motoryzacyjnie....

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
BartoliniBartlomiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 28 lip 2013, 15:00

motoryzacyjnie....

Post autor: BartoliniBartlomiej » śr, 27 lis 2013, 18:41

Witam, mam pytanko ... jakie saa koszta utrzymania samochodu ,chce sie przeprowadzic troche dalej ... co to itv, i dlaczego kazde ogloszenie podkresla jego brak albo... moze znacie jakiegos dobrego polskiego mechanika , ile kosztuje OC , i tu dodam ze auto chce na zone a ona niema znizek..... generalnie wszelkie dobre rady ... dziekuje i pozdrawiam

tosia
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: wt, 1 paź 2013, 06:38

Re: motoryzacyjnie....

Post autor: tosia » czw, 28 lis 2013, 06:12

Witaj !!
koszt utrzymania auta z przepisaniem zniżek na ubezpieczenie to około 350e na rok. ITV jest to przegląd techniczny auta,i jak wiesz nie mogę tu reklamować warsztatu :D

jakub
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: pt, 5 lut 2010, 14:40
Lokalizacja: LaLaguna i okolice :)

Re: motoryzacyjnie....

Post autor: jakub » czw, 28 lis 2013, 13:28

Zalezy jaki auto, Ja za ubezpieczenie malego pierdka place okolo 240e, ale to dlatego ze zona miala mala stluczke i jest zwyzka. ITV to przeglad okresowy, koszt okolo 45e (z tego co pamietam) i jego waznosc jest zalezna od wieku auta, Im mlodsze auto tym ITV dostajesz na dluzej. Badania / przeglad jest bardzo dokladny, czepiaja sie wszystkiego tak wiec auto musi byc sprawne. Ja mechanika mam hiszpanskiego, pod nosem ktory bardzo dobre daje mi ceny, w razie co naprawia od reki i solidnie i co najwazniejsze mega tanio i uczciwie.

BartoliniBartlomiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 28 lip 2013, 15:00

Re: motoryzacyjnie....

Post autor: BartoliniBartlomiej » ndz, 1 gru 2013, 01:49

wielkie dziekuje i serdzecznie pozdrawiam

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: motoryzacyjnie....

Post autor: hene » wt, 3 gru 2013, 12:53

Jezeli bez znizek, licz ok 300 eur. Zalezy tez od auta, jak zawsze. ITV cena zalezy czy osobowka od 30 euro benzyna, 44 diesel, maks 58 eur. Uwazaj przy kupnie auta, zebu nie bylo zarejestrowane jako mixto , np najzwyczajniej wygladajace berlingo, wtedy masz ITV co 6 miesiecy, nie mozesz przekraczac 100 km/h itd....mechanikow dobrych znam kilku, zaden nie jest Polakiem:)
...

BartoliniBartlomiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 28 lip 2013, 15:00

Re: motoryzacyjnie....

Post autor: BartoliniBartlomiej » śr, 8 sty 2014, 18:47

Dzieki panowie ...hene, wlasnie znalazlem mixto.... dzieki za przestroge

nixon
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pn, 15 lis 2010, 01:11

Re: motoryzacyjnie....

Post autor: nixon » czw, 9 sty 2014, 08:45

Na początku najtaniej ubezpieczysz w Zurichu,

Awatar użytkownika
el malage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: pt, 5 gru 2008, 13:52
Lokalizacja: Teneryfa Sur

Re: motoryzacyjnie....

Post autor: el malage » czw, 9 sty 2014, 21:20

Pamietajcie o podatku drogowym tzw rodaje ,koszt na rok to 30-70 e ,bez jego oplacenia nie przerejestrujesz auta,nieplacenie grozi wejsciem ci na pensje lub konto bankowe..
Pozdrawiam z Teneryfy Sur

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: motoryzacyjnie....

Post autor: hene » śr, 22 sty 2014, 18:06

BartoliniBartlomiej : jesli masz auto zarejestrowane jako mixto, to w wiekszosci przypadkow moze zmienic homologacje.Zwraca sie to po praktycznie 1 roku , a ma sie spokoj na dluzszy czas. Zalatwic to mozna bardzo szybko, o ile zmiana jest mozliwa.
Durnota hiszpanska polega na tym, ze z jakiego powodu pewne modele aut (np Berlingo czy Partnerow, ktore sa rownie chetnie wykorzystywane i do pracy i na co dzien, ) o konkretnych numerach VIN nie mozna przerejestrowac. Auta sa identolo z modelami zarejestrowanymi jako turismo , a jednak nie mozna. Ale sprobowac warto.

1. Dzwonisz do przedstawiciela twojej marki auta, i pytasz czy ta mozliwosc itnieje podajac VIN
2. Jesli tak, prosisz go o wydanie certyfikatu .Mimo ze certyfikat to szmatlawy swistek papieru, jednak niektorzy tutaj na wyspach przeginaja z cena, moze ona wynosic 100 eur i wiecej (co i tak sie potem oplaca). Mozna to miec od reki albo poczta.
3. Rezerwujesz termin na ITV, przynosisz swistek, placisz 15 euro i wyjezdzasz turismo.

....i ITV raz do roku (lub rzadziej jesli auto jest nowsze) a na autostradzie ograniczaja cie tylko: znaki drogowe, moc pojazdu i wyobraznia:)
...

BartoliniBartlomiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 28 lip 2013, 15:00

Re: motoryzacyjnie....

Post autor: BartoliniBartlomiej » czw, 13 lut 2014, 04:07

Panowie....
...czy warto zamienic prawo jazdy na hiszpanskie ? mam kategorie B,C,E, -co z nimi? jest jakies "ichne"swiadectwo kwalifikacji ? i co , gdzie.../?
pozdrawiam i dziekuje

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: motoryzacyjnie....

Post autor: camilozeta » czw, 13 lut 2014, 09:32

Hej

Można ale nie trzeba zmieniać, wystarczy zarejestrować polskie prawko w Dirección General de Tráfico.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

BartoliniBartlomiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 28 lip 2013, 15:00

Re: motoryzacyjnie....

Post autor: BartoliniBartlomiej » pt, 14 lut 2014, 17:11

HEY
.... ale jak zamienie to dadza mi takie samo, w sensie BCE......?
juz wyjasniam.... zdarzylo mi sie juz w mojej tzw karierze zgubic dokumenty w tym prawko ..... chce zamienic zeby organ wydajacy byl w hiszpani , to jak zgubie to rah ciah i odbieram w Santa Cruz..... czy to mozliwe?
serwus

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: motoryzacyjnie....

Post autor: camilozeta » pt, 14 lut 2014, 17:14

Tak, cos tam tylko placisz za wymiane. Europejskie prawka sa kompatybilne pod wzgledem kategorii.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

BartoliniBartlomiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 28 lip 2013, 15:00

Re: motoryzacyjnie....

Post autor: BartoliniBartlomiej » sob, 15 lut 2014, 16:25

Wielkie dzieki..... sa kompatybilne ale np. w holandii chcieli zebym jeszcze jakis egzamin zdal- oj nie lubia Nas tam , nic a nic ,.... pozdrawiam

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości