Podwodne znajomości :)

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » pn, 6 maja 2013, 16:08

A tu :)

viewtopic.php?f=3&t=1283

pozdrawiamy

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: Dzidek » pt, 10 maja 2013, 06:34

Hejka, na tej miejscówce w Puertito wybraliśmy się na pływanie podczas ostatnich sztormów(marzec) :oops: .Fajne te ruchome naprawdę ekstra...pozazdrościć.Czekam na nowe znajomości i pozdrawiam.
Dzidek
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Sencillion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn, 20 maja 2013, 19:46

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: Sencillion » ndz, 26 maja 2013, 20:59

Jestem zachwycona zdjęciami, marzę o nurkowaniu, zaznałam małego przedsmaku tego wspaniałego hobby w Jordanii i chciałabym znów tego spróbować, jak już będziemy na Teneryfie :)

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » pn, 8 lip 2013, 10:53

Witajcie

Dziś chcielibyśmy przedstawić kolejnego mieszkańca atlantyku - konika morskiego,
zwanego również potocznie pławikonikiem. Koniki morskie większość czasu spędzają przytwierdzone czepnym ogonem np. do roślinnej łodygi lub kawałka rafy, jako ciekawostka samiec posiada pod brzuchem trwałą torbę lęgową. Samica, przy pomocy pokładełka, składa do torby lęgowej samca kilkadziesiąt do kilkuset ziaren ikry. Samiec inkubuje ikrę. Długość ciała waha się od 4 do 20 cm. Żywią się planktonem. Największym zagrożeniem niestety jest człowiek. Pławikoniki są często kupowane na prezenty lub hodowane w akwariach. Największe zapotrzebowanie istnieje w tradycyjnej medycynie chińskiej, japońskiej i koreańskiej (przypisuje im się właściwości lecznicze w chorobach układu oddechowego oraz impotencji). Napar z konika morskiego w większych dawkach może trwale uszkodzić układ nerwowy. Najpiękniej wyglądają jednak pod wodą w swoim środowisku naturalnym.

Obrazek

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » pn, 8 lip 2013, 10:54

Sencillion pisze:Jestem zachwycona zdjęciami, marzę o nurkowaniu, zaznałam małego przedsmaku tego wspaniałego hobby w Jordanii i chciałabym znów tego spróbować, jak już będziemy na Teneryfie :)
Podwodny świat jest niesamowity - gorąco zachęcamy, a przy okazji jak tam wasz czerwcowy pobyt na Teneryfie ?

pozdrawiamy

LiveYourLife

Awatar użytkownika
lucky
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: pn, 7 sty 2013, 10:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: lucky » pn, 8 lip 2013, 11:26

Żółwie wyglądają fantastycznie!!!!!!!!!!!! Aż by się chciało takiego dorwać i wyprzytulać :lol:

LiveYourLife jakim sprzętem pstrykasz pod wodą?

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » pn, 8 lip 2013, 11:45

lucky pisze:Żółwie wyglądają fantastycznie!!!!!!!!!!!! Aż by się chciało takiego dorwać i wyprzytulać :lol:

LiveYourLife jakim sprzętem pstrykasz pod wodą?
Dzięki :), żółwie akurat GoPro 3 Black, czasem zabieram też canona 450D ale go pro jest znacznie poręczniejsze, pozdrawiam

LiveYourLife

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » sob, 24 sie 2013, 15:39

Hola amigos

Dzisiaj przedstawiamy Wam naszego kolejnego znajomka : Mątwę zwaną Sepią
Dość ciekawskie stworzenie, lubiące interakcję z człowiekiem, wystarczy palcami dłoni naśladować ruchy jakie wykonuje mątwa, podpływa wtedy bardzo blisko, zmienia kolory czasem próbuje naśladować nasze ruchy. W sytuacji zagrożenia mątwa wystrzeliwuje ciemnobrązową substancję (sepię) z dużego worka czernidłowego. Tworzy się wówczas wokół niej ciemna osłona, która dezorientuje i zniechęca napastnika. Potrafią zmieniać barwę, dzięki czemu łatwo dostosowują się do koloru otoczenia.

Obrazek

Waldek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: San Agustin / Gran Canaria

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: Waldek » ndz, 25 sie 2013, 20:02

LiveYourLife pisze:
Dzisiaj przedstawiamy Wam naszego kolejnego znajomka : Mątwę zwaną Sepią
Witaj. No i znowu wspaniałe zdjęcia. Chyba też znam to stworzenie. Występuje na karcie w restauracji pod nazwą "calamaris"? :) :idea: :)

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » pn, 26 sie 2013, 14:13

Hola Waldku

Kalmar jest bardzo podobny do mątwy jednak to trochę inne stworzenie, oba należą do tej samej grupy dziesięciornic, mątwy też są jadalne. Chociaż według mnie o wiele lepiej wyglądają pod wodą niż na talerzu :)

pozdrawiam

LiveYourLife

Waldek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: San Agustin / Gran Canaria

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: Waldek » pn, 26 sie 2013, 18:21

LiveYourLife pisze:Hola Waldku

Kalmar jest bardzo podobny do mątwy jednak to trochę inne stworzenie, oba należą do tej samej grupy dziesięciornic, mątwy też są jadalne. Chociaż według mnie o wiele lepiej wyglądają pod wodą niż na talerzu :)

pozdrawiam

LiveYourLife
No ale byłem bardzo blisko :wink:

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » pt, 15 lis 2013, 17:00

Dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, pozostajemy w rodzinie głowonogów - Pulpo czyli Ośmiornica jest zwierzęciem o zróżnicowanej wielkości wahającej się od około 1,5 cm długości i 1 g Octopus wolfi, do 15 m długości Największe rozmiary: 9,6 m rozpiętości ramion i 272 kg masy ciała odnotowano u osobnika ośmiornicy olbrzymiej. Ich ciało jest krótkie, ma zwartą, bryłowatą budowę. U wielu ośmiornic głębokowodnych jest galaretowate, ale dość twarde.Otwór gębowy ośmiornic otacza osiem ramion, których podstawy spięte są błoną o głębokości różnej pomiędzy różnymi parami ramion. Jako ciekawostki , ośmiornice potrafią zastawiać pułapki np. upolować małe stworzenie i schować się w pobliżu czekając na większe stworzenie zainteresowane zdobyczą, w środowisku naturalnym większe osobniki polują także na mniejsze gatunki rekinów, większość ludzi zna ośmiornice od strony kulinarnej :), pod wodą natomiast podczas spotkania i poświęceniu jej uwagi bez prób siłowych ( z racji tego, że są to bardzo inteligentne i ciekawskie stworzenia ) mamy szansę na niesamowite widoki i czasem bardzo bliski kontakt, pozdrawiamy serdecznie !

Obrazek

Obrazek

SLAWEKX1
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: sob, 7 gru 2013, 16:45

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: SLAWEKX1 » ndz, 8 gru 2013, 18:43

LiveYourLife pisze:Jest takie miejsce gdzie praktycznie codziennie na 99% spotkacie takie oto przesympatyczne stworzenia, zwie się el puertito, głębokość od 5 do 8 metrów, jak już je spotkacie to nie próbujcie dotykać ani gonić , jeśli sami będziecie spokojni na pewno podpłyną wam się przyjrzeć, wszystkim chętnym na zawarcie bliższych znajomości , obojętnie nurkującym czy też chcącym spróbować, chętnie odpowiem na pytania, doradzę i pomogę, podwodny świat to jedna z moich pasji, a ja chętnie dzielę się swoimi pasjami z innymi :)

Obrazek

pozdrawiam

LiveYourLive
Czesc.
troszke tutaj nie na temat,ale chciałem zapytać o prace w klubie nurkowym,Mam licencje OWD od 2003 i AOWD od 2007 roku.Czy orientujesz się jak to wygląda i czy mógłbyś cos doradzić.Z góry dziękuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » czw, 9 sty 2014, 16:19

SLAWEKX1 pisze: Czesc.
troszke tutaj nie na temat,ale chciałem zapytać o prace w klubie nurkowym,Mam licencje OWD od 2003 i AOWD od 2007 roku.Czy orientujesz się jak to wygląda i czy mógłbyś cos doradzić.Z góry dziękuje i pozdrawiam

Witaj

Jeśli chciałbyś rozpocząć pracę w branży nurkowej to przede wszystkim musisz podwyższyć swoje kwalifikacje, przynajmniej do poziomu Divemaster, jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat możliwych opcji odezwij się na priv

pozdrawiam

LiveYourLife

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Podwodne znajomości :)

Post autor: LiveYourLife » sob, 26 gru 2015, 23:28

Hola

A dziś dla odmiany jeden z wraków leżących u wybrzeży Teneryfy - el Condesito , cementowiec transportujący materiały budowlane - głównie cement, do rozbudowy portu w Los Cristianos, z racji tego że leży płytko i blisko brzegu niestety uległ niszczycielskiej sile oceanu, jednak wciąż stanowi atrakcję dla wielbicieli podwodnego Świata

Obrazek

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości