Puerto Rico - klilka pytań :) piewszy wyjazd na GC

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
mygumas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 12 maja 2011, 13:44

Puerto Rico - klilka pytań :) piewszy wyjazd na GC

Post autor: mygumas » sob, 14 maja 2011, 13:18

Witajcie smiling smiley

Za 2 m-ce wybieram się do Puerto Rico, Gran Canaria z stąd pojawia się u mnie kilka pytań. Byłbym wdzięczny za pomoc i informacje, którymi możecie się podzielić smiling smiley

1. Jak wygląda życie nocne w miejscowości Puerto Rico, czy są w okresie wakacyjnym Lipiec/Sierpień jakieś imprezy, dyskoteki, kluby gdzie po całodniowym zwiedzaniu można się wybawić ?

2. Jak wygląda dostęp do plaży, czy od hotelu, który jest w miejscu; Aparthotel Riosol Isla de Lobos w Puerto Rico jest daleko, czy na piechotę można chodzić, jak wygląda ten temat? Wiem, że hotel jest wysoko i dużo pod góre bede wchodził i schodził..

3. Czy komunikacja miejsa dowozi do miejscowosci Las Palmas, Play del Íngles,i San Agustin wieczorami i czy jest jakiś powrót z klubów - jak można wrócic np o 4 rano do Puerto Rico smiling smiley?

4. Jak wyglądaja ceny żywności, czy są takie sklepy jak w polsce typu biedronka, czy inne markety? Pytam bo wyjezdzam bez opcji z jedzenie, musze je robic na wlasna reke ;)

5. Jeżeli ktoś miałby coś jeszcze do podpowiedzenia jak co koniecznie zabrać, jakieś sugestie odnośnie ciuchów czy tego typy rzeczy to będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi smiling smiley

6. Chce wybrać się na Teide jak najlepiej ugryźć temat:) ?



Pytań troche jest, wyjezdzam na wlasna reke nie przez biuro:)

W razie co podaje maila smiling smiley mygumas@tlen.pl

mygumas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 12 maja 2011, 13:44

Re: Puerto Rico - klilka pytań :) piewszy wyjazd na GC

Post autor: mygumas » wt, 17 maja 2011, 18:52

Nikt nic nie wie :( ?

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Puerto Rico - klilka pytań :) piewszy wyjazd na GC

Post autor: SplitSailer » wt, 17 maja 2011, 19:54

...może dlatego nikt nie pisze bo wiele razy pytana tego typu i podobne były zadawane. No ale dobra lecimy

1. Wyspy z tego żyją, wiec znajdziesz.
2. Skoro usypali plaże na żółto ( piach na wyspach szary lub czarny < wyspy wulkaniczne, czynne). To spoko luz będzie wygodnie, w klapkach.
3. Komunikacja jest bardzo sprawna, taksóweczki też.
4. Mercadona, najtańszą opcją.
5. W poprzednich pytałeś o dyskoteki. Do dyskoteki wystarczą klapki japonki, ręcznik i szorty. Moga być tatuaże. No ale jeśli musisz coś przykryć?....
6. Z Gran Canaria najsprawniej dostaniesz sie na Teide z grupą > wycieczka jednodniową na Teneryfe. Ofert jest masa i większość w podobnych cenach. Kupując samodzielnie bilet na prom i potem samodzielnie Tenerifa zapłacisz krocie więcej.
Mam nadzieje że pomogłem. a! na Teide jest zimno i lepiej nie w klapkach.
¨...i¨ ?

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Puerto Rico - klilka pytań :) piewszy wyjazd na GC

Post autor: camilozeta » wt, 17 maja 2011, 19:57

Hej

No raczej może nie wiedzieć, Puerto Rico to miejscowość turystyczna i raczej mało kto z Polaków tam mieszka na stałe.

Po całej wyspie jeżdżą autobusy Global. Jest dużo taksówek, które są niedrogie. Żywność na południu jest raczej droższa niż na północy, nawet w tej samej sieci sklepów np. Spar są różnice między północą a południem. Ciuchy? Kilka par koszulek i szortów powinno załatwić sprawę :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Puerto Rico - klilka pytań :) piewszy wyjazd na GC

Post autor: camilozeta » wt, 17 maja 2011, 20:01

SplitSailer pisze:a! na Teide jest zimno i lepiej nie w klapkach.
W lipcu/sierpniu? Byłem i było tak samo ciepło jak na dole :)

Odpisaliśmy prawie w tym samym czasie :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

mygumas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 12 maja 2011, 13:44

Re: Puerto Rico - klilka pytań :) piewszy wyjazd na GC

Post autor: mygumas » wt, 17 maja 2011, 20:11

A dziękuję za odpowiedzi :)

Czy możecie powiedzieć coś więcej o tych zorganizowanych wycieczkach na Teide? Jaka jest różnica w kosztach miedzy wycieczką a indywidualnemu wyjazdu na Teneryfe?

Jak wiadomo wycieczki zorganizowane biegną na szybko bo muszą wszędzie zmiescic się w określonym czasie i nie ma takiej swobody jak zwiedza się samemu..

Bede wdzieczny za dodatkowe info na temat tej wycieczki w grupach na Teide a samemu..

mygumas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 12 maja 2011, 13:44

Re: Puerto Rico - klilka pytań :) piewszy wyjazd na GC

Post autor: mygumas » śr, 29 cze 2011, 11:47

Ktoś coś odpowie :) prosze;) ?


jeszcze jedno zapytanie.. jak wygląda sprawa wyjazdu np kolo 18 do las palmas i playa (pewnie autobusem nie ma problemu, po ile bilet?) a jak pozniej powrót kolo 3 nad ranem? tylko taxi? czy jakies busy jeżdżą? jakie wtedy ceny taxi o takiej porze powrotu z playa lub las palmas wlasnie taxi?

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Puerto Rico - klilka pytań :) piewszy wyjazd na GC

Post autor: SplitSailer » śr, 29 cze 2011, 12:31

Piszesz z GC czy z po za? dosc wazne dla logistyki i informacji...czy gadac po calosci, czy lapiesz pewne tematy. Masz trj. residencia?
Powiem po lebkach:
1. Zorganizowana jak sie rozejzysz znajdujesz srednio 100-150E/os Teide i jakies popierdolki po drodze.
a. wioza autokarem jedna z dwu drog/widowiskowe dosc szczegolnie jak ¨hola chofer¨ kreci po serpentynach bo jakas ¨guapa rusa¨podoba sie i chce zaimponowac.
b. zawioza wsadza do teleferico na Teide...i zwioza...
c. autokar..prom koniec.
d.ofert masz mase i roznych zestawieniach. ceny tez wiec musisz szukac...czesto na piechote na ulicy trafisz kartke na > koziolku reklamowym.
2. Wlasna
a. jeden dzien musisz sie sprezyc
b. prom zalezy od linii, Bitnet w powietrzu...i tu zalezy rezydent WYSP nie liczy sie reszta España lub nie... od 25Eos
c. http://www.titsa.com/index.php > dalej pod Teide lepiej odrazu kupic BonoBus.
Mozna pozyczyc auto ok 60Edn
d. http://www.telefericoteide.com/
e. mozna i WARTO wykupic za pare Euro pozwolenie na PICO. piechota podchodzisz > buty nie klapki

musisz uscislic zapytanie min.n rezydent czy nie...czym dysponujesz jak chcesz jechac z buta czy samochodem, motorem, ile czsu chcesz poswiecic > dzien czy dwa, jesz czy na kanapkach
pozdrawiam SS
¨...i¨ ?

mygumas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 12 maja 2011, 13:44

Re: Puerto Rico - klilka pytań :) piewszy wyjazd na GC

Post autor: mygumas » śr, 29 cze 2011, 14:10

Na GC wyląduje dokładnie 11 sierpnia, będę przebywał do 24 sierpnia. Obecnie piszę do Was z Polski. Jadę tylko na 2 tygodnie na wakacje.

Na wybranie się na Teidę chcę poświęcić 1 cały dzień. Chcę wejść na sam szczyt tak wysyoko jak się da. Tzn. gdy będę na tenetyfię do kolejki górskiej chcę podjechać jakimś środkiem transportu, później kolejką a później ten kawalek na szczyt już piechotą.

(oczywiście pozwolenie od parku będę załawtiał)

Wybieram się z grupą 8 osób na GC a któregoś dnia właśnie na Teidę.


Mam nadzieje, że sprecyzowałem.. czekam na konkrety od Ciebie, będę wdzięczny!! :)

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Puerto Rico - klilka pytań :) piewszy wyjazd na GC

Post autor: SplitSailer » czw, 30 cze 2011, 10:57

Hola! mygumas

to jestes w zasadzie zorganizowany...sluchaj wg. mnie nie macie o co sie martwic. Najbardziej zasadne w tym wypadku jest wynajecie auta, czy to na GC czy juz na TF. Masz mozliwosc juz w portach. Zrzucicie sie po pare euro a masz luz i ogarniesz nie tylko Teide ale i np. polecam Buena Vista del Norte, na przeciwleglej Anaga. Wczesniej podalem linki do: TITSA na Teide sa dwie linie regularne 348 /z Puerto de Santa Cruz > Norte/ i 342 /z Playa Las Americas > Sur/ ale kursow jest naprawde niewiele. BonoBus najmniej 12Euro.(no ale jakbys chcial to TU Tel. do InfoTitsa 922.53.13.00)
Dla mnie logiczne jest zeby w grupie brac auto / jedyna mozliwosc pojezdzic na kocie, bo samochod tu, to coche > fon. ¨kocie¨ ;). Koszty te same a logistycznie nie ma zadnego porownania..
Co moge radzic bierz auto raczej w wiekszym biurze /jesli przez net/, a jesli osobiscie to koniecznie w oficyna. Pare centow wiecej , ale ¨czapka wolna¨...serio, nie zdazy sie ze ktos gdzies zadzwoni powie ze agent stoi na paradorze i ¨oddaj mu coche¨...a wieczorem zadzwoni drugi tel z pytaniem ¨gdzie samochod¨?.
na auto i 1 dzieñ polecam trasy do wyboru TF-38 B.Vista d. Norte; TF-12 Anaga; TF 24 i 21 do i z Teide, bedziecie zadowoleni, po drodze rewelacyjne widoki i obserwatorio astronomiczne.
Generalnie nie chce reklamowac firm...ale jest b. duzo i dogodnie.
promy > http://www.directferries.es/gran_canaria.htm
samolot > podalem we wczesniejszym
sciezka na Teide > zalatwisz przy teleferico, jak chcesz wczesniej i pewniej.. to net.
Zabierzcie buty na Teide...ja wiem mozna w klapkach i plazowach bo sierpien to chyba najcieplejszy miesiac...ale. Podejscie na Pico to raz, osoby majace problemy z serduchem i cisnieniem, niech odpuszcza, to jednak 3820m.
NIErezydenci placa troche drozej..dlatego pytalem o to czy masz rezydencje, lub przynajmniej jedno z Was.
Generalnie cala moja odpowiedz mogla sie ograniczyc do odpowiedzi...jesli jest Was 6-8 os. to bierz auto...i koniec..reszte ulozysz jak chcesz
pozdrawiam SS
¨...i¨ ?

mygumas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 12 maja 2011, 13:44

Re: Puerto Rico - klilka pytań :) piewszy wyjazd na GC

Post autor: mygumas » czw, 30 cze 2011, 11:44

Super wielkie dzięki za informację!!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości