Puerto Rico - urlop - prosba o sugestie

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
piotrbochynek
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pn, 8 mar 2010, 08:53

Puerto Rico - urlop - prosba o sugestie

Post autor: piotrbochynek » pn, 8 mar 2010, 20:29

Witam,
w najblizsza sobote (13.03) przylatuje do Puerto Rico na tygodniowy urlop
w zwiazku z tym mam kilka pytan do szanownych rezydentow slonecznej (mam nadzieje) Gran Canarii.

- Gdzie w Puerto Rico najlepiej wynajac samochod a dokladniej w jakiej firmie (mile widziana lokalizacja) i na co zwracac uwage w umowie wynajmu
(chodzi o pelne ubezpieczenie - zeby obylo sie bez niemilych niespodzianek)

W zwiazku z tym ze 7 dni to bardzo krotki okres czasu a wypadaloby z 2 dni poleniuchowac na wycieczki planuje przeznaczyc 4 dni.

mniej wiec w tym czasie planuje zobaczyc:

Dzien 1 - Pico de Las Nieves - tu przeznaczam calutenski dzien.

Dzień 2 - Palmitos Parque - przeznaczam na niego rowniez caly dzien jednak nie wiem czy nie robie tego zbyt optymistycznie.
jesli nie zajmie nam to calego dnia to co warto zobaczyc jeszcze w poblizu.

Dzien 3 - Aquasar + Maspalomas + wydmy

Dzień 4 - San Nicolas de Tolentino (park Cactualdea)
- Mirador del Balcon - ponoc piekny punkt widokowy
- Puerto de Morgan - plaza + rejsik ta zolta lodzia podwodna
Warto w ogole zanurzyc sie ta lodka? bedzie cokolwiek widac jakies rybki etc.

Wybieram sie z zona i 4 letnim synem.

Prosilbym o wszelakie podpowiedzi w szczegolnosci co jeszcze warto zobaczyc co pominalem w swoim planie 4 dniowym, ewentualnie z czego mozna zrezygnowac. w szczegolnosci dzien 3 i 4 jesli pojawia sie ciekawe sugestie jestem w stanie przeorganizowac.

z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Puerto Rico - urlop - prosba o sugestie

Post autor: camilozeta » wt, 9 mar 2010, 16:35

piotrbochynek pisze:Dzien 1 - Pico de Las Nieves - tu przeznaczam calutenski dzien.
A co Ty tam chcesz robic caly dzien??? Godzinka i juz sie napatrzysz. No chyba ze Roque Nublo jeszcze dolaczysz do tego.

Jeden dzien to proponuje poswiecic na objechanie wyspy dookola :-)

Pozdrawiam
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

piotrbochynek
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pn, 8 mar 2010, 08:53

Re: Puerto Rico - urlop - prosba o sugestie

Post autor: piotrbochynek » wt, 9 mar 2010, 21:09

camilozeta pisze:
piotrbochynek pisze:Dzien 1 - Pico de Las Nieves - tu przeznaczam calutenski dzien.
A co Ty tam chcesz robic caly dzien??? Godzinka i juz sie napatrzysz. No chyba ze Roque Nublo jeszcze dolaczysz do tego.

Jeden dzien to proponuje poswiecic na objechanie wyspy dookola :-)

Pozdrawiam
zle sie moze wyrazilem - chodzilo mi o wszystko naokolo Pico de Las Nieves
czyli zaczynajac wycieczke np od San Bartolome de Tirajana poprzez artenare, tejade, Roque Bentaiga i konczac wlasnie na Roque Nublo :D

do tego bede sie poruszal z 4 letnim ciekawym wszystkiego brzdacem
a to drastycznie wydluza czas zwiedzania :wink:

piotrbochynek
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pn, 8 mar 2010, 08:53

Post autor: piotrbochynek » wt, 9 mar 2010, 21:15

a odnosnie objazdowki calej wyspy dookola to jakie przystanki bys sugerowal, gdzie sie dluzej zatrzymac, co zobaczyc, jaka trase wybrac

w sumie dzien 4 moglbym zamienic na objazdowke - jesli wyrzucilbym zwiedzanie kaktusow i rejs lodzia podwodna (pytanie tylko czy duzo bym stracil - moja wiedza jest typowo internetowo - ksiazkowa z tej te pozycje wydaja sie atrakcyjne

pozdrawiam i dziekuje za odzew

Waldek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: San Agustin / Gran Canaria

Post autor: Waldek » wt, 9 mar 2010, 23:07

piotrbochynek pisze:a odnosnie objazdowki calej wyspy dookola to jakie przystanki bys sugerowal, gdzie sie dluzej zatrzymac,
Odnośnie przystanków to będziesz je musiał robić często ze względu na chorobę lokomocyjną pasażerów auta. W górach - to ostra jazda bez trzymanki, sprawdź auto które wypożyczysz ( dobre hamulce, nie bierz grata). Kabriolet też nie jest zalecany- spadające kamienie szczególnie teraz po ulewach, uważaj na zakrętach - w okolicy Fatagi autobusy biorą zakręty na dwa razy, tubylcy śmigaja za szybko a turyści jadą z przyklejoną twarza do przedniej szyby auta, 300 metrowe przepaście, serpentyny itd... itd...W polskich Tatrach nie zaznasz takich widoków i emocji, ale 90% ludzi ma problemy z błędnikiem.... O tej porze roku góry są piękne i zielone... powodzenia!
P.S. Nie wiem czy łódź podwodna "jeździ", wydaje mi się, że ostatnio była remontowana, widziałem ją na nabrzeżu w Puerto de Mogan.
Co do kaktusów to byłem tam kilka lat temu, nic specjalnego, 30 minut wystarczy, chyba, że coś sie zmieniło.
Proponuję odwiedzić miasto Siuxów ( chyba tak to się pisze). Kilkugodzinna inscenizacja życia Dzikiego Zachodu, Szeryf, Saloon, napad na bank w wykonaniu "mexicano banditos" itd. Moj 4 letni syn ma do dzisiaj łuski pocisków z pistoletu szeryfa , który zaprowadził porządek w Saloonie :-)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » śr, 10 mar 2010, 19:20

Choroba lokomocyjna? Troche faktycznie mozna bylo sie zakrecic, ale to dopiero na zachodzie wyspy, gdzie droga idzie mocnymi serpentynami. A co do miejsc, to Fuente de los Azulejos, Mirador del Balcon, ktory juz wspomniales, Anden Verde, Charco i wybrzeze w La Aldea de San Nicolás. Pomalu jedzcie, to nie przeoczycie :-)

Pozdrawiam
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Post autor: 100%_cojones » pt, 12 mar 2010, 14:23

a co to anden verde ?? :) myslalem ze widzialem juz wszystko :)
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

piotrbochynek
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pn, 8 mar 2010, 08:53

Post autor: piotrbochynek » pt, 12 mar 2010, 22:06

dziekuje za wszystkie podpowiedzi,
zaraz sie pakujemy i z samego rana na lotnisko.
jak wroce to zdam relacje

pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » sob, 13 mar 2010, 10:01

100%_cojones pisze:a co to anden verde ?? :) myslalem ze widzialem juz wszystko :)
A jest takie cos na zachodnim wybrzezu niedaleko La Aldea. Przjezdza sie samochodem i piekne widoki stamtad sa. Dokladnie nie pamietam, ale nazwa mi utknela w pamieci bo mi sie skojarzylo z zielonym peronem :-) Tu nawet jakies zdjecia sa http://gigapan.org/gigapans/33863/

Pozdrawiam
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Post autor: 100%_cojones » pn, 15 mar 2010, 23:32

aaa, dzięki Camilo :) przjedżałem tamtędy wielokrotnie, tylko nie wiedziałem ze to się tak nazywa ;D
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości