Podwodne znajomości :)

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » pt, 13 sty 2012, 16:23

Jest takie miejsce gdzie praktycznie codziennie na 99% spotkacie takie oto przesympatyczne stworzenia, zwie się el puertito, głębokość od 5 do 8 metrów, jak już je spotkacie to nie próbujcie dotykać ani gonić , jeśli sami będziecie spokojni na pewno podpłyną wam się przyjrzeć, wszystkim chętnym na zawarcie bliższych znajomości , obojętnie nurkującym czy też chcącym spróbować, chętnie odpowiem na pytania, doradzę i pomogę, podwodny świat to jedna z moich pasji, a ja chętnie dzielę się swoimi pasjami z innymi :)

Obrazek

pozdrawiam

LiveYourLive

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » wt, 14 lut 2012, 20:40

Dziś przedstawiamy postrach wszystkich piratów - Flying fish - czyli rybę latającą, zapewne słyszeliście o mężnych piratach którzy opaskę na oku tłumaczyli mrożącymi krew w żyłach potyczkami w których stracili oko a oponent z reguły tracił życie, fakty były jednak bardziej banalne, wielu z nich traciło oko po bliskim kontakcie właśnie z taką oto rybką, czy prawda to czy tylko zwykła bujda dociekliwi niech spytają pana googla albo nas :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: Dzidek » ndz, 19 lut 2012, 15:47

Witajcie :D piękne zdjęcia.Podejrzewam,że brak komentarzy z zazdrości :wink: ...no na pewno ja taki powód miałem :lol: Wklejajcie więcej i więcej opisów np:gdzie robione.Jak wam się żyje?
Pozdrawiam serdecznie.
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » sob, 25 lut 2012, 14:06

Hola Dzidek

Nie przesadzaj :),my nie robimy tego dla komentarzy, po prostu dzielimy się jedną z naszych pasji, a co do życia to jesteśmy po prostu z niego zadowoleni :)

pozdrawiamy

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » sob, 25 lut 2012, 14:26

Od kilku tygodni mamy w miejscu zwanym Marazul możliwość obserwowania jednych z ciekawszych morskich stworzeń zwanych mantą lub diabłem morskim , stworzenie absolutnie nie groźne dla człowieka żywi się głównie planktonem, choć większe osobniki nie gardzą małymi i średnimi rybami, swoją "straszną" nazwę zawdzięcza "rogom" w przedniej części ciała, pod wodą bardzo majestatyczne, spotkanie z nimi to zawsze niesamowite przeżycie, tym bardziej że dorastają do 3 metrów, potrafią mieć rozpiętość "skrzydeł" nawet do 9 metrów i ważyć do 3 ton. Od czasu do czasu można zaobserwować jak wyskakują nad lustro wody aby opadając z impetem czyścić swoje ciało z pasożytów, jest duże prawdopodobieństwo na spotkanie tych przepięknych stworzeń nawet miłośnikom pływania z maską i fajką ponieważ często żerują przy powierzchni ,w razie spotkania nie ma się czego bać , nie ma też co próbować dotykać ich lub gonić - nie macie na to szans :), pozostając spokojnym macie szansę że same podpłyną bardzo blisko aby wam się przyjrzeć czego wszystkim życzymy.

pozdrawiamy

Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: Dzidek » sob, 25 lut 2012, 22:01

To wszystko na TF?Oryginalne zdjęcia?Jesteście niesamowici ja chce więcej :D
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: camilozeta » ndz, 26 lut 2012, 14:15

Niezłe fotki. Jak widać grono podwodnych przyjaciół się Wam rozszerza :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: SplitSailer » pn, 27 lut 2012, 10:59

...fakt. Mega kadry!...kto probowal ustrzelic ciekawy kadr podwoda po zejsciu chociazby w okolicach 3 Gigantes..ten wie.
szacun :!:

...fotasy z Carnaval tez super! ( sczegolnie tam jedno takie :wink: )
¨...i¨ ?

Waldek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: San Agustin / Gran Canaria

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: Waldek » pn, 27 lut 2012, 20:17

LiveYourLife pisze:...możliwość obserwowania jednych z ciekawszych morskich stworzeń zwanych mantą lub diabłem morskim , stworzenie absolutnie nie groźne dla człowieka
Obrazek
Wspaniałe zdjęcia :roll:
Nie pływam pod wodą, raczej po wodzie. Chyba się na tym nie znam, ale ta Manta ( koc po hiszpańsku?) to niebezpieczne stworzenie. Poprawcie mnie, jeżeli się mylę, ale od jej kolca zginął, podczas nurkowania, słynny Australijczyk, ten od łapania krokodyli jedną ręką, bohater filmów na National Geographic. Nic mi się nie pomyliło? Może w celach edukacyjnych i bezpieczeństwa nurkujących należałoby to wyjaśnić? Bo ja nie jestem ekspertem w "Podwodnym Świecie".

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: Dzidek » wt, 28 lut 2012, 07:31

Z tego co się orientuje manty nie posiadają kolca.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

estrella
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 172
Rejestracja: czw, 7 paź 2010, 15:27

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: estrella » wt, 28 lut 2012, 12:26

hallo podwodniacy,

z tego co wiem, to Steve Irvin zostal w roku 2006 przez plaszczke (osa morska, dasyatididae) kolcem prosto w serce trafiony, nie mial zadnych szans.

Ta plaszczka na tym pieknym zdjeciu od LYL (manta) nie jest grozna dla ludzi.

O, jak chetnie bym znowu ponurkowala :D

serdecznie-
e.

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » śr, 29 lut 2012, 13:36

Witajcie

Dzidek - tak to wszystko jest do spotkania w okolicy Teneryfy

camilo - dzięki za uznanie, a grono przyjaciół powiększa się nie tylko pod wodą

SS - dzięki, dużo łatwiej jest zrobić zdjęcie nurkując za akwalungiem niż na bezdechu - masz więcej czasu na pstryknięcie :), a które zdjęcie z parady spodobało się Tobie szczególnie ? :)

estrella - a co stoi na przeszkodzie abyś nurkowała ?

Waldku - tak jak napisało kilka osób manta jest całkowicie niegroźna, pozbawiona kolca jadowego, ta płaszczka o której myślisz to ogończa i wygląda trochę inaczej - foto w załączniku, również występuje w atlantyku, także w okolicach wysp kanaryjskich, chciałem jednocześnie uspokoić wszystkich - 99% podwodnego Świata atakuje TYLKO z jednej prostej przyczyny kiedy czuje się zagrożone i nie ma możliwości ucieczki, a więc gdy nie będziecie "prowokować" nic wam nie grozi :) - taka mądrość ze świata natury której niektórzy homo sapiens nigdy nie pojmą

Bardzo się cieszymy że temat podwodnego świata w okolicach Teneryfy Was zainteresował :)

Obrazek

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » śr, 14 mar 2012, 18:32

Woda coraz cieplejsza :) , coraz więcej spotkań pod wodą, dziś chcieliśmy Wam pokazać jednego z ciekawszych przedstawicieli rodziny krabów - Hermit crab czyli krab pustelnik, gdy jest młody szuka schronienia w szczelinach między skałami, łupinach orzechów, kawałków bambusa, natomiast gdy robi się już większy wybiera z reguły muszlę, w której w warunkach naturalnych potrafi przeżyć do 30 lat ,
Pustelnik poszukuje jedzenia zarówno w dzień jak też i w nocy. Jednak w nocy jest bardziej aktywny. Wewnątrz jego skorupy żyją często inne skorupiaki.
Pustelnik często dzieli swój domek z ukwiałem. W miarę jak się przemieszcza, ukwiał dociera do nowych źródeł pożywienia, a jego palące czułki odstraszają od ataku wrogów,
Pustelniki są wszystkożerne. Dla przykładu wystarczy im kilka godzin, by obgryźć martwą rybę pozostawiając tylko ości.

Obrazek

pozdrawiamy

LiveYourLife

Waldek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: San Agustin / Gran Canaria

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: Waldek » czw, 15 mar 2012, 04:00

Witaj.

Pływając "po wodzie", widzę tez ten świat. Właśnie pomiędzy Teneryfą i GC, a i Gomerą też. Miejscami głebokość Oceanu schodzi tu do -4000 m. Jeżeli weźmiesz pod uwagę najwyższy wulkan na Teneryfie ca. 4000 m to masz chyba najwyższe góry na świecie 8.000 m w pionie - 40 km w poziomie ( fachowo to się chyba nazywa przewyższenie?) Na dużych głębokościach ( -4000 m) żyją duże kłamarnice, a za pokarmem :) nurkują wieloryby, głównie Pilotwallen? Jest ich tu mnóstwo, więcej niż Delfinów. Roku temu jacht , którym płynąłem ( 12 m długości ) w takiej samej odległości ominął coć większego - trza było uciekać, bo było blisko i był większe :) o parę metrów. Poza tym Delfiny, a od maja do października Blue Marliny to oglądam z perspektywy łódki - Na Wodzie.

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » śr, 25 kwie 2012, 08:05

Waldek pisze:Witaj.

Pływając "po wodzie", widzę tez ten świat.


Cześć Waldku, bez urazy ale pływając "po wodzie" to masz mniej więcej takie wrażenia z obserwacji podwodnego świata jak ja, gdybym napisał że żegluję bo spędziłem miesiąc na jachcie ale np zacumowanym w marinie :), a tak bardziej poważnie, Waldku będąc na jachcie i obserwując wodę nigdy nie korciło Cie zajrzeć jak ten świat tam wygląda ?, mówię o zejściu pod wodę z akwalungiem na dłużej niż kilka chwil :)

pozdrawiam

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości