NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
ofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw, 23 lut 2017, 22:17

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: ofer » wt, 28 lut 2017, 11:22

robmarkro pisze:
ndz, 26 lut 2017, 11:58
http://www.consultorga.com/section.asp?sec=14

z tego co tu jest napisane sam numer NIE mozna zalatwic w konsulacie poza Hiszpania. Zadzown do ambasady w Warszawie i spytaj
Dzięki za wskazówkę, ale już to zrobiłem. Niestety termin oczekiwania w ambasadzie w PL (Warszawa) to ok 3 tygodnie, a N.I.E potrzebuje za 2 tygodnie :( Dlatego chciałem to zalatwić "od ręki" na Teneryfie, bo będę "przejazdem".
Pójdę na beszczela na posterunek policji w Los Cristianos, bo pod linkiem ktory przeslal robmarko niestety nie ma opcji N.I.E, a do tego najbliższa data to 17 marca :(
(w Adeje na 17 marca, w Puerto de la Cruz i Santa Cruz de Tenerife jeszcze odleglejsze terminy).

Hiszpański luz, blues, co? ;)

gizzz
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 7 wrz 2016, 18:04

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: gizzz » wt, 28 lut 2017, 17:35

Pojdz na posterunek w Los Cristianos ok 8mej rano z kopia paszportu, dostaniesz papier do wypelnienia, i kwit do banku, i bilecik na okreslona godzine w ten sam dzien (ja dostalem 12:30). Z kwitkiem zejdziesz w kierunku plazy okolice Monkey Beach Club, tam oplacisz go w banku Caiaxa (9,45 euro).Z dowodem wplaty i z bilecikiem wrocisz o umowionej godzinie na posterunek i odbierzesz swoj nr N.I.E.. Spokojnie załatwisz to bez Hiszpanskiego i w jeden dzien. Jezeli chodzi o karte rezydenta, to jak podejmiesz prace, wrocisz na posterunek ze swoim numerem N.I.E. i zaswiadczeniem pracodawcy plus dwa zdjecia i wyrobisz sobie karte. Powodzenia.

ofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw, 23 lut 2017, 22:17

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: ofer » wt, 28 lut 2017, 18:59

gizzz pisze:
wt, 28 lut 2017, 17:35
Pojdz na posterunek w Los Cristianos ok 8mej rano z kopia paszportu, dostaniesz papier do wypelnienia, i kwit do banku, i bilecik na okreslona godzine w ten sam dzien (ja dostalem 12:30). Z kwitkiem zejdziesz w kierunku plazy okolice Monkey Beach Club, tam oplacisz go w banku Caiaxa (9,45 euro).Z dowodem wplaty i z bilecikiem wrocisz o umowionej godzinie na posterunek i odbierzesz swoj nr N.I.E.. Spokojnie załatwisz to bez Hiszpanskiego i w jeden dzien. Jezeli chodzi o karte rezydenta, to jak podejmiesz prace, wrocisz na posterunek ze swoim numerem N.I.E. i zaswiadczeniem pracodawcy plus dwa zdjecia i wyrobisz sobie karte. Powodzenia.
Dzięki. Taki mam teraz plan ;)

leszek J
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pn, 16 mar 2015, 09:33

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: leszek J » pt, 11 sie 2017, 16:55

Witajcie wszyscy forumowicze. Wiem że temat był już maglowany ,ale może cos istotnego sie zmieniło w przepisach odnośnie wyrobienia NIE i karty rezydenta na Teneryfie.Wszelkie informacje jak krok po kroku zrealizować wyrobienie sobie tych dokumentów.Wybieram sie we wrzesniu na wysepkę i chciałbym jakie warunki muszę spełnić aby to załatwić . Z góry dziekuję za każde info . pozdrawiam serdecznie Leszek.

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: Dzidek » sob, 12 sie 2017, 08:26

Witam
Nic sie nie zmieniło z tego co wiem ,NIE wyrabiasz bez problemu,rezydenta gdy masz umowe o prace ,firme,kase na koncie.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: camilozeta » sob, 12 sie 2017, 13:23

Dzidek pisze:
sob, 12 sie 2017, 08:26
Nic sie nie zmieniło z tego co wiem ,NIE wyrabiasz bez problemu,rezydenta gdy masz umowe o prace ,firme,kase na koncie.
O! To Ty zyjesz? :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: Dzidek » pn, 14 sie 2017, 10:58

camilozeta pisze:
sob, 12 sie 2017, 13:23
Dzidek pisze:
sob, 12 sie 2017, 08:26
Nic sie nie zmieniło z tego co wiem ,NIE wyrabiasz bez problemu,rezydenta gdy masz umowe o prace ,firme,kase na koncie.
O! To Ty zyjesz? :)

Salu2
I mam sie dobrze ;D pozdrawiam z wyspy i przepraszam za OT.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości