Szkoła podstawowa w Costa Adeje

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
MONIA9Z
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw, 23 lis 2017, 00:01

Szkoła podstawowa w Costa Adeje

Post autor: MONIA9Z » czw, 23 lis 2017, 00:25

Bardzo proszę o pomoc w wyborze szkoły dla mojej dziewięcioletniej córki .W sierpniu 2018 przeprowadzam się z rodziną na Teneryfę. Chcemy osiedlić się w Costa Adeje, może w Los Cristianos czy Las Americas - jeszcze nie zdecydowaliśmy. Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś szkołę podstawową w tym rejonie. Znalazłam trochę informacji na tym forum dotyczących szkól, ale są one nieco przestarzałę, tzn.być może nadal są aktualne, ale nie jestem tego pewna. Dlatego proszę o "najświeższe" informacje.Konkretnie chodzi mi o nazwę szkoły i umotywowanie dlaczego warto zapisać do niej dziecko oraz listę dokumentów potrzebnych do zapisania jej do szkoły.No i kiedy najpóźniej musielibyśmy zapisać córkę.Z moich informacji wynika, że potrzeby nam będzie akt urodzenia dziecka,świadectwo ukończenia szkoły w Polsce i karta szczepień oraz ich tłumaczenia na hiszpański. Wyczytałam gdzieś, że mile widziana jest opinia wychowawcy klasy o dziecku.Jeśli się mylę proszę o korektę.Planujemy wybrać się z mężem na Teneryfę w czerwcu i wtedy spróbujemy zapisać córkę do szkoły.Boimy się,że jak przeprowadzimy się w sierpniu to będzie za późno, żeby ją zapisać do szkoły, którą wybierzemy i zostanie zapisana tam gdzie będzie miejsce.Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

RoburW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 19 kwie 2015, 16:12

Re: Szkoła podstawowa w Costa Adeje

Post autor: RoburW » śr, 10 sty 2018, 19:40

Nie wiem czy ktoś odpowiedział, więc powiem że zapisać można zawsze do szkoły. Termin na zapisy do comedor(jedzenie) i autobus najlepiej w kwietniu. Do 21 chyba. Nie pamiętam. Można sprawdzać na stronie szkoły. O do potrzebnych dokumentów to dowody dzieci, ubezpieczenie, zdjęcia, i to co napisałaś. Opini nikt nie potrzebował. Ważne jest empodranamiento - zameldowanie. Jeżeli nie wysyłasz do prywatnej szkoły - jest taka w Costa Adeje (Wingate) to liczy się miejsce zamieszkania - rejonizacja.
Generalnie nic nie mogę powiedzieć o szkołach podstawowych tam. W Adeje i tak spotykają się wszyscy starsi niż 12 lat.
Keśli coś więcej potrzebujesz to napisz.
Pozdrawiam szczęścia w Kanarkowie

PaniGoska
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn, 15 sty 2018, 07:21

Re: Szkoła podstawowa w Costa Adeje

Post autor: PaniGoska » wt, 16 sty 2018, 13:07

mam jeszcze pytanie dodatkowe,
szkoła wykłada tylko po hiszpańsku czy też po angielsku?
mój syn chodzi do 3 klasy w Polsce, uczy się angielskiego a od września też prowadzam go na hiszpański, żeby znał podstawy i nie czuł się żle wśród nowych kolegów.
piszesz także o dokumencie zameldowania - ja dopiero planuję polecieć i poszukac odpowiedniego domu, nie będę od raz miała tego kwitka,
sądzisz, że dostarczenie go w sierpniu będzie ok, czy lepiej się pośpieszyć?
pozdrawiam

Jagha
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pn, 13 lis 2017, 10:16
Kontaktowanie:

Re: Szkoła podstawowa w Costa Adeje

Post autor: Jagha » czw, 30 sie 2018, 12:41

Z tego co wiem to też sa klasy miedzynarodowe, ale moze to nie ta szkoła? Cos takiego obilo mi sie o uszy :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości