Przybywam na Teneryfke!

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Balbinka1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn, 28 lis 2016, 17:16

Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Balbinka1 » pn, 28 lis 2016, 22:15

Tak jak pisalam w poscie powitalnym wpadam na 7 dni urlopu czyli przenosze sie z jednej wyspy na druga, ale bardziej sloneczna. No i mam pytania, a w zasadzie prosby o pomoc, a mianowicie:
1. Czy znacie jakies lokalne wypozyczalnie samochodow (20-27.12.16), ktore nie maja wygorowanych cen. Grzebie w internecie juz dwa dni no i nic przyzwoitego cenowo nie znajduje. Mnie wystarczy sprawne kilkuletni autko, nie musze jezdzic nowka sztuka niesmigana... To juz przerabialam i dusze na ramieniu mialam, bo sobie zaklepali 650.00 euro depozytu w kraju, w ktorym o kulturze jazdy nie ma co mowic... Autko ze zniesieniem udzialu wlasnego oczywiscie. Nie miaiam nigdy zadnej stluczki czy czegokolwiek w ciagu 30 lat czynnego kierowania samochodami, ale licho nie spic. MOzecie cos podpowiedziec?
2. Czy plywa jeszcze Nostromo? Czy warto o tej porze roku?
3. Co warto zaplanowac na ten pobyt? (czekam na informacje czy uda mi sie dostac na szczyt Teidy... bo to gwozdz kazdego programu...)
4. Z pewnoscia znacie jakies lokalne ciekawe miejsca, ktore nie sa opisywane w przewodnikach a maja urok lub sa bardzo ciekawe.
Nie naleze do osob zalegajacych na plazach czy basenach wiec musze byc w ruchu, zwiedzac, odkrywac, podziwiac. A odpoczywac to bede po urlopie w domu z kotem przy kominku... :)

Balbinka1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn, 28 lis 2016, 17:16

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Balbinka1 » wt, 29 lis 2016, 12:37

Auteczko juz zarezerwowane!
Pomozcie mi prosze ustalic 'plan pobytu'. Poprzednim razem zwiedzilam piramidy, bylam na Teidzie i w okolicach, Siam i Loro parki, prawie dojechalam do Masca, zaliczalam plaze Saharyjska i czarna podobno lecznicza i wszystkie pomniejsze po drodze... Vilaflor, Los Gigantes. Czyli tzw wszystkie sztandarowe atrakcje.
Teraz mam w planach: Siam Park, Teide, Drago (bede mieszkac tuz tuz obok), Garachio, lasy tropikalne (ale nie wiem jeszcze jak tam dojechac), Giganty od strony morza czyli stateczkiem po oceanie. Slyszalam, ze gdzis na jakims targu mozna kupic super dzemy z kaktusow. Degustacje win itp...
Co polecilibyscie nam jeszcze na czynny wypoczynek?
Gdzie jest ogrod z malpkami?
Warta obejrzenia architektura?
Miejsca piekne a nie zadeptane przez turystyczna stonke ;) ?

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: camilozeta » wt, 29 lis 2016, 21:38

Jeśli chodzi o wypożyczalnie to tak własnie robią, albo wciskają pełne ubezpieczenie ekstra płatne, albo robią depozyt. Najlepsza wypożyczalnia która tego nie robi to Cicar, jest na wszystkich wyspach i jest to kanaryjska firma.

Co do atrakcji turystycznech to nie pomogę, bo znam bardziej Gran Canarię niż Teneryfę.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Dzidek » śr, 30 lis 2016, 09:05

Witam
Autoreisen też dobry i tani....;D
Tropikalny las to góry Anaga,dojedziesz od strony Santa Cruz wjazd przed plażą Teresitas w lewo.Małpki przy autopiście po lewj stronie w kierunku el Medano (od strony Christianos).Do siam najlepiej z rana i w piatek ,sobote,niedziele....najmniej ludzi ;D ;D .Bardzo fajne trasy w boczne uliczki w strone oceanu z kierunku Medano do stolicy .Turystów nie ma wszędzie gdzie wjedziesz na ślepo ;D ;D
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Marqs » śr, 30 lis 2016, 20:11

Sie macie, ja z kolei z uporem maniaka polecam wszystkim Carmen Mota flamenco show w Playa de Las Americas. Byliśmy na Evolution w 2014, Malizii w 2015 i ostatnio na Antologii. Dwie godziny czegoś niesamowitego i mówię to jako człowiek który nie znosi tańca, dancingów etc.
Jeżeli kupisz bilet na czwartek wieczór i podasz nazwę najbliższego hotelu, to darmowy bus odbiera spod hotelu o umówionej godzinie,a po wszystkim rozwozi. Zaoszczędzone kilkadziesiąt euro na taxi przeznacz na bilet VIP-owski po 53 euro/os (normalny 48 euro)i masz wtedy miejsce w rzędach 1-8.
Reklamacji za to polecenie nie miałem. Jeżeli już to podziękowania.
Autko już masz, więc temat nieaktualny. Przy robieniu zakupów zwróć uwagę, aby logo powszechnej sieci marketów nie miało dopisku express. Są to lokalizacje w kurortach przeznaczone dla turystów. Ceny wielu artykułów są dużo większe od cen w marketach bez tego dopisku.
Życzę udanego pobytu

Balbinka1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn, 28 lis 2016, 17:16

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Balbinka1 » czw, 8 gru 2016, 13:17

Witam,
wielkie dzieki za podpowiedzi - wrzucam na 'long liste' zwiedzania. Z autkiem to nam sie troche kiepsci, bo na stronie bylo super a jak oplacilam to sie okazalo, ze to nie jest 'pelny bak' tylko depozyt i za drugiego kierowce zycza sobie dodatkowe prawie 100 euro, wiec zaczynam poszukiwania znowu, bo moge bezbolesnie dla kieszeni zrezygnowac z rezerwacji...

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Marqs » czw, 8 gru 2016, 16:56

Balbinko, napisz do mnie "prywatną wiadomość" to Ci odpowiem jak i gdzie z samochodem. Na otwartym Forum nie powinno się robić reklamy i Camilo wytnie mój post. Ja mam na Teneryfie Ibizę w dieslu lub Clio ew.Mazdę za 190 EURO/tydzień. Bez kaucji i blokad na karcie - gotówka przy podpisaniu umowy, z pełnym ubezpieczeniem (bez udziału własnego), 3/4 baku paliwa,podstawione na lotnisko i oddawane na lotnisku TFS. Też to trwało zanim trafiłem na taką wypożyczalnię. Miłego urlopu

Balbinka1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn, 28 lis 2016, 17:16

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Balbinka1 » sob, 10 gru 2016, 19:20

Uprzejmie donosze, ze:
1. autko wymienione dzieki marqus'owi
2. bilety na flamenco zarezerwowane
3. siam park w planach
4. teida ze wzgledu na pogode raczej odpada podobno szczyt jest oblodzony
5. polecono nam wycieczke statkiem pirackim i pewnie ja wykupimy w polskim biurze podrozy (wspieramy nasze) :)
6. myslimy tzn ja mysle (czyli przewodnik stada) o wypadzie na La Gomere i pytanie autobusem czy jeep'em?

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Dzidek » sob, 10 gru 2016, 20:45

Witka
Tak na marginesie znajomi teraz w autoreisen wynajęli auto za 9 euro na dzien bez ukrytych oplat.kaucji i paliwa zwrot ile dostali...2015 rok seat ibiza...
Pozdro
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Marqs » ndz, 11 gru 2016, 17:24

Balbinko, wyluzuj
Przyjeżdżasz na siedem dni. Niech to będzie zwiedzanie z odrobiną lenistwa. Jak masz auto do dyspozycji na cały pobyt to rusz przed siebie. Teide na górze z pewnością oblodzony ale to jest na 3500 m npm. Wycieczka do kaldery wulkanu ( Canadas) - to przejazd po wulkanem jest na 2500 m npm a widoki ......
Możesz zjechać na północ i po drodze na La Orotawę zaczepić o kultowy bar La Curva. Kultowy, bo Kazik z Kultu wykorzystał jego zdjęcie jako okładkę swojej płyty. Wrócić przez Santa Cruz po drodze zwiedzając okolicę (na wschód od stolicy).
La Gomera z polskim przewodnikiem jest w środy (autobus) i pierwszy raz polecam Wam tę opcję. Drugim razem pojedziecie jeepem lub autobusem do San Sebastian ( połowa wycieczki -przejazd autobusem i prom-za 35 euro i tak jest tańsza niż własny dojazd Fredem bez zniżki dla tubylców).
Wygrzejcie kości na czarnym piasku Playa La Arena i zostawcie sobie zajęcia na kolejne pobyty.
W niedzielę w Las Chafiras jest potężny "flea market" i warto tam zaglądnąć.
Też jesteśmy 50+ i stopniowo realizujemy plan poznania wyspy. Przekazujemy tylko sprawdzone przez nas lokalizacje i wydarzenia, a inspirację czerpiemy pytając dobrych ludzi, których na wyspie i na Forum jest dużo.
Bawcie się dobrze

Balbinka1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn, 28 lis 2016, 17:16

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Balbinka1 » wt, 13 gru 2016, 19:44

Zaczynama niepoprawnie czyli od: A wiec wszystko do gory nogami - ja chyba nigdy sie nie wylecze z drazenia i zmieniania. Tym razem zmienilam hotel to juz nie Icod dela Vinos a na poludniu niedaleko Adeje - Plaja Payso. Jak zaczelam nieopatrznie szukac informacji o hotelu, ktory zarezerwowalam to wlos zaczal mi sie jezyc na glowie: a to zimno, brudno, ciemno, bez balkonu, niby jacuzzi jest ale basenu to juz nie ma no i najgorsze usytuowanie tego hotelu w samym rozwidleniu dwoch ruchliwych drog. No to ja bardzo dziekuje. Przy Marszalkowskiej to ja mieszkalam 40 lat, na urlopie nie musze... No to sobie zamienilam luksus w Icod na malenki apartamencik z widokiem na morze, balkonikiem i basenikiem. Mam nadzieje, ze nie wpadne na kolejne pomysly zmian. :)
Marqus - z wyluzowaniem u mnie to raczej trudno, bo ja jestem nienasycona zwiedzania, a na plazy lezec dluzej niz 15 minut nie potrafie, bo mnie nosi... Caly rok siedzie i dziubie w komputerze, bo na urlopie chcialbym troche 'polatac'. A czy sa szanse, aby ten pchli targ byl czynny 25 grudnia? Ja jestem entuzjastka takich miejsc...

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Marqs » wt, 13 gru 2016, 22:07

Cześć, jestem nowy na Forum i nie spodziewałem się, że będę tak często coś pisał. Twoje Plaja Payso to zapewne Playa Paraiso - moje magiczne miejsce skąd zacząłem przygodę z Teneryfą. Z pewnością lepsze od północnej Teneryfy o tej porze roku.Teraz jeszcze fajniejsze, bo w październiku otworzyli Hard Rock Hotel vis a vis Roca Nivaria Hotel i jest się gdzie zabawić pełną gębą. Dobre połączenia TITSą z Playa de La America i Los Cristianos. I Tylko 2 km do autostrady.
Dobra, nosi Cię (Was)to w porcie Los Gigantes są katamarany, gdzie możecie (najlepiej rejs z lunchem) podpłynąć pod klif w okolicach pirackiej wioski Masca (szczegóły w biurze o którym Ci pisałem mailem). W Los Gigantes jest problem z parkowaniem więc wjedź autem za szlaban do portu, gdzie zapłacisz za postój ok.6 EURO ale masz święty spokój, blisko i nikt Was nie zholuje za nieprzepisowe parkowanie. Broń Boże nie rozmawiaj w czasie jazdy przez telefon, bo ta przyjemność może Cię kosztować 400 Euro. Lubicie ryzyko to lot paralotnią lub helikopterem. Ja ze względu na wagę ca 95 kg wybrałem helikopter.Cóż jeszcze mogę Wam podpowiedzieć ???
Niedaleko mnie jest kilka pięknych miejsc ( plenery Wina Truskawkowego, klimaty Stasiuka, miasteczka galicyjskie, Andyego Warhola), ale to Polska i Słowacja. Na wyspę jadę początkiem lutego i teraz planuję eksplorację wschodniego jej końca.
Mimo, że jesteśmy posiadaczami fajnego apartamentu pod klifami, to nasze zajęcia zawodowe nie pozwalają na stały tam pobyt. Ale robimy wszystko aby ten stan zmienić i zamieszkać na stałe pod Koroną Miłościwie Nam Panującego Króla Juana Carlosa. O każdej ciekawej rzeczy wartej zobaczenia mogę Was informować prywatną wiadomością. Chyba, że nie trafiam w Wasze gusta ...to się wyłączam.
Do usłyszenia ......ups do poczytania

Balbinka1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn, 28 lis 2016, 17:16

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Balbinka1 » sob, 17 gru 2016, 23:03

Marqus, bedziemy wlasnie mieszkac na przeciwko Hard Rock Hotel :) Nie wiem co z naszych planow wyjdzie, bo moja polowka zaczyna 'umierac na katar', a to sa niestety nasze zielono-wyspiarskie klimaty - najszybciej lapie sie tu artretyzm... :) Juz slysze jeki, ze w ramach relaksu to on bedzie tylko ogladal autostrady... Z podrozy statkiem lub katamaranem to chyba bede zmuszona zrezygnowac i przelozyc na nastepny raz. Musze teraz opracowac plan awaryjny czyli 'Chory mezczyzna na urlopie!', bo opcji pozostania w domu nie przewiduje.
Marqus skoro macie apartamentcik w ladnym miejscu i on tam sobie stoi taki samotny i pusty, to ten stan rzeczy nalezy niezwolocznie zmienic i jesli nie bedziecie mieli nic przeciko to przy nastepnym wypadzie urlopowym usmiechniemy sie do Was szeroko. :)

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Marqs » ndz, 18 gru 2016, 19:44

Twój chory mężczyzna zdąży wyzdrowieć zanim rozpakujecie walizki. To jest jeden z powodów dlaczego wybraliśmy Teneryfę.
Po 50-tce co roku zacząłem mieć problemy z zatokami od grudnia do marca.Nie rezygnuj z niczego. Dacie radę. Co do przyszłego roku, nie ma problemu. Będziemy w kontakcie.Póki co ,to Wesołych Świąt.

Herkules
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: sob, 19 gru 2015, 17:03

Re: Przybywam na Teneryfke!

Post autor: Herkules » ndz, 18 gru 2016, 20:17

Po wakacjach pierwszych na teneryfie przestałem miec ciagle zapalenia zatok
Ale specjalnie nurkowalem do góry nogami zalewając zatoki
Potem pół dnia lała sie woda z nosa
Ale ulga
I ten klimat jest najlepszy na ziemi... Wg mnie nie ma lepszego

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości