Dojazd samochodem na wyspy

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Awatar użytkownika
Aga z Polski
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: pn, 10 mar 2008, 17:22
Lokalizacja: Puerto de la Cruz, Teneryfa

Dojazd samochodem na wyspy

Post autor: Aga z Polski » pt, 16 maja 2008, 19:48

Witam serdecznie :P ,
siedzę cały wieczór na forum i próbuję znaleźć jakieś informacje odnośnie dojazdu na Teneryfę własnym samochodem tzn. którędy jechać, na ile dni najlepiej rozłożyć trasę, jakich kosztów się spodziewać itp. ale jakoś nie mogę znaleźć tych informacji;
Nie wiem więc czy nie potrafię szukać czy akurat dokładnie takiego tematu nie było?
Jeśli ktoś zechciałby podzielić się ze mną informacją (najlepiej tacy, którzy to przeżyli na własnej skórze) to byłabym bardzo wdzięczna :D

Z góry dziękuję za poświęcony czas na odpowiedź na moje pytanie,
pozdrawiam serdecznie,
Aga

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Post autor: 100%_cojones » pt, 16 maja 2008, 21:23

jasne :)

przejazd na kanary samochodem, to praktycznie rzecz biorac fajna sprawa i mila przygoda o ile masz wygodny i szybki samochód :)
ja jechalem troszkę inaczej, ale jakbym jechal raz jeszcze to jechalbym tak: niemcy smignał w nocy, da razde 4-5 godzin, kierując się na strassburg :) tankowanie, kawka i tak - francja to jest 8 godzin bitej jazdy z uwagi na radary - mi udalo sie raz wyhaczyć mandat za predkosc :) francję przejechać najlepiej nie wysiadając z samochodu i zywiąc się kanapkami - ceny w barach masakryczne i żarcie naprawdę obrzydliwe :) we francji jechać najlepiej na lyon, a potem w dół. Autostrada jest prosta az do samej granicy z hispzanią :) w hiszpanii juz mozna zatrzymac się na costa brava popodziwiać widoki i przespać w hotelu, jedną, dwie noce celem regeneracji ;) polecam, gorąco polecam - jezeli ktoś juz tu jedzie, to może zmarnować troszkę czasu :) a potem do cadiz to praktycznie 1 dzien autostradą, ostatnie 200km jedzie się zwyczajną drogą - najlepiej wzdół wybrzeza, barcelona, tarragona, valencia, alicante, murcia, granada, cadiz. w cadiz trzeba odnalesć prom (w centrum miasta jest port i niue sposob go nie znaleźć) prom kursuje raz w tygodniu, wiec albo kupić zawczasu bilet i gnać na czas, albo jechać w ciemno i poczekać w cadiz na odpowiedni dzień - my tak zrobilismy i było fajnie :) hotele ok 40E wiec całkiem miło ;)
prom osobówka + 2 osoby jakies 800-1000E
autostrady platne: we francji pewnie wyjdzie to jakies 100E, a w hiszpanii z 50, bo z tego co pamietam platna byla jedynie do valencii.

polecam fajna zabawa ;)
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

Awatar użytkownika
Aga z Polski
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: pn, 10 mar 2008, 17:22
Lokalizacja: Puerto de la Cruz, Teneryfa

Post autor: Aga z Polski » pn, 19 maja 2008, 11:34

dzięki bardzo 100 % za przybliżenie tematu :D
już jakieś wyobrażenie o tym mam i faktycznie przygoda mogłaby być fantastyczna ale jeszcze do przemyślenia bo po pierwsze droższa niż przelot samolotem a po drugie nie wiem czy do wytrzymania z dwójką zwierconych małych chłopaków :wink:

ale dzięki bardzo i pozdrawiam,
Aga

Awatar użytkownika
juless
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 23:23
Lokalizacja: Mielec / Fuerteventura

Witaj

Post autor: juless » czw, 18 wrz 2008, 19:51

Jestem bardzo ciekaw czy wybrałas się w tą fascynującą podróż samochodem Aga?
Jeśli tak to proszę podziel się wrażeniami z nami.
Ja też się wybieram, niestety chyba wyjdzie że Listopadem, aha i jadę sam :)
Pozdrawiam

Macka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr, 3 wrz 2008, 16:44

Kadyks - dziwne miasto

Post autor: Macka » wt, 23 wrz 2008, 23:15

Nie podróżowałem nigdy na Kanary promem. Ale zeszłego roku byłem z "moją lubą" na objeździe południowej Hiszpanii. Malaga, Grenada, Cordoba, Sevilla i Kadyks oczywiście też. Powiem tak - jeżeli podróż na Kanary połączyć z taką trasą (autostrady w Hiszpanii są płatne, ale równolegle do nich najczęściej darmowe) to przygoda super i wspomnienia maksymalne !!! A Kadyks z tej całej trasy to miasto najdziwniejsze - uniwersyteckie, wydawać by się mogło, że "edukowane". A tam ludzie jakby zamknięci w sobie, niechętni turystom, noclegi drogie... Ale to moje wrażenia, może mieliście inne ;-) Nevertheless - fajno było !!!
PS. Port faktycznie w samiutkim centrum, nie sposób nie trafić.

Awatar użytkownika
Aga z Polski
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: pn, 10 mar 2008, 17:22
Lokalizacja: Puerto de la Cruz, Teneryfa

Post autor: Aga z Polski » pt, 26 wrz 2008, 20:37

hej juless:-)
niestety nie podzielę się wrażeniami z podróży samochodem bo przylecieliśmy jednak samolotem ale nie obyło się bez przygód bo samolot w Polski był opóźniony o 3,5 godziny, przez co spóźniliśmy się na lot z Madrytu na Teneryfę ale jakoś po bólach dotarliśmy; tyle że zamiast być w podróży 7 godzin byliśmy 12... prawie jak samochodem;-)))
podrawiam serdecznie i życzę super wrażeń!!

piiotr27
Bywalec
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: sob, 5 kwie 2008, 09:35
Lokalizacja: Santa Cruz
Kontaktowanie:

ja jechalem promem

Post autor: piiotr27 » wt, 21 kwie 2009, 08:45

ja jechalem autem przez europe potem promem Polecam ciekawa wycieczka

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości