Internet na Teneryfie

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
raf8612
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: pt, 13 lip 2012, 09:35
Lokalizacja: Los Cristianos

Internet na Teneryfie

Post autor: raf8612 » śr, 5 cze 2013, 18:36

Witam wszystkich forumowiczów ;)

prosiłbym Was o porade dotyczącą internetu. wcześniejsze wątki są już troszke stare bo z 2011 i 2012 roku. A tutaj sie troszke pozmienialo w tym temacie.

Napewno każdy z Was korzysta z internetu na laptopie lub PC.

Pls o porade z czego warto skorzytac? Różne plotki chodzą o Moviestar i ich obsłudze.. a ceny czy takie dobre? Ja szukam internetu który będę mógł używać na laptopie wieć wifi ;)

Moze jakas porada?:)

z góry dziekuje
ps. chodzi mi o rejony Costa del Silencio

Awatar użytkownika
ewita170
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 52
Rejestracja: pn, 12 mar 2012, 15:16
Lokalizacja: Costa del Silencio Arona

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: ewita170 » śr, 5 cze 2013, 19:08

Ja osobiście od kilku lat korzystam z Vodafone i prędkość jest około 8mb, a za internet+ tel. stacjonarny+tel. (3500min na stacjonarne w Hiszpanii, 350 w weekendy na komórki)komórkowy (100 min, 500sms, 1000mb) płacę 42 euro miesięcznie oczywiście jeśli nie przekroczę limitów.
Pozdrawiam

Sencillion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn, 20 maja 2013, 19:46

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: Sencillion » śr, 5 cze 2013, 20:13

Witam!
W zwiazku z praca męża potrzebowalibysmy internetu minimalnie 20 kbit/sec najlepiej 40 i wiecej. Czy ktos ma taki i wie, ile moze kosztowac na wyspie? dziekuje z gory za odpowiedzi.

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: tatko » śr, 5 cze 2013, 22:56

dzwonił dziś rano jazztel do mnie i mówił że są w stanie przebić fusion cero z movistara.
i że całkowity koszt tel+adsl+movil i nawet quota linea o której mało kto wspomina to 36e/mies.
Ewita a te 42 to już całość z faktury bo byłem w tiendzie Vodafona to mi babka wyliczyła 54e/mies że podobno na teneryfie mają swoje linie tylko w stolicy a reszta musi płacić za odnajęcie od movistara.

monique
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 60
Rejestracja: wt, 12 kwie 2011, 19:00

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: monique » czw, 6 cze 2013, 03:01

polecam ONO
http://www.zarchipelagu.com - blog z Teneryfy
https://twitter.com/zarchipelagu - monique zaczęła twittować;)

raf8612
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: pt, 13 lip 2012, 09:35
Lokalizacja: Los Cristianos

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: raf8612 » czw, 6 cze 2013, 09:13

dzięki za tak szybkie odpowiedzi.

własnie mi najbardziej zależy tylko na internecie.. telefon i tv nie jest mi potrzebny.. lecz z tego co widze po ofertach WYMAGANY ;( przynajmniej utrzymanie lacza za ktore trzeba zaplacic dodtkowo 15e.

1/Vodafone ciekawie wyglada z tego co napisaliście ;)

2/patrzyłem własnie na ONO .. lecz czy to jest tak naprawde pieknie?

3/rownież otrzymałem dziś odpowiedz od dostawcy wifi na teneryfie. koszt to 100e za podlaczenie + 25 za router + miesiecznie za 2mb 35 e , za 3 mb - 41e, za 4 mb - 47 e itd..

może jeszcze ktoś ma doświadczenie z innymi sieciami i poleci ?:)

Awatar użytkownika
ewita170
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 52
Rejestracja: pn, 12 mar 2012, 15:16
Lokalizacja: Costa del Silencio Arona

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: ewita170 » czw, 6 cze 2013, 10:21

tatko pisze:dzwonił dziś rano jazztel do mnie i mówił że są w stanie przebić fusion cero z movistara.
i że całkowity koszt tel+adsl+movil i nawet quota linea o której mało kto wspomina to 36e/mies.
Ewita a te 42 to już całość z faktury bo byłem w tiendzie Vodafona to mi babka wyliczyła 54e/mies że podobno na teneryfie mają swoje linie tylko w stolicy a reszta musi płacić za odnajęcie od movistara.
To całość faktury, płacę tak cały czas, jesli chcesz wyslę Ci kopie faktury, a sam się przekonasz, vodafone oferuje internet do 20Mb/s jednak wszystko jest uzależnione od rejonu, na Costa del Silencio jest około 8Mb/s i oferta zawiera router wifi bezpłatnie, smartfona tez można znaleźć za 0 euro, dodatkowa opłata to 39 euro w momencie podłączenia do linii telefonicznej jednorazowo.
pozdrawiam

Romano
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 12:18
Lokalizacja: Gran Canaria/Polska

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: Romano » czw, 6 cze 2013, 11:51

Tu szukajcie: http://www.phonehouse.es/app/ofertas-adsl-orange.html
To jest porownywarka aktualnych ofert

raf8612
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: pt, 13 lip 2012, 09:35
Lokalizacja: Los Cristianos

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: raf8612 » czw, 6 cze 2013, 15:25

dzięki za cenne uwagi ;) myślę, że nie jednej osobie pomogą ;) ktoś ma moze jeszcze jakieś doświadczenia?

Z tego co wyczytałem możemy miec internet od 20mb za 16 euro
Orange i Vodafone..

Teraz pytanie do stałych tubylców;) czy może wiecie ... aby założyć internet np w Vodafone nalezy posiadać w tym momencie internet np. z Moviestar? chodzi o to czy musimy przenosic?:)

Oczywiście w weekend obczaje wszytsko sam i potwierdze jak to jest ;)

Awatar użytkownika
ewita170
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 52
Rejestracja: pn, 12 mar 2012, 15:16
Lokalizacja: Costa del Silencio Arona

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: ewita170 » czw, 6 cze 2013, 17:49

Wystarczy, linia telefoniczna w mieszkaniu, to jest podstawa, nie trzeba nic wiecej.

monique
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 60
Rejestracja: wt, 12 kwie 2011, 19:00

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: monique » czw, 6 cze 2013, 19:21

1/Vodafone ciekawie wyglada z tego co napisaliście ;)
Pięknie wygląda, ale 2 razy kontrakt z tą firma, dwa razy pomyłka, szczerze nia polecam, fatalna obsługa, awarie w centrum la laguna(!), pomoc techniczna odpowiada kiedy sobie chce... ale może po prostu miałam pecha;)
2/patrzyłem własnie na ONO .. lecz czy to jest tak naprawde pieknie?


nie wiem co masz na myśli czy tak na prawdę piękne, ale obsługa w tej firmie jak w tutejszych chińskich knajpach z jedzeniem na wynos, dzwonisz za 5 min masz.. ale to też tylko moje doświadczenie..
http://www.zarchipelagu.com - blog z Teneryfy
https://twitter.com/zarchipelagu - monique zaczęła twittować;)

raf8612
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: pt, 13 lip 2012, 09:35
Lokalizacja: Los Cristianos

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: raf8612 » pt, 7 cze 2013, 09:36

jak widać każdy ma swoje doświadczenia.

monique - a Ty jaka firme polecisz?

o Moviestar slyszy się różne rzeczy dlatego wolałbym wybrac coś innego. Choc to tak jak w Polsce TP ;)

monique
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 60
Rejestracja: wt, 12 kwie 2011, 19:00

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: monique » pt, 7 cze 2013, 18:52

jw. ;) ONO, ale wyjdzie że jeszcze jakimś ich agentem jestem, a po prostu szczerze mnie zaskoczyli, i to pozytywnie:)
http://www.zarchipelagu.com - blog z Teneryfy
https://twitter.com/zarchipelagu - monique zaczęła twittować;)

Awatar użytkownika
el malage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: pt, 5 gru 2008, 13:52
Lokalizacja: Teneryfa Sur

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: el malage » pt, 14 cze 2013, 23:29

Jazztel tez do mnie dzwonil ,ale jak sie dowiedzial ze mieszkam 1 km od autostrady (to wzdluz niej polozony jest swiatlowod) to mnie przeprosili ,ze daleko od swiata taniego internetu mieszkam ;)Bo oferta ma byc 19e ? Od wielu lat mam stale lacze ADSL z Movistaru za ktory bez sensu place rowniez tel.stacjonarny ;) Mam zakontraktowane 3 ,w dzien spada do 2 w nocy mam 10. Czekam jak sie sytuacja rozwinie ,nie przejde do Vodafone bo to ta sama linia i w przypadku awarii podwojna droga do reklamacjii .Place 41 e
Pozdrawiam z Teneryfy Sur

Awatar użytkownika
ewita170
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 52
Rejestracja: pn, 12 mar 2012, 15:16
Lokalizacja: Costa del Silencio Arona

Re: Internet na Teneryfie

Post autor: ewita170 » pn, 17 cze 2013, 11:04

el malage pisze:Jazztel tez do mnie dzwonil ,ale jak sie dowiedzial ze mieszkam 1 km od autostrady (to wzdluz niej polozony jest swiatlowod) to mnie przeprosili ,ze daleko od swiata taniego internetu mieszkam ;)Bo oferta ma byc 19e ? Od wielu lat mam stale lacze ADSL z Movistaru za ktory bez sensu place rowniez tel.stacjonarny ;) Mam zakontraktowane 3 ,w dzien spada do 2 w nocy mam 10. Czekam jak sie sytuacja rozwinie ,nie przejde do Vodafone bo to ta sama linia i w przypadku awarii podwojna droga do reklamacjii .Place 41 e
Jazztel to chyba wydzwania do wszystkich ja im podziękowałam, bo jestem zadowolona z vodafone mam zakontraktowane do 20, w dzien jest około 8 a w nocy sama nie wiem nie sprawdzałam, jednak za internet, telefon stacjonarny i komorke wychodzi okolo 42 euro, jednak kazdy wybiera najlepsza opcje dla siebie
Pozdrawiam

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość