Teide

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Skordan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt, 24 sty 2012, 22:31

Teide

Post autor: Skordan » czw, 9 lut 2012, 08:49

Stało się ... ;) jak zwykle na ostatnią chwilę (miała być la Palma) w sobotę wylatuje na Teneryfe .... pytanie
jak można najszybciej załatwić pozwolenie wejścia na Teide, przy czym nie chce korzystać z kolejki.

z góry dzięki za pomoc .. ;)

Skordan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt, 24 sty 2012, 22:31

Re: Teide

Post autor: Skordan » czw, 9 lut 2012, 16:38

i jeszcze jedno, może by się znalazł ktoś chętny do powspinania ?

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Teide

Post autor: SplitSailer » pt, 10 lut 2012, 09:21

http://www.reservasparquesnacionales.es ... index.aspx

potrzebujesz kwitu na "Pico"..masz tu lina do najszybszej rezerwacji online.
Wszystko przed bez...3masz sie szlaku to wszystko...raczej nie mozna to nazwac wspinaczka.;) jak slaby system wydolnosciowy , albo serducho. zabierz butle z O2.
Saludos SS
¨...i¨ ?

Skordan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt, 24 sty 2012, 22:31

Re: Teide

Post autor: Skordan » pt, 10 lut 2012, 12:59

Dzieki za link ... mowiac o wspinaczce miałem na mysli ktorys z rejonów wspinaczkowych, będę miał blisko do , Guaria (Guía de Isora)

Skordan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt, 24 sty 2012, 22:31

Re: Teide

Post autor: Skordan » pt, 10 lut 2012, 13:05

A tak na marginesie ciekawe ile tam jest teraz śniegu ...? :)

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Teide

Post autor: tatko » sob, 11 lut 2012, 13:07

a jak nie chodzi kolejka linowa to nie pilnują Teide. Więc wleźliśmy bokiem żeby nie pchac sie na domek strażników skręciliśmy 50m wcześniej i z powrotem na szlak, wiało jak cholera więc nawet się kilka razy łańcuchów trzymaliśmy.
Super high professional włażacze idą rano i wtedy straż mocno uważa, od 13-14 jest luzik- oczywiscie jak nie chodzi kolejka.
a śniegu od nas nie widać- ciekawe był ktoś ? zaśnieżyło? bo zawsze słyszałem że styczeń luty śnieg

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Teide

Post autor: LiveYourLife » wt, 14 lut 2012, 10:44

Z własnych tajnych łamanych przez poufne źródeł uprzejmie donoszę że dziś na 100% jest śnieg na Teide :) po wczorajszych "opadach" drzewa zaśnieżone widok kosmiczny, polecamy za parę dni może już nie być wszystko zalezy od pogody , generalnie zasada jest taka jak pada dłużej niż 15 minut ( styczeń , luty ) to jest szansa na śnieg wczoraj "padało" całe pół godziny :) a dziś w tv pokazywali biały wierzchołek Teide, można pakować narty, sanki i zasuwać na szczyt :)

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Teide

Post autor: LiveYourLife » wt, 14 lut 2012, 11:41

Autochtoni mają nawet własną konkurencję " zimową " pod tytułem wycieczka z bałwanem i polega na dojechaniu z bałwanem jak najdalej nad ocean, foto w załączniku

Obrazek

Awatar użytkownika
kaja45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw, 21 cze 2012, 15:05
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Re: Teide

Post autor: kaja45 » czw, 21 cze 2012, 17:06

Witam w przyszłym roku gdzieś koło końca lutego będąc na Teneryfie chce się wspiąć pieszo na Teide czy może ktoś mi napisać czy jest wymagane jakieś pozwolenie, wcześniejsza rezerwacja itp ?
Co mi jest potrzebne, pomijam kwestie ubioru i sprzętu, mam duże doświadczenie w łazikowaniu.

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Teide

Post autor: SplitSailer » czw, 21 cze 2012, 20:19

http://www.reservasparquesnacionales.es ... index.aspx
Czesc!
Pisalismy o tym (masz lina) potrzebne zezwolenie na wejscie na pico.
Pozdrawiam Serdecznie SS
¨...i¨ ?

Awatar użytkownika
kaja45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw, 21 cze 2012, 15:05
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Re: Teide

Post autor: kaja45 » pt, 22 cze 2012, 09:54

SplitSailer pisze:http://www.reservasparquesnacionales.es ... index.aspx
Czesc!
Pisalismy o tym (masz lina) potrzebne zezwolenie na wejscie na pico.
Pozdrawiam Serdecznie SS
Dzięki i popraw sobie ten link bo nie działa, wszedłem na stronę tym wcześniejszym.

Awatar użytkownika
lucky
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: pn, 7 sty 2013, 10:50

Re: Teide

Post autor: lucky » czw, 10 sty 2013, 00:41

odkopałam stary temat....ale bliski mi - no to powiem co wiem :lol:

Są 3 znane mi sposoby dotarcia na szczyt:
:arrow: najlatwiej - wykupić sobie wycieczkę (pól dnia ok 7h- koszt to ok 45 euro) kierowca zabiera na miejsce, stąd kolejka (ok.25 euro)zabiera na wysokość 3555m, stąd po okazaniu pozwolenia wchodzisz na szczyt

:arrow: druga opcja to szlak nr 9 Pico Viejo via Teide

:arrow: trzecia możliwość (dla wytrzymałych) to zdobycie Teide przez Monatna Blanca
czas przejscia w obie strony to 9h, dystans do pokonania(w tą i spowrotem) 20 km-ale naprawdę warto :wink:
szlak zaczyna się i konczy na parkingu Montana Blanca z początku łagodny i malowniczy, wraz z wysokością stromszy i trudniejszy-cały czas należy się trzymać szlaku nr 7 (sendero 7). Na wysokości ok 2700m znajduje się dróżka w lewo- prowadząca na szczyt Montana Blanca dojscie na szczyt zajmuje ok 10 minut potem zaczyna się zygzakowate podejście na El Teide. W około 3/4 drogi na szczyt (2370m) znajduje się "schronisko" Refugio Altravista- miejsce z niziemskimi widokami na wyspe i okolicę. Schronisko czy też schronienie dla tych którzy utknęli na wysokosciach w dzien jest zamknięte ostatni pracownik kolejki codziennie otwiera drzwi zaraz przed ostatnim kursem kolejki-zostawia koce i wodę dla ewentualnych przybyszy łazików :wink:
Od schroniska juz niedługa droga do bramki(skrecić w lewo)- na której pracownicy parku narodowego sprawdzają pozwolenia na wejście na szczyt

Każdy będzie poproszony o pozwolenie na wejście na szczyt
Pozwolenia wydawane są za darmo na stronie którą już podawali. Pozwolenia są wydawane zarówno osobom indywidualnym jak i zorganizowanym grupom do 10 osób.
Możliwe jest- by jedna osoba- aplikowala o pozwolenie na wejście dla całej grupy- aplikując online-należy mieć zeskanowane dokumenty tożsamości wszystkich uczestników, mona równiez aplikować osobiście w Parque Nacional del Teide, Calle Emilio Calzadilla 5, Planta 4, 38002 Santa Cruz

Szlak fajny i malowniczy-polecam wytrwałym i dobrze przygotowanym.
Pogoda.....jak kobieta :wink: zmienna i gwałtowna na tych wysokościach


Warto też wspomnieć o aklimatyzacji........
Majac na uwadze, że wiekszość turystów mieszka blisko morza czyli zaczyna dzien z poziomu morza i w kilka godzin sięga dużych wysokości- należy pamiętać o "przygotowaniu" swojego organizmu na taki "krok-szok"
Wykupując wycieszke- kierowca sam zatrzymuje się na wysokości ok 2000m.n.p.m. na 20 minut (tego wymaga prawo)
jadąc samochodem- warto zatrzymać się na 1 z kilku punktów widokowych i dać ciałku czas na przywyknięcie do zmian ;) tak zostałam poinformowana przez "tubylców" ja się słucham :wink:

Obrazek

monique
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 60
Rejestracja: wt, 12 kwie 2011, 19:00

Re: Teide

Post autor: monique » czw, 10 sty 2013, 09:00

Co do pozwoleń, są wymagane, ale jest powszechną wiedzą wśród mieszkańców, że jeżeli wejdzie się i zejdzie przed godziną otwarcia kolejki, to nikt o pozwolenie nie zapyta, bo po prostu nikogo tam nie ma. Ale oczywiście nie zachęcam:D, warto pozwolenie mieć co by na wypadek jakiegoś wyjątku od reguły nie rozczarować się;).
http://www.zarchipelagu.com - blog z Teneryfy
https://twitter.com/zarchipelagu - monique zaczęła twittować;)

Awatar użytkownika
lucky
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: pn, 7 sty 2013, 10:50

Re: Teide

Post autor: lucky » czw, 10 sty 2013, 23:38

No właśnie....ja takie rozczarowanie "zaliczyłam" raz, więc pisałam na wszelki wypadek- jeśli ktoś wybiera się na Teide w dzień i w godzinach otwarcia kolejki :wink:

W tym roku wybieram się porobić fotki wschodzacego słońca- więc pewna jestem, że na bramce nikogo nie będzie 8)

Awatar użytkownika
Włodek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 58
Rejestracja: sob, 1 sty 2011, 10:14

Re: Teide

Post autor: Włodek » pn, 11 lut 2013, 07:41

można też od bramki gdzie sprawdzaja pozwolenia pójść ścieżką w prawo, potem po około 50m, można przejść w lewo na szlak prowadzący na szczyt .Przejście trochę mozolne po kamieniach ale mnie się udało, Najlepiej jednak załatwić sobie pozwolenie i iść na legalu.
Samo wejście wymaga trochę wysiłku i wyraźnie odczuwa się brak tlenu ale warto, widoki i opary siarki rekompensują wszystko.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości