Przeprowadzka na Gran Canarię.

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
xelios1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 sty 2015, 19:31

Przeprowadzka na Gran Canarię.

Post autor: xelios1987 » wt, 27 sty 2015, 23:14

Witam wszystkich,
Postanowiłem całkowicie zmienić swoje życie i we wrześniu, październiku tego roku przeprowadzić się na Gran Canarię. Ponieważ mam zamiar od razu się szybko zaaklimatyzować, potrzebuję kilku informacji i liczę na pomoc w następujących kwestiach:
- Szukam mieszkania w Las Palmas, 3-4 sypialnie, w cichej, spokojnej okolicy lub w porcie. Najlepiej umeblowane, ale to nie warunek. Jak je znaleźć? Czy w lokalnych gazetach są ogłoszenia? Staram się uzyskać kontakt do agentów, ale pomimo masy ogłoszeń albo są nieaktualne, albo agent nie odpowiada.
- Jak załatwić stały dostęp do internetu?
- Czy faktycznie można znależć wypożyczalnie samochodów, która oferuje najem długoterminowy (znalazłem jakąś stronę oferujacą np. Seata Alteę XL za 350 eur miesiecznie, ale wydaje mi się to trochę tanio)?
- Czy trudno jest podpisać umowę na abonament na telefon komórkowy ze stałym dostępem do internetu (nie chodzi mi już nawet o sam telefon, tylko o kartę sim)?
- Czy faktycznie w Las Palmas, inaczej niż w miejscowościach turystycznych, jest trudno dogadać się po angielsku? Niestety, nie mówię po hiszpańsku.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Maciek

Alicia
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw, 29 sty 2015, 10:53

Re: Przeprowadzka na Gran Canarię.

Post autor: Alicia » czw, 29 sty 2015, 11:23

Robię dokładnie to samo, w lutym przeprowadzam się na GC ale tak na 3-6 miesięcy, żeby pozwiedzać i poznać bliżej ta wspaniała kulturę :). Szukam mieszkania na południu wyspy, ale agencje nieruchomości niestety nie odpisują na maile :/ a jak już do nich dzwonie to nie odbierają tel. Pewnie widza nr. zagraniczny i się boją. Znam trochę hiszpański i jako tako się dogadam więc mam nadzieję, że w końcu znajdę jakieś mieszkanie. Może macie jakieś wskazówki jak ich szukać, albo trafiliście na jakieś ogłoszenia w gazecie czy na budynku? Będę wdzięczna za namiary :)

Co do wynajmu samochodu to kanaryjska firma (żeby jej tu nie reklamować) wynajmuje na miesiac za 407 euro a firma dla mnie jest pewna i mają dobre samochody bo juz z nich korzystałam.

Jak się czegoś dowiesz o mieszkaniach to daj znać.

jo87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn, 18 mar 2013, 10:02

Re: Przeprowadzka na Gran Canarię.

Post autor: jo87 » czw, 5 lut 2015, 14:22

Polecam szukac mieszkan od konca kwietnia (jest juz po sezonie) wiele mieszkan bedzie wolnych przynajmniej na poludniu wyspy. Czesto wywieszane sa tablice z numerem tel pod ktory mozna sie skontaktowac z wlascicielem, jednak z praca w tym okresie jest dosc ciezko...

odezwijcie sie jak dotrzecie ... powodzenia

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Przeprowadzka na Gran Canarię.

Post autor: erer » pn, 23 lut 2015, 19:53

Alicia pisze:Robię dokładnie to samo, w lutym przeprowadzam się na GC ale tak na 3-6 miesięcy, żeby pozwiedzać i poznać bliżej ta wspaniała kulturę :). Szukam mieszkania na południu wyspy, ale agencje nieruchomości niestety nie odpisują na maile :/ a jak już do nich dzwonie to nie odbierają tel. Pewnie widza nr. zagraniczny i się boją. Znam trochę hiszpański i jako tako się dogadam więc mam nadzieję, że w końcu znajdę jakieś mieszkanie. Może macie jakieś wskazówki jak ich szukać, albo trafiliście na jakieś ogłoszenia w gazecie czy na budynku? Będę wdzięczna za namiary :)

Co do wynajmu samochodu to kanaryjska firma (żeby jej tu nie reklamować) wynajmuje na miesiac za 407 euro a firma dla mnie jest pewna i mają dobre samochody bo juz z nich korzystałam.

Jak się czegoś dowiesz o mieszkaniach to daj znać.
jestes juz na GC,pozdr z

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości