Higienistka stomatologiczna

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Wozniak
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn, 21 sie 2017, 16:36

Higienistka stomatologiczna

Post autor: Wozniak » pn, 21 sie 2017, 16:57

Witam serdecznie. Jestem dyplomowana higienistka stomatologiczna w Polsce. Ciężko znaleźć mi jakiekolwiek informacje na temat takiego zawodu w Hiszpanii, konkretnie na Teneryfie. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc i coś na ten temat opowiedzieć. Czy istnieje tutaj pomoc stomatologiczna, nawet i własna działalność jako Higienistka stomatologiczna ? Czy ciężko o pracę w takim zawodzie? Bardzo dziękuję za informacje. Pozdrawiam

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Higienistka stomatologiczna

Post autor: robmarkro » wt, 22 sie 2017, 08:58

mam znajomych, ktory pracuja w panstwowej sluzbie zdrowia Instituto Canario de Salud. Tu jest inna struktura niz w Polsce. Aby pracowac nalezy zglosic sie do naboru , ktory jest organizowany za na 2-3 lata. O wyborze pracownika decyduja punkty. Rzecz jasna najwiecej punktow maja osoby, ktore maja odpowiednie wyksztalcenie. Dyplomy z Polskie trzeba homologowac. W panstwowej sluzbie zdrowia pracuja sprzataczki, salowe salowi (zupelnie inne stanowisko niz w Polsce , takie mini pielegniarstwo ale bez robienia zastrzykow ), pomonicnicy pielegniarzy i pielegniarze. Wejdz na strone Instituto Canario de Salud aby dowiedziec sie wiecej.

Awatar użytkownika
mibalin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz, 6 lut 2011, 12:46

Re: Higienistka stomatologiczna

Post autor: mibalin » wt, 22 sie 2017, 22:40

Cześć. Pierwsze co musisz zrobić to zorientować sie czy możesz homologowac swój dyplom w ministerstwie pracy albo ministerstwo nauki i Edukacji. Nie wspomnę o rezydencji. Tez będziesz potrzebować.
"Każdy ma prawo marzyć inaczej."

Wozniak
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn, 21 sie 2017, 16:36

Re: Higienistka stomatologiczna

Post autor: Wozniak » śr, 23 sie 2017, 20:24

Bardzo dziękuję za informacje

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości