Gran Canaria listopad - styczeń

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
tomekkk
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 8 lip 2015, 13:18

Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: tomekkk » śr, 8 lip 2015, 13:34

Witam,

od 23.10 przez około 3 miesiące wraz z żoną i 4-letnią córką będziemy przebywać na Gran Canarii.

1. Mam ogromny problem ze znalezieniem miejsca do mieszkania (domu).

Na razie szukałem tylko na airbnb, ale wybór jest bardzo słaby, a zależy nam na jakimś miejscu z fajną atmosferą (częsciowo będziemy pracować z domu, częsciowo - wypoczywać).
Czy możecie polecić strony na jakich powinienem szukać? Nie znam co prawda hiszpańskiego, ale domyślam się, że tylko na takich stronach coś znajdę.
Ktoś mi polecał, żeby wziąc na 1-2 tygodnie jakiekolwiek lokum i szukac samemu. Wiecie jak to się sprawdza?
A może macie jakieś inne sposoby/pomysły? Będę ogromnie zobowiązany - nie mam żadnego kontaktu na wyspie.

2. Być może będzie konieczność przynajmniej częsciowo, żeby córka chodziła do przedszkola. Jakie są możliwości? (zna tylko polski).

3. Nie wiem jak wygląda z Polonią na wyspie, ale z chęcią poznamy Was :) Może też macie dzieci w podobny wieku....

pozdrawiam
Tomek

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: erer » śr, 8 lip 2015, 18:23

hej
fajnie spedzisz zime w cieplutku,pozdr Z

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: Dzidek » śr, 8 lip 2015, 23:43

Witam
Co prawda nie mój rewir ale sprawdz tu:
http://www.milanuncios.com/alquiler-de- ... as_palmas/
Sam przerabiam teraz temat poszukiwania lokum i nie jestem w stanie Ci pomóc,ale ogłoszeń w oknach jest pełno wiec to się sprawdza.O przedszkole sie nie martw a język złapie moment i dlatego nawet się nad tym nie zastanawiaj tylko zapisuj od razu to będzie wielki plus.
Sam zaczynam nowy etap w życiu i jestem w trakcie więc nie za dużo na razie doradzę ale trzymam kciuki i pozdrawiam z Teneryfy.
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: camilozeta » czw, 9 lip 2015, 07:10

tomekkk pisze: Ktoś mi polecał, żeby wziąc na 1-2 tygodnie jakiekolwiek lokum i szukac samemu. Wiecie jak to się sprawdza?
Ja bym powiedział, że to jest jedyne rozsądne rozwiązanie. Tylko na miejscu możesz znaleźć to czego chcesz, tam gdzie chcesz, weryfikując to naocznie.
tomekkk pisze: Być może będzie konieczność przynajmniej częsciowo, żeby córka chodziła do przedszkola. Jakie są możliwości? (zna tylko polski).
Tylko pamiętaj, że przedszkola są nieźle płatne. O ile się nie mylę około 200 Euro na miesiąc. Język nie gra roli.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

tomekkk
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 8 lip 2015, 13:18

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: tomekkk » czw, 9 lip 2015, 08:30

camilozeta pisze:
tomekkk pisze: Ktoś mi polecał, żeby wziąc na 1-2 tygodnie jakiekolwiek lokum i szukac samemu. Wiecie jak to się sprawdza?
Ja bym powiedział, że to jest jedyne rozsądne rozwiązanie. Tylko na miejscu możesz znaleźć to czego chcesz, tam gdzie chcesz, weryfikując to naocznie.
No tak. Temat wynajmu mieszkań jest mi ogólnie trochę niezany. Przyjmując, że faktycznie przyjedziemy, damy sobie chwilę - to jak szukać? jechać ulicą i patrzeć czy jest wywieszone coś? Czy jednak na stronie internetowej i się umawiać?
Inna sprawa - Z tego co pamiętam ze swojej wyprawy żeglarskiej to z językiem angielskim tam słabo -co?

pozdr
T.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: camilozeta » czw, 9 lip 2015, 09:14

tomekkk pisze:jechać ulicą i patrzeć czy jest wywieszone coś? Czy jednak na stronie internetowej i się umawiać?
Inna sprawa - Z tego co pamiętam ze swojej wyprawy żeglarskiej to z językiem angielskim tam słabo -co?
Oba sposoby są dobre.

Język? Na co jeszcze czekasz? :) Superintensywne 3-4 godziny nauki dziennie do wyjazdu to najlepsze co możesz zrobić. Z różnych źródeł, dwie trzy książki na raz, lekcje na YouTube, kursy on-line, nagrania, im więcej tym lepiej, aż do bólu głowy, a wtedy tabletka i dalej :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

upior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 8 lut 2015, 13:36

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: upior » pt, 17 lip 2015, 19:54

Z własnego doświadczenia to Ci od razu powiem, żebyś sobie Canary darował. A przynajmniej do końca kryzysu
(o ile takiego doczekamy) Zero pomocy od gobierno, zero pomocy od Polonii (ktora skórcza się w zabójczym tempie) zero pomocy od kogokolwiek. Pracy NIE MA! Nawet jak masz znajomości to cieżko. Zobacz na milanuncios jakie piękne oferty są.... tylko tych co szukają!! No chyba że przyjeżdzasz z bańką EU, i chcesz zainwestować, a i tak nie zdziw się, kiedy po zainwestowaniu zostaniesz bez bańƙi i bez negocio :) bo tu tacy artyści są. A jeszcze bez języka i z dzieckiem???? to "w imie ojca i syna" Nawet jesli znasz angielski to tu mało kto Cie zrozumie :)
ps. Żadnych pomocnych stron tu nie da się zamieścić, bo admin od razu kasuje w ramach antyreklamy.... sorry Vinetou.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: camilozeta » pt, 17 lip 2015, 20:22

upior pisze:ps. Żadnych pomocnych stron tu nie da się zamieścić, bo admin od razu kasuje w ramach antyreklamy.... sorry Vinetou.
Bzdury gadasz waćpan, mnóstwo linków jest z pomocnymi stronami. Patrz choćby parę postów wyżej. Nie można tu tylko polskich firm za darmo reklamować, bo są one potencjalnie naszym jedynym źródłem utrzymania. Gdyby się oczywiście nie sknerzyły i nie chciały wyłącznie darmowej reklamy :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

upior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 8 lut 2015, 13:36

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: upior » pt, 17 lip 2015, 21:16

Taa?, ale jak byli tu jacyś surferzy, co pytali na namiary, a ja im podałem, toś pan od razu to wyp....lił. [wykropkowałem, ale proszę bez bluzgania bo zabanuję, camilozeta]

upior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 8 lut 2015, 13:36

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: upior » pt, 17 lip 2015, 21:32

Dobra, ale już nie kłóćmy się ... tak nas tu mało zostało.... a kolega z Polski, co ma zamiar tu przyjechać na stałe może do mnie pisać na mariopl@wp.pl może będę mógł mu pomoc, może nie... never know.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: camilozeta » sob, 18 lip 2015, 06:39

upior pisze:Taa?, ale jak byli tu jacyś surferzy, co pytali na namiary, a ja im podałem, toś pan od razu to wyp....lił.
Oczywiście że tak, jeśli podałeś linka do polskiej firmy/usługodawcy. Reklamodawcy są mile widziani, jeśli chcą uczciwej reklamy. Takie jest życie przedsiębiorcy, zarabia się, ale nie ma nic za darmo, parę Euro trzeba poświęcić. Ja też płacę za utrzymanie Polonia Canarias i nikt mi niczego za darmo nie daje. Zresztą ten temat był już wielokrotnie przerabiany, poszukaj bo pisałem o tym. Nie róbmy off-topic.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

tomekkk
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 8 lip 2015, 13:18

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: tomekkk » pn, 20 lip 2015, 07:53

Heja,

przyjeżdzam wstępnie tylko na 3 miesiące (choć kto wie ...).
Pracę mam zdalną poza Kanarami, więc to tez nie problem. Jedynym problemem jest dla mnie znalezienie fajnego lokum.

pzdr
T.

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: erer » pn, 20 lip 2015, 14:56

to daj znac jak juz sie zakwaterujesz,pozdr Z

Panna.Migotka
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: czw, 3 lut 2011, 11:09

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: Panna.Migotka » wt, 27 paź 2015, 19:08

Córeczka spokojnie może iśc do państwowej/bezpłatnej szkoły, do tzw. Infantil (czyli jakby przedszkola w szkole, jest to pierwszy etap nauki w systemie hiszpańskim. "Prawdziwa" szkoła zaczyna się od 6 lat, ale dzieci mają zajęcia w tym samym budynku, czyli jest to coś jakby nasza przed-przed-zerówka). Baaardzo fajna sprawa, bo oprócz normalnych zajęc przedszkolnych dzieci już się uczą i to jak! Poznają literki, cyferki, omawiają Monę Lizę da Vinci'ego. Efekt uboczny: po powrocie dziecko umiera z nudów w polskim przedszkolu i BŁAGA o wysłanie do zerówki w wieku 5 lat, a ty na widok pp. Elbanowskich dostajesz ataków histerycznego śmiechu :lol: Hiszpańską szkołę wspominamy do dziś z rozrzewnieniem...a ja do tej pory pokazuję nauczycielkom podreczniki, takie są świetne!

adamsa
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: pn, 4 mar 2013, 14:51

Re: Gran Canaria listopad - styczeń

Post autor: adamsa » wt, 27 paź 2015, 21:26

Możesz podać więcej informacji nt możliwości dostania się do przedszkola? Dziecko ma 4 latka, i wyczytałem, że nie da się go wysłać do bezpłatnego przedszkola. Będę z rodziną od listopada i chciałbym, żeby dziecko poszło do przedszkola, miało kontakt z dziećmi.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości