oczywiscie z odpowiednia obudowa, nic specjalnego ale mnie wystarcza
kava pisze:Ile trwa trening, ponoć jakiś certyfikat sobie trzeba wyrobić czy kurs, zanim pozwolą się zanurzyć?
mozna sobie zrobic kurs Open Water Diver - jest to kurs podstawowy, na kursie jest 5 nurkowan z instruktorem podczas ktorych wykonujesz cwiczenia i uczysz sie ciekawych rzeczy (m.in. jak sie nie zabic). Czas trwania kursu zalezy od ciebie, mozna zrobic w 2 -3 dni wersja dla turystow lub sobie bardziej rozlozyc w czasie :).
W zasadzie aby nurkowac nie potrzebujesz zadnego kursu, wystarczy zaopatrzyc sie w podrecznik, poczytac, zakupic sprzet i do wody ...nikt nie moze zabronic ci wlazic do wody, ale lepiej jednak przez jakas szkolke aby sobie krzywdy nie zrobic, zreszta kursy sa bardzo interesujace i zabawne:)
salu2

estrella
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 172
Rejestracja: czw, 7 paź 2010, 15:27

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: estrella » pt, 26 lis 2010, 21:26

Zastawni(cze)k,

- twoje podwodne filmy sa fascynujace, ale nadal nie wiem jak mozna na Ciebie namiary (turystyczne) wziasc, widze ze zainteresowanie jest duze tez i innych stron forum
- jakie sa u was certyfikacje? Paidi?
- jak cie taka plaszczka dziabnie to nie bedziesz mial wiecej dzieci?
- mi w Egipcie przeplynelo miedzy nogami takie superkolczaste (Feuerfisch), po tym wiecej juz wiecej dzieci nie mialam, ale to zaden temat po tym co wyliczyles co tu sie pod woda odbywa...na ta podwodna adventure mam ochote, znajomi tez
- jeszcze jeden film?

serdecznie- estrella

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: Dziadu » sob, 27 lis 2010, 18:06

Czytałem tu chyba gdzieś na forum o tej polskiej szkole nurkowania, Zastawnik - znajomi ? Polecasz ? To w Playa de las Americas

Awatar użytkownika
zastawnik
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 207
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 12:58
Lokalizacja: TF

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: zastawnik » sob, 27 lis 2010, 18:10

nieznam
salu2

Awatar użytkownika
zastawnik
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 207
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 12:58
Lokalizacja: TF

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: zastawnik » sob, 27 lis 2010, 18:27

estrella pisze:Zastawni(cze)k,
- jakie sa u was certyfikacje? Paidi?
co znaczy "u was"?
na wyspie spotkalem sie z BSAC, CMAS, SSI oraz PADI (Put Another Dollar Idiot) :), pewnie jest wiele innych. Nie wazne jaka organizacja, wszystkie ucza tego samego... najwazniejszy jest instruktor.
estrella pisze:Zastawni(cze)
- jak cie taka plaszczka dziabnie to nie bedziesz mial wiecej dzieci?
nie mam pojecia ale erekcja trzy dni gwarantowana ;)
salu2

estrella
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 172
Rejestracja: czw, 7 paź 2010, 15:27

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: estrella » ndz, 28 lis 2010, 20:18

Zastawniku witam,

no to jak sie dostac do instruktora twojej osoby?
Corka,13 lat, Los Gigantes nad woda i wodzie...i chce pod wode z toba jak widziala Twoje filmy - do te pory ma zaliczone pare razy ( ksiazka pletwonurka, PADI ) 28 m, jak dobrze pamietam , objecalam jej na urodziny (lato) ze posible z toba osobiscie pod wode pojdzie - ma szanse?!

estrella

Awatar użytkownika
zastawnik
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 207
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 12:58
Lokalizacja: TF

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: zastawnik » pn, 29 lis 2010, 18:07

rozumiem ze posiada kwalifikacje, na te nurkowania wymagane AOWD, jesli tak to nie ma sprawy a o szczegolach pogadamy za pare miesiecy poniewaz do tego czasu wiele sie moze zmienic... :)
salu2

Awatar użytkownika
zastawnik
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 207
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 12:58
Lokalizacja: TF

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: zastawnik » śr, 1 gru 2010, 18:10

salu2

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: Fauna i flora na TF

Post autor: Dziadu » czw, 2 gru 2010, 15:34

O wowooowowow :shock: jak wielki glonojad , groźne ? co to za rekin?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości