kupno auta

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
goslawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 11:51

kupno auta

Post autor: goslawa » wt, 12 lut 2008, 15:11

i znow mam kolejne pytanie :lol: tym razem dotyczce kupna samochodu,a mianowiecie gdzie sie rozgladac/czy sa jakies komisy lub gieldy samochodowe i gdzie?czy w tej gazecie piatkowej DIARIO DE ANISOS sa tez ogloszenia samochodowe?bardzo prosze nie pisac mi,ze mam patrzec na naklejki w samochodach,bo jest ich malo i sa beznadziejne!!! :( dziex

Awatar użytkownika
kuba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: śr, 20 gru 2006, 21:48

Post autor: kuba » wt, 12 lut 2008, 16:25

ja wzialem taksowke i powiedzialem kierowcy,ze chce kupic samochod uzywany i mnie obwozil po sklepach gdzie takie sprzedaja .W niecala godzine wybralem sobie jaki mi sie podobal ,w cenie kupna byly juz oplaty rejestracyjne ktore oni sami nam zalatwili, oraz powiedzili gdzie samochod ubezpieczyc+-500€ na rok.Samochod byl po niezbednych przegladach i na przedniej szybie mial date nastepnego przegladu techn."itv".Taksowka kosztowala+-20€ Znalem po hiszpansku niezbedne slowa..coche ,comprar,quiero,gracias itp. bylo to na G. Canaria mysle ze na Teneryfie z zakupem samochodu jest podobnie
pozdrawiam
k.

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Post autor: 100%_cojones » wt, 12 lut 2008, 21:19

Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

goslawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 11:51

Post autor: goslawa » śr, 13 lut 2008, 18:26

dzieki za rady!juz nam bokiem wychodzi szukanie auta,albo drogie,albo dobite! :?

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Post autor: 100%_cojones » czw, 14 lut 2008, 00:56

w ogóle kupowanie auta na kanarach to przedsięwzięcie dla ludzi o silnych nerwach :) najlepiej chyba kupić prywatnie od czlowieka, albo najlepiej od kogoś kto sprowadza spamochody z kontynentu. Nie wiem jaki masz budżet na samochód, przy kwotach powyzej 10kE oplaca się kupic na kontynencie i przyplynac promem :)
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

Awatar użytkownika
kuba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: śr, 20 gru 2006, 21:48

Post autor: kuba » czw, 14 lut 2008, 09:44

To wszystko prawda co piszecie, my tez mielismy wszystkiego dosyc przy kupowaniu auta! jednak pomysl z taksowka okazal sie najlepszym wyjsciem moze mielismy wyjatkowe szczescie kupilismy Toyote 99 za 3900€ z roczna gwarancja , itv na 2lata i czujemy sie usatysfakcjonowani.
pozdrawiam i zycze odwagi!
k.

goslawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 11:51

Post autor: goslawa » pt, 22 lut 2008, 10:47

chcemy jechac na kontynent po auto i mamy zwiazanych z tym pare pytan;
-czy sa jakies problemy ze sciagnieciem auta z Hiszpanii,chodzi mi o to, czy musze miec jakies specjalne zezwolenie
-czy moze potem sa jakies problemy z zarejestrowaniem
-czy moze ktos podac armatorow ,bo znalezlismy tylko jednego.
dzieki za odpowiedz :)

Awatar użytkownika
patmos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 294
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 22:06
Lokalizacja: Los Menores/Adeje/TFS
Kontaktowanie:

Post autor: patmos » sob, 23 lut 2008, 22:01

Nie wiem czy to się opłaca - koszt przelotu na kontynent to jakieś 150 euro za osobe + prom w drugą stronę to jakies 500-600 euro za dwie osoby z autem lub więcej w zależności czy ma się tarjeta de residencia. Do tego jakieś koszty dotarcia z Cadiz do miejsca gdzie te samochody ewentualnie sprzedaja. Warte przemyślenia

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Post autor: 100%_cojones » ndz, 24 lut 2008, 01:52

czy sie oplaca czy nie - najlepiej zerknąć na http://www.coches.net na ceny samochodów z kontynentu, a potem popatrzeć na segundamano.es jak to z cenami na kanarach :) przy droższych samochodach - koszt lotu i promu, hotelu i przetestowania samochodu w aso na kontynencie, naprawdę nie ma znaczenia :) oczywiscie nie twierdzę, ze na kanarach nie da się znaleść perełki w dobrej cenie, ale... :)

edit: no i zreszta najlepiej tak zrobić :) posprawdzać ceny i przeliczyć... no i tez zalezy po co komu ten samochód i jaki :) jezeli ma to być narzędzie do przemieszczania się z pracy i do pracy, to jaknajbardziej, 2000E i mozna jakiegoś seacika ciekawego wyhaczyć na kanarach :) ale jak ktoś chce sobie podarować odrobinę luksusu, to na kanarach za lepsze samochody żądają oczu z głowy nieomal :)
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

STYRO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 174
Rejestracja: pt, 5 sty 2007, 17:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: STYRO » ndz, 24 lut 2008, 10:44

Ja mam do sprzedania Seata Ibize 1.4 z 1996 za 1700 euro.
Pozdrawiam
STYRO

goslawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 11:51

Post autor: goslawa » ndz, 24 lut 2008, 22:03

bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Gosia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: pn, 17 gru 2007, 21:04
Lokalizacja: Valle S. Lorenzo ,Tenerife

Post autor: Gosia » wt, 26 lut 2008, 23:42

Jedna rada -prosze pamietac ,ze kupujac samochod z drugiej reki ,warto zapytac o gwarancje .Oficjalni posrednicy zobowiazani sa do jednorocznej gwarancji (i zwykle sie z tego wywiazuja),natomiast "sprzedawca z ulicy" ,wedlug prawa,ponosi odpowiedzialnosc za usterki (ustawowo objete gwarancja) przez 6 miesiecy (i prawie nigdy o tym nie informuje kupujacego ,bo po prostu NIE INTERESUJE GO ,ZEBY NABYWCA O TYM WIEDZIAL).Swoja droga ,osobiscie zdecydowalabym sie na zakup auta na miejscu ,po co dodatkowe koszta? Pozdrawiam.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość