Nowa rodzinka na Teneryfie :)

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Kacper
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz, 1 gru 2019, 15:59

Nowa rodzinka na Teneryfie :)

Post autor: Kacper » pn, 2 gru 2019, 14:44

Witam wszystkich forumowiczów! :)
Mam na imię Kacper i wraz z cała moją rodzinką chcemy przez przynajmniej 12 miesięcy zamieszkać na Teneryfie. Czas pokaże czy na dłużej. Zależy czy my z żoną zaadaptujemy się do tutejszego stylu życia. Mam nadzieje, że tak - bo ten polski mam wrażenie przyprawi mnie o zawał przed czterdziestką ;)
Zanim zdecydowałem się założyć nowy temat trochę przestudiowałem forum ale kilka pytań, które mnie nurtują albo jest już przedawnionych albo nigdy nie padło :)
Zaznaczam, że przyjeżdżam nie w celach zarobkowych bo prowadzę działalność w PL. Chcemy osiedlić się na południu, im bliżej El Médano tym lepiej. Szukamy umeblowanego lokum w dobrym standardzie, przynajmniej dwie sypialnie.

Moje pytania na początek:

1. Najem długoterminowy - czy płacąc z góry za kilka miesięcy ktoś będzie chciał ode mnie dokumenty poświadczające zarobki w PL? Słyszałem, że nie..
2. Szukam nieruchomości na lokalnych portalach ale jest tego zadziwiająco mało. Ktoś polecił mi żeby uderzyć do „spółdzielni” i tam pytać. Ktoś mógłby rozwinąć myśl o co chodzi i gdzie szukać tych spółdzielni?
3. Transport samochodu - czy istnieje inny prom na Teneryfę niż ten z Huelvy? Może jakiś pływa z Holandii lub Niemiec?
4. Przedszkole dla dzieciaków (5 i 3 latka). Są jakieś prywatne na południu wyspy? Fajnie żeby dzieciaki przez ten rok uczyły się języka, chłoną jak gąbka :)
5. Pisałem, że zarobkowo nie przyjeżdżam - ale oprócz działaności która przynosi mi dochód - posiadam możliwe najwyższe uprawnienia pilota „dronów” (posiadam licencje Urzędu Lotnictwa Cywilnego honorowaną w krajach UE), włącznie ze zdjęciami do mapek geo i robienia modeli 3D budynków, mostów i innych podobnych. Posiadam oczywiście też swój sprzęt - w pełni profesjonalny. Myślicie, że na Teneryfie - czy w ogóle na kanarach jest zapotrzebowanie na takie usługi? Bo nie wiem czy jest sens taszczyć ze sobą quadrokoptera :)

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości