Nowi na Teneryfie

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
rafraw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn, 20 cze 2016, 19:08

Nowi na Teneryfie

Post autor: rafraw » śr, 22 cze 2016, 00:52

Witam wszystkich!

Wraz z dziewczyną zamierzamy przeprowadzkę na Teneryfę w przyszłym miesiącu. Jest to moje wymarzone miejsce i od wielu lat regularnie je odwiedzam. Na miejscu zamierzamy otwarcie własnego mini-biznesu . Chcąc się rozreklamować, mamy zamiar wydrukowanie ulotek i dogadanie się z osobami pośredniczącymi w sprzedaży biletów na różnego rodzaje atrakcje .
Niestety mamy problem z poszukiwaniem mieszkania. Na 40 ofert, na które odpowiedzieliśmy (szukaliśmy na: http://www.fotocasa.es/en/ i http://www.idealista.com/ ) odezwały się tylko 3 osoby, z czego jedna prosiła o wpłatę depozytu już teraz, druga osoba powiedziała że nie aktualne, a trzecia ze oferta najmu tylko na wakacje.

1) Gdzie szukać mieszkania? Byłem na wyspach już wiele razy i nigdy mi się nie rzuciły w oczy ogłoszenia w oknach. Interesuje nas Costa Adeje, jak najbliżej Playa de las Americas / Los Christianos i okolice Puerto Colon też nam pasują. Jeżeli nie te miejsca, bo jak wiadomo są oblegane przez turystów, więc wiadomo może być ciężko, to Las Galletas, jak najbliżej portu.
2) Jakie dokumenty będą nam potrzebne do:
a. Wynajmu mieszkania
b. wyrobienia numeru NIE
c. założenia konta w banku
3) Czy bez żadnych oficjalnych "hiszpańskich" zarobków będziemy w stanie wszystko bez problemu załatwić?
4) Potrzebujemy też wynająć samochód z hakiem holowniczym, czy orientuje się ktoś gdzie można to zrobić?
5) Nie znamy hiszpańskiego, czy biegły angielski nam pomoże w załatwianiu spraw urzędowych?

Pozdrawiam! I dziękuje wszystkim za odpowiedzi! :)

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Nowi na Teneryfie

Post autor: Dzidek » śr, 22 cze 2016, 18:25

Witam

odpowiadam po kolei
1) Bedzieciężko ale nie niemożliwe,w okolicach las Galletas najłatwiej,w ogóle duzo ludzi pozjeżdżało na TF i od roku duży popyt na wynajem.Szukaj na mil anuncios.com w agencjach lub z ulicy na miejscu zaczniesz dostrzegać.
2)
a) Do wynajęcia N.I.E,dowód,żądają często zarobków w agencji 1 razowa opłata nie więcej niż czynsz,słyszałem o 6 krotnych kaucjach,sam osobiście nic takiego nie miałem.
b) Dowód i miejsce zamieszkania(adres),w los Christianos na Policia Local,opłata w banku,można załatwić w godzinę z kolejką,policja mówi po angielsku.
c) Ja w La Caixa na dowód tylko.
3) Nie ma gwarancji jeśli chodzi o wynajem,ale to kwestia na kogo traficie.
4) Na jak długo? W kazdej wypożyczalni ,można na lotnisku zapytać.Wymagają płatności kartą,czesto.
5) Tak ale tu z angielskim mizernie.

Poszukajcie taniego hotelu na 2 tygodnie i w tym czasie szukajcie mieszkania na odległość trochę lipa.Nie chwal się biznesem bo pokopiuja i uważj na chetnych do spółki albo na tzw. menadzerów.Jak co pisz na prw
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Nowi na Teneryfie

Post autor: Dzidek » pt, 1 lip 2016, 19:26

Witam
Super i się cieszę,że przydały się wam moje odpowiedzi...jeśli za mało napisałem,przepraszam jeśli Chcieliscie innych odpowiedzi też przepraszam,co ja mogę ? ;D
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

AngieBunk92
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: sob, 6 sie 2016, 21:25

Re: Nowi na Teneryfie

Post autor: AngieBunk92 » czw, 11 sie 2016, 20:18

Hola!! Wiem ze wiele osob porusza tu temat przeprowadzki na Teneryfe. Wraz z mezem pragniemy sie dolaczyc :D obecnie mieszkamy w Szkocji ale nie jest to miejsce gdzie chcielibysmy spedzic reszte zycia :) stad pomysl aby przeniesc sie na poludnie :-) w styczniu bedziemy na Wyspie... czy moze ktos zechcialby sie spotkac na kawie i pogadac troche? O wszystkim i o niczym :D o zyciu na teneryfie, o wszystkich za i przeciw? :-) chetnie spotkamy sie z rodakami mieszkajacymi w tym rajskim miejscu :-)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości