Jak znaleźć mieszkanie na dłużej?

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
producent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 2 sie 2015, 06:54

Jak znaleźć mieszkanie na dłużej?

Post autor: producent » czw, 6 sie 2015, 10:53

Wiam,
Szukam mieszkania w okolicach 400 euro a rejonie Adeje..

Czy któś może pomóc?

Również szukam Polaków którzy zamieszkują tamte rejony…

Pozdrawiam

Kamil

xelios1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 sty 2015, 19:31

Re: Jak znaleźć mieszkanie na dłużej?

Post autor: xelios1987 » pt, 14 sie 2015, 19:58

Do 400 euro może być ciężko, chyba, że studio albo 1 sypialnia bez szaleństw. Ja polecam milanuncios.com, enaquiler.com albo grupy na facebooku, wystarczy wpisac apartments for rent in tenerife. Przyznam, że kontakt z hiszpańskimi agencjami/właścicielami jest masakryczny, jakby dali ogłoszenie, a wcale nie chcieli wynająć. Standardem jest, że agenci mówią, że oddzwonią, a nigdy nie oddzwaniają (przynajmniej w moim przypadku), a jak raz umówiłem się na oglądanie domu a potem przez nieporozumienie chciałem to przełożyć na następny dzień to usłyszałem, że nie można denerwować właściciela tak częstym oglądaniem... Może w przyszłym miesiącu się uda :D

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Jak znaleźć mieszkanie na dłużej?

Post autor: tatko » pt, 14 sie 2015, 21:19

a czemu nie używasz ogłoszeń w oknach? są prostym i skutecznym sposobem
no i wyszukiwanie zdecydowanie en espanol. Po angielsku są oferty dla angoli. Angole są bogatsi więc ceny dla nich są mniej promocyjne :wink: . A translate w googlu działa wystarczająco żeby przetłumaczyć kanaryjski hiszpański: piso en tenerife? larga temporada?
co do temperatur to latem im dalej od oceanu tym goręcej.
w Tamaimo zimą zimniej 5stopni niż w leżącym niżej puerto de santiago a latem 42st to norma. różnica poziomów ledwie kilkaset metrów.

Awatar użytkownika
ATLANTYDA7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt, 6 lut 2015, 16:47
Lokalizacja: Teneryfa

Re: Jak znaleźć mieszkanie na dłużej?

Post autor: ATLANTYDA7 » śr, 19 sie 2015, 20:17

"Przyznam, że kontakt z hiszpańskimi agencjami/właścicielami jest masakryczny, jakby dali ogłoszenie, a wcale nie chcieli wynająć. Standardem jest, że agenci mówią, że oddzwonią, a nigdy nie oddzwaniają (przynajmniej w moim przypadku)..." Jak bym czytała swoją historie kiedy szukaliśmy mieszkania;) Objeździliśy naprawdę sporo agencji i oczywiście w każdej nie mieli żadnego mieszkania, którego szukaliśmy (a na stronach www mieli ;) do tego chore wymagania właścicieli pt. jak nie masz contracto de trabajo to Twój prywatny wyciąg z konta sobie życzy :shock: a takiego ... !:wink: nawet im nie pasowała zapłata za kilka m-cy z góry...rzeczywiście sami właściciele się zachowuja jak by nie chcieli wynajmować.... :? napisałam wspólnie z google translator ;) maile po espanol do kilku agencji i na szczęście trafiliśmy na sensowną osobę i bez contracto ani ogromnych zaliczek się udało :D

xelios1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 sty 2015, 19:31

Re: Jak znaleźć mieszkanie na dłużej?

Post autor: xelios1987 » czw, 20 sie 2015, 00:18

Ja jutro jadę oglądać dom. Na szczęście agencja jest brytyjska i agenci są brytyjczykami, więc może się uda. Dodam, że szukam domu od trzecg miesięcy, nie mam wielkich wymagań, a całkiem spory budżet ale to i tak nie działa... :P

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Jak znaleźć mieszkanie na dłużej?

Post autor: Nolimit » sob, 6 lut 2016, 13:06

Udało się wynająć?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości