Nierzetelne firmy ...

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
Awatar użytkownika
viola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: pt, 27 kwie 2007, 22:59
Lokalizacja: POLSKA Gran Canaria
Kontaktowanie:

Nierzetelne firmy ...

Post autor: viola » ndz, 29 mar 2009, 00:46

Jeśli kto kolwiek z Was natrafił na nieuczciwego pracodawcę warto zwrócić się o poradę lub pomoc prawną do syndykatu -hiszpańskiego znajdującego się w Las Palmas.Miła,szybka i sympatyczna obsługa.Okazuje się,że tu w przeciwieństwie do naszego kraju bardziej pomaga się pracownikom niżeli nieuczciwym pracodawcom.Można tam uzyskać wszelkiego rodzaju informacje.W przypadku pomocy prawnej można wyrazić zgogę na składkę w wysokości ok.10 euro na miesiąc. Objęci jesteśmy następnie opieką prawną i w przypadku konfliktu z pracodawcą nawet nie musimy go oglądać,możemy zdecydować,że bedzie reprezentowała nas osoba prawna.W tej instytucji można a właściwie warto sprawdzić kontrakt,tym bardziej jeżeli ktoś słabo zna język.

waski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr, 7 sty 2009, 12:32
Lokalizacja: GRAN CANARIA
Kontaktowanie:

Post autor: waski » pn, 25 maja 2009, 21:32

moglabys napisac przy jakiej ul.znajduje sie ten syndykat

Awatar użytkownika
viola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: pt, 27 kwie 2007, 22:59
Lokalizacja: POLSKA Gran Canaria
Kontaktowanie:

Post autor: viola » czw, 11 cze 2009, 23:49

waski pisze:moglabys napisac przy jakiej ul.znajduje sie ten syndykat
Niestety nie pamiętam ulicy,ale w najbliższym czasie wybieram się tam więc zapiszę dokładny adres i podam na forum.Idąc od stacji autobusowej TRIANĄ i skręcając w jedną z wielu uliczek po lewej stronie można dojść do Syndykatu,więcej następnym razem,pozdrawiam.

Husky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt, 23 lis 2007, 20:12
Lokalizacja: GC

Post autor: Husky » ndz, 14 cze 2009, 14:16

Witam.

Podaje adres do Syndyku:
UGT-Canarias

Avda.1-o Majo21-1 pietro
Las Palmas de Gran Canaria
Tel.:928 36 43 72
Pozdrawiam.

waski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr, 7 sty 2009, 12:32
Lokalizacja: GRAN CANARIA
Kontaktowanie:

Post autor: waski » śr, 8 lip 2009, 12:30

dzieki.bylem tam juz wczesniej-siedzi tam ktos w rodzaju konsula i udziela ogolnych informacji ale generalnie ma wszystko w dupie

Awatar użytkownika
viola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: pt, 27 kwie 2007, 22:59
Lokalizacja: POLSKA Gran Canaria
Kontaktowanie:

Post autor: viola » czw, 23 lip 2009, 18:24

waski pisze:dzieki.bylem tam juz wczesniej-siedzi tam ktos w rodzaju konsula i udziela ogolnych informacji ale generalnie ma wszystko w dupie
Dzięki tej właśnie ,,dupie,, jak to ładnie określiłeś nie jeden Polak wygrał sprawę o własne pieniądze.Kolega dzięki temu dostał 2500 euro gdy został zwolniony po roku pracy i gdyby nie ta ,,dupa,,zostałby bez pieniędzy,bez paro i bez możliwości powrotu do kraju jednak to syndykat na wyraźną prośbę pomógł bez żadnych zbędnych formalności.Byłam tam osobiście i mam troszkę inne zdanie,wkrótce odbędzie się sprawa kolejnego ze znajomych- podobna sytuacja i również syndykat udziela pomocy prawnej.

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Post autor: 100%_cojones » czw, 23 lip 2009, 18:40

waski pisze:generalnie ma wszystko w dupie
viola pisze: Dzięki tej właśnie ,,dupie,, jak to ładnie określiłeś
[...]
gdyby nie ta ,,dupa,,zostałby ...
O jakiej dupie mowa violu ? ;) wąski napisał tylko że siedzi sobie tam facet który ma wszystko w dupie ;-) uważam się się nakręcasz oraz lekko nadinterpretujesz wypowiedź kolegi wąskiego.

:-D

przy okazji, jak się dokładnie ta instytucja nazywa o ktrórej piszecie - chodzi mi o urzędową nazwę - bo syndyk/syndykat to niespecjalnie wiele mówi, tym bardziej że: http://pl.wikipedia.org/wiki/Syndykat, http://pl.wikipedia.org/wiki/Syndyk

:D
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

waski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr, 7 sty 2009, 12:32
Lokalizacja: GRAN CANARIA
Kontaktowanie:

Post autor: waski » ndz, 26 lip 2009, 20:34

przepraszam-pomylka.Nie byle jednak w tym miejcu o ktory mowicie.Bylem natomiast u polskiego konsula na jakiejs duzej,glownej ulicy Las Palmas(nie pamietam jak sie nazywa) i to on wlasnie dziwnie sie zachowywal- jak na konsula oczywiscie,nie mial nawet sekretarki mowiacej po polsku Sorry za pomylke i wprowadzenie w blad :)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » wt, 28 lip 2009, 17:54

100%_cojones pisze:przy okazji, jak się dokładnie ta instytucja nazywa o ktrórej piszecie - chodzi mi o urzędową nazwę
Husky juz podal, lacznie z adresem :-) Tez tam kiedys bylem, ale niewiele mogli mi pomoc w mojej konkretnie sytuacji.

Pozdrawiam
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
viola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: pt, 27 kwie 2007, 22:59
Lokalizacja: POLSKA Gran Canaria
Kontaktowanie:

Post autor: viola » sob, 1 sie 2009, 21:46

waski pisze:przepraszam-pomylka.Nie byle jednak w tym miejcu o ktory mowicie.Bylem natomiast u polskiego konsula na jakiejs duzej,glownej ulicy Las Palmas(nie pamietam jak sie nazywa) i to on wlasnie dziwnie sie zachowywal- jak na konsula oczywiscie,nie mial nawet sekretarki mowiacej po polsku Sorry za pomylke i wprowadzenie w blad :)
Jeśli chodzi o Konsula to szkoda tematu....i słów!Nie wiem dlaczego opiewa to stanowisko ale nie wypełnia swoich obowiązków!To prawda.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
viola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: pt, 27 kwie 2007, 22:59
Lokalizacja: POLSKA Gran Canaria
Kontaktowanie:

Post autor: viola » sob, 1 sie 2009, 21:54

100%_cojones pisze:
waski pisze:generalnie ma wszystko w dupie
viola pisze: Dzięki tej właśnie ,,dupie,, jak to ładnie określiłeś
[...]
gdyby nie ta ,,dupa,,zostałby ...
O jakiej dupie mowa violu ? ;) wąski napisał tylko że siedzi sobie tam facet który ma wszystko w dupie ;-) uważam się się nakręcasz oraz lekko nadinterpretujesz wypowiedź kolegi wąskiego.

:-D

przy okazji, jak się dokładnie ta instytucja nazywa o ktrórej piszecie - chodzi mi o urzędową nazwę - bo syndyk/syndykat to niespecjalnie wiele mówi, tym bardziej że: http://pl.wikipedia.org/wiki/Syndykat, http://pl.wikipedia.org/wiki/Syndyk

:D
Nie nakręcam się nie mam powodu,ale na prawdę pomogli już nie jednemu Polakowi .Zdziwiło mnie to bo w Polsce nie można by uzyskać takiej pomocy.Istnieje tu kilka firm które po przez kontakt z ,,Polakami,,ściągają tu naszych rodaków wykorzystują na ile się da i pa...ale niestety jesteśmy narodem inteligentnym i nie każdy jest taki na jakiego wygląda.Dlatego tak stanowczo potwierdziłam dobre cechy Syndykatu i pomocy jaką można tam uzyskać.Myślę,że dobrze zinterpretowałam wypowiedź kolegi jeśli nie zwracam honor!

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość