Problem! Transport auta Z Teneryfy do Polski

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
alexbrown
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob, 1 kwie 2017, 10:22

Problem! Transport auta Z Teneryfy do Polski

Post autor: alexbrown » ndz, 2 kwie 2017, 15:34

Cześć,
znalazłam na Teneryfie wymarzone auto w okazyjnej cenie, i zastanawiam się jak wygląda transport go do Polski.
Myślałam, żeby załadować go na prom gdzieś w La Palma i żeby dopłynął tak do Kadyksu, stamtąd je odbiorę i dojadę do Madrytu gdzie zapakuję na lawetę. Możecie polecić jakieś firmy? Macie jakieś alternatywne pomysły? Orientuje się ktoś może jak to wygląda cenowo?
Za wszelkie informację będę wdzięczna, sprawdzałam kilka stron z promami jednak ich oferty nie były zbyt przekonujące (60h promem za 3000 zł...).
Pozdrawiam,
przepraszam jeśli taki temat już się kiedyś gdzieś pojawił, szukałam i nie znalazłam.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Problem! Transport auta Z Teneryfy do Polski

Post autor: camilozeta » ndz, 2 kwie 2017, 16:37

Hej

Jechac nim? Prom z Teneryfy czy Gran Canarii jest duzo tanszy i jakies dwie doby plynie. Tylko chyba trzeba by tymczasowe blachy z Polski zalatwic.

Plywa Armas i Transmediterranea.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Problem! Transport auta Z Teneryfy do Polski

Post autor: robmarkro » pn, 3 kwie 2017, 09:21

tez mysle, ze trzeba nim pojechac a nie zadne lawety.

alexbrown
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob, 1 kwie 2017, 10:22

Re: Problem! Transport auta Z Teneryfy do Polski

Post autor: alexbrown » pn, 3 kwie 2017, 12:27

Dzięki za podrzucenie tych firm, znalazłam prom na dwie osoby za 1700 zł z autem i chyba nie ma co liczyć na nic tańszego?
3200km zabytkowym autem to nie jest dobry pomysł. Nie chodziło mi jak się nim dostać z Hiszpani do Polski tylko jak się nim dostać z Teneryfy na kontynent. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, firmy które by się tego podjęły?

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Problem! Transport auta Z Teneryfy do Polski

Post autor: camilozeta » pn, 3 kwie 2017, 12:44

Aha, teraz piszesz jaśniej, nie wiedziałem że to zabytkowe auto :) Myślę że nie znajdziesz taniej. To jedynie pozostaje się dogadać żeby ktoś na lawecie przewiózł z promu do Polski jak boicie się nim jechać. Poszukaj w googlu laweciarza który podjedzie po Was i z głowy.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Problem! Transport auta Z Teneryfy do Polski

Post autor: tatko » pn, 3 kwie 2017, 17:04

380-450euro to norma wprawdzie myśmy byli we trzy osoby ale tyle wychodzi bez zniżki. Możesz zrobić empadronamiento jak pomieszkujesz na teneryfie i wziąć zniżki.
A co to za coche? bo mnie skręca z ciekawości? Land cruiser stary(w polsce nie do dostania) to było moje marzenie ale niestety spraktyczniałem
pozdro i fajnej przygody z autem

alexbrown
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob, 1 kwie 2017, 10:22

Re: Problem! Transport auta Z Teneryfy do Polski

Post autor: alexbrown » pn, 3 kwie 2017, 18:41

Stary mercedes sec coupe :) Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedź, możecie powiedzieć więcej o tych zniżkach? :)

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Problem! Transport auta Z Teneryfy do Polski

Post autor: Herkules » wt, 4 kwie 2017, 07:57

Super auto
Ja mam 126 88'
Też robi wrażenie ale inna klasa już

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Problem! Transport auta Z Teneryfy do Polski

Post autor: robmarkro » wt, 4 kwie 2017, 13:48

kazdy kto jest zameldowany na kanarach ma 50 % znizki na transport miedzy wyspami i do kontynentalnej hiszpanii. nie wystarczy miec zameldowanie. trzeba certificado de residencia. znizka jest dla rezydentow. Zreszta zapytaj sie Tatko. On jest tu specem od wyrywania z gardla tubylcom tego co sie nalezy Polakom

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości