Jak starać się o dofinansowanie na firmę

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
nata
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: czw, 10 mar 2011, 10:20

Jak starać się o dofinansowanie na firmę

Post autor: nata » czw, 10 mar 2011, 12:00

witam wszystkich polaków na gran canari
dopiero dotarłam na wyspę i otwieram własny biznes ,trochę czytałam juz na jednym z postów jak zalożyć własna firma ,było tam napisane że można starać sie o dofinansowanie na działalność ,czy ktoś z was wie jak to działa i czy artyści (rękodzielnicy ) mogą starać sie o takie dofinansowanie ( myślę że rekodzielnictwo spokojne można zaliczyć do produkcji towarów ) nie znam jeczcze na tyle języka aby sama w urzedach sie dowiadywać ..pozdrawiam i dziekuje za pomoc nata

Lukasz83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn, 7 mar 2011, 18:11
Lokalizacja: Las Palmas de Gran Canaria

Re: Jak starać się o dofinansowanie na firmę

Post autor: Lukasz83 » pt, 1 kwie 2011, 11:57

Być moze warto poszukać jakiegos asesora który mówi po angielsku? Bo z załatwianiem tego samemu bez znajomości hiszpańskiego może być kiepsko (to samo z zakładaniem własnej działalności).

Z Unii dofinansowanie dostanie każda osoba jeśli przed zarejestrowaniem się jako "autonomo" zarejestruje się w bezrobociu, następnie później (do 6 miesięcy po rozpoczęciu działalności) przedstawi faktury na sumę co najmniej 5 tysięcy euro w Oficina de Empleo (muszą to być faktury na rzeczy wydane na działalność, nie na same towary na sprzedaż). W takim przypadku mężczyźni dostają 5 tyś euro od Unii, kobiety 7 tyś. Ile to trwa, nie wiem. Nie pamiętam teraz dokładnie jak się nazywa ten typ subwencji.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
viola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: pt, 27 kwie 2007, 22:59
Lokalizacja: POLSKA Gran Canaria
Kontaktowanie:

Re: Jak starać się o dofinansowanie na firmę

Post autor: viola » pt, 1 kwie 2011, 17:17

Mozna tez starac sie o inna mozliwosc sprzedazy wlasnych produktow,rekodziel.Sklada sie wniosek o pozwolenie na handel i czeka sie,omija sie tym samym pewne koszty jednak czeka sie dluzej.Chetnie pomoge.Napisz cos wiecej czym sie zajmujesz itp.jesli chcesz pisz na gg.1455080 lub na poczte,duszynskaviola@wp.pl,pozdrawiam.

nata
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: czw, 10 mar 2011, 10:20

Re: Jak starać się o dofinansowanie na firmę

Post autor: nata » wt, 12 kwie 2011, 14:18

witam
napisałam e-mail do pani ,czekam na info. pozdrawiam :D

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości