Wyrobienie hiszpańskiego prawa jazdy

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
rafraw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn, 20 cze 2016, 19:08

Wyrobienie hiszpańskiego prawa jazdy

Post autor: rafraw » czw, 2 mar 2017, 13:27

Cześć :)
czy ktoś może wyrabiał ostatnio prawo jazdy (w Santa Cruz) ? Coś może się zmieniło w procedurze? Nie znalazłem na forum bardziej aktualnego wątku niż z przed kilku lat.
Muszę wyrobić tutaj nowe ponieważ polskie zostało skradzione wraz z dowodem. Jedyny dokument jaki mam to paszport. Czy to nie będzie problem?
Jak długo trzeba czekać na odbiór dokumentu?

Pozdrawiam :wink:

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Wyrobienie hiszpańskiego prawa jazdy

Post autor: robmarkro » pn, 6 mar 2017, 10:25

zeby dostac hiszpanskie prawo musialem przedstawic polskie. Zrobili kopie i wyslali do Polski pismo z prosba o autoryzacje. Po 3 miesiacach wyrobili mi hiszpanskie prawo i polskie musialem im oddac. Ale ty nie masz polskiego prawa jazdy wiec sprawa jest zupelnie inna bo nie mozesz im w traffico zaprezentowac polskiego prawa jazdy

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Wyrobienie hiszpańskiego prawa jazdy

Post autor: robmarkro » pn, 6 mar 2017, 10:27

musisz na pewno zglosic kradziez dowodu i prawa na policje i miec numer zgloszenia

rafraw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn, 20 cze 2016, 19:08

Re: Wyrobienie hiszpańskiego prawa jazdy

Post autor: rafraw » wt, 7 mar 2017, 09:56

3 miesiące to bardzo długo. Miałem nadzieję, że mają to bardziej zautomatyzowane i max do 2 tyg się czeka. Sprawę zgłosiłem na policji. Mieli zadzwonić do tygodnia po zarejestrowaniu zdarzenia ale nie doczekałem się telefonu :(

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Wyrobienie hiszpańskiego prawa jazdy

Post autor: robmarkro » czw, 9 mar 2017, 14:57

gdy sprawe zglosiles na policji powinni ci dac numero de denuncia ? czyli numer sprawy

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Wyrobienie hiszpańskiego prawa jazdy

Post autor: robmarkro » czw, 9 mar 2017, 15:00

jeszcze jedno. polskie prawo jazdy mozna wymienic na hiszpanskie jezeli jest sie rezydentem minimum 3 miesiace. ale caly czas dochodzi problem ze ty nie masz polskiego prawka wiec niczego nie mozesz zaprezentowac w traffico. Zebys chociaz mial fotokopie albo numer prawa jazdy. Boje sie ze musisz wrocic do wydzialu komunikacji w Polsce i wyrobic nowe polskie prawo

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości