Przyjazd autem z przyczepą

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Przyjazd autem z przyczepą

Post autor: Herkules » śr, 24 sty 2018, 08:35

Wylatuje dziś z tąd...
Ale na kwiecień myśle o przyjeździe autem z przyczepą lub busem( mam 7 osobowy z tyłem 2.7 m wys 190) przerobionym ( planuje) na kampera .
I zostawić na wyspie .istnieją zagrożenia różne typu :
Ściągnięcie przez policję
Zamieszkanie przez buszmenów
Dewastacja
I przylatywać kilka razy w roku.
Przyczyczepa i auto zostały by do ich śmierci... Tak myśle.a kamper wiecej warty byłby niż one więc szkoda
Po co? Dla frajdy ale bardziej dla oszczędności i nie patrzenie czy znajdę lokum w danym czasie i rozsądnej cenie.
A za każdym razem jak loty kupię to znaleźć lokum jest ostatnio coraz średnio.
Teraz za tydzień 350 euro mam norę niedaleko las galletas... A tam jest dużo "na dziko" przyczep i namiotów .
Więc dlaczego nie ja?szczególnie że troszkę życiowy buszmen ze mnie jest.

Prosze o komentarze i rady, ale to i to konstruktywne ....
Pozdr

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: Przyjazd autem z przyczepą

Post autor: hene » pn, 27 sie 2018, 19:01

Czesc, moze troche pozna odpowiedz, ale moze pomoze Tobie (albo komus innemu?). Spora czesc mojego zycia na wyspach, po za typowymi tyraniem i innymi obowiazkami, to "kamperowanie" na rozne sposoby...
Moje przerobione na sypialniowoz Berlingo zdazylo w miedzyczasie byc na wszystkich wyspach wielokrotnie, wiec odpowiadam co nastepuje:)

Zeby bezproblemowo parkowac pojazd (czy to kampera czy przyczepe) na publicznej ulicy, pojazd musialby zostac przepisowo przerejestrowany i miec wazny przeglad i oplaty (wedle przepisow UE przerejestrowanie powinno nastapic najpozniej po 6 miesiacach od daty wjazdu). Zaleznie od twojego statusu w ES w gre wchodzi mienie przesiedlencze, albo import.

Ale nawet wtedy, zalatwiajac w/w formalnosci, pozostawiona bez nadzoru raczej na pewno padnie ofiara buszmenow, i zostanie rozkradziona. Dzieje sie tak nawet na oficjalnych miejscach przeznaczonych na campingi (te niestrzezone!). Po za sezonem buszmeni wybijaja szyby w pozostawionych przyczepach i kradna co popadnie. Do tego jesli to przyczepa, jakos trzeba ja zaholowac od czasu do czasu na przeglad....

Wiec pozostawienie pojazdu na polskich numerach na drodze publicznej az do czasu az sie zrosnie z asfaltem raczej nie wchodzi w rachube (buszmeni, policja, etc.).

Najsensowniejsze (i chyba jedyne opcje):

- pozostawienie pojazdu na jakims campingu oplacajac "parking" nie parcele - camping nie jest droga publiczna, wiec w/w odpada. Gdzieniegdzie da sie dogadac co do ceny, tym bardziej ze wielu przyjezdnych z Europy kontynentalnej tak robi (glownie Niemcy)

- pozostawienie pojazdu na czyms w rodzaju "przechowalni" przyczep/kamperow. Tam bedzie zdecydowanie taniej niz na campingu.

pozdro
...

Dady
Bywalec
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt, 18 sty 2013, 15:36
Lokalizacja: Teneryfa/Polska
Kontaktowanie:

Re: Przyjazd autem z przyczepą

Post autor: Dady » pt, 19 paź 2018, 23:20

:)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości