praca,miasta na Teneryfie,kredyt na mieszkanie,edukacja

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Sloneczko78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn, 2 mar 2015, 09:51

praca,miasta na Teneryfie,kredyt na mieszkanie,edukacja

Post autor: Sloneczko78 » pn, 2 mar 2015, 11:24

Witam wszystkich
Mam kilka pytań dotyczących życia na Kanarach, a w szczególności na Teneryfie.Ja i mój mąż planujemy przeprowadzić się na jedną z wysp, ale dopiero za jakieś 3 czy 3,5 roku.Podchodzimy do tego poważnie, dlatego już teraz zbieramy info na ten temat.Zabieramy ze sobą dzieci (córka będzie miała wtedy około 10 lat, a drugie dziecko 3 lata - nie znam jeszcze płci, bo urodzi się dopiero w lipcu).Od kilku miesięcy uczymy się hiszpańskiego, więc myślę, że za te 3 lata będziemy go znać przynajmniej na poziomie komunikatywnym.Znamy też angielski: ja płynnie, mąż na poziomie komunikatywnym, a córka na poziomie baaardzo podstawowym. Na poczet przeprowadzki będziemy mieć odłożone trochę pieniążków, aby zapewnić sobie tam spokojny start.
Byliśmy na wakacjach na Gran Canarii i urzekł nas tamtejszy klimat, krajobrazy i styl życia. Nie byliśmy jeszcze na Teneryfie (planujemy tam polecieć zanim przeprowadzimy się na Kanary), ale bierzemy ją poważnie pod uwagę, bo jest większa i może będzie tam troszkę łatwiej znaleźć pracę, szkołę dla dzieci itp.Ale to są oczywiście tylko moje przypuszczenia.A oto pytania:
1. W jakich branżach można w miarę łatwo znaleźć pracę?Wiem, że turystyka jest wysoko rozwinięta, ale czy coś jeszcze. W turystyce nie mamy doświadczenia, ale może ktoś nam poradzi jak się przygotować do pracy np.w hotelu w recepcji czy jako pilot wycieczek.
- Jak wygląda sprawa z pracami biurowymi (w tym akurat mam doświadczenie)?
2. Jakie miasta na Teneryfie są godnie uwagi jeśli chodzi o osiedlenie się? Chodzi im o typowo turystyczne miejscowości na południu wyspy,ale jednocześnie takie w których można znaleźć jakąś pracę czy dobrą szkołę dla dzieci.
3. Czy trudno jest dostać kredyt na mieszkanie i jakie trzeba spełniać warunki aby go dostać?Na początku chcemy coś wynająć.Jeśli spodoba nam się na wyspach, będziemy chcieli kupić jakieś mieszkanie (najlepiej z 3 sypialniami). Będziemy mieć na to trochę gotówki, ale na pewno nie na całe.
4. Czy trudno jest zapisać dzieci do szkoły i przedszkola? Na wyspy przylecimy pewnie latem (może w lipcu), aby nasza starsza córka ukończyła w Polsce trzecią klasę. Czy jest szansa,żeby było dla niej miejsce w jakiejś szkole?A co z przedszkolami?Czy przyjmują trzylatków?
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości